Tragiškas vakaras "Žalgirio" sirgaliams

[nuotrauka1]"Švyturio" krepšinio čempionate savaitės vidurys kaip visuomet įtemptas. 10 rungtynių buvo sužaista "Sostinės" taurės C lygoje. Ypač nesėkmingas vakaras buvo "Žalgirio" gerbėjams - pirmiausia jie patyrė antrąją nesėkmę turnyre, o vėliau turėjo graužtis ir dėl eilinio mylimos komandos pralaimėjimo Eurolygoje.

A grupė

Šioje grupėje darbo savaitės įkarštyje vyko keturi susitikimai. Pirmose trečiadienio (11 12) varžybose užvirė tikras mūšis. Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos V-oji komanda po įtemptos kovos namuose palaužė "Uragano" pasipriešinimą. Susitikimas baigėsi rezultatu 67:65 (8:13, 20:16, 13:16, 26:20).

Nors rungtynes geriau pradėjo svečiai, po pirmojo kėlinuko turėję 5 taškų pranašumą, tačiau "marčiulioniukai" nesnaudė. Antrajame ketvirtyje jie prisivijo varžovus ir prieš didžiąją pertrauką turėjo vos vieno taško deficitą. Antroji rungtynių dalis klostėsi panašiai - nei viena ekipa taip ir nesusikrovė didesnės persvaros. Visgi rungtynių pabaigą geriau sužaidę jaunieji krepšinio akademijos studentai išlpėšė pergalę.

Prie laimėjimo daugiausiai prisidėjo Gytis Tamulis (22 tšk.), Ignas Vaitkus (15 tšk.) bei Lukas Račas (14 tšk.).

Svečių ekipoje "uraganiškai" rungtyniavo Mindaugas Šliumpa, pelnęs 30 taškų ir 12 kartų atkovojęs kamuolį. Mindaugas Stonkus komandai pridėjo 11 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Be pralaimėjimų toliau žengia "Navagos" vyrai. Vakar jie rezultatu 76:66 (13:15, 18:17, 27:13, 18:21) namuose nugalėjo prie pralaimėjimų jau baigiančius priprasti KB krepšininkus.

Pirmą rungtynių dalį ekipos kovojo kaip lygūs su lygiais. Sėkmingos abiejų komandų atakos neleido įgyti solidesnės persvaros. Nors prieš trečiąjį ketvirtį "kamuolio broliai" dar turėjo minimalią persvarą, antroje susitikimo dalyje iniciatyvą įgijo "Navaga". Kėlinį laimėję 14 taškų skirtumu šeimininkai persvarą išsaugojo iki pat finalinės sirenos.

"Manau, turėjome laimėti didesniu skirtumu. Krepšininkai žaidė atsipalaidavę ir neįvertino varžovų", - po rungtynių mintimis dalijosi "Navaga" komandos vadovas Mindaugas Levickis, -"Mūsų komanda yra pakankamai stipi kovoti dėl vietos šešioliktuke. Vienintelis komandos trūkumas yra patyrusio trenerio stoka".

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Kęstutis Zvilna (21 tšk. ir 11 atk. kam.), Simas Rimkus (21 tšk.) ir Kęstutis Vanagas (17 tšk.).

KB gretose pasižymėjo Žygimantas Žibutis (21 tšk. ir 11 atk. kam.), Sigitas Nasalis (18 tšk.) ir Raimondas Vernickas (13 tšk. ir 10 atk. kam.).

Pirmąją pergalę turnyre iškovojo "Krantechnos" krepšininkai. Jie svečiuose rezultatu 82:42 (25:11, 18:3, 17:13, 22:15) "sutrypė" "LTG United" ekipą. Grupės autsaideriais tampantys Lietuvos, Turkijos ir Vokietijos jungtinės komandos atstovai kol kas nėra patyrę pergalės džiaugsmo.

Abi komandos pradėjo rungtynes su viltimi iškovoti pirmąją pergalę sezone. Galbūt todėl pradžioje žaidimas buvo vangus, atsargus, o taškai buvo pelnomi labai sunkiai. Visgi pirmieji psichologinį barjerą peržengė "Krantechnos" krepšininkai. Įpusėjus kėlinukui jie sustygavo savo žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime, tad pirmąjį kėlinuką laimėjo užtikrinta persvara - 11:25.

Antrame ketvirtyje tarptautinė rinktinė krito į gilią duobę didžiąją kėlinio dalį niekaip nesugebėdama pelnyti taškų. Svečiai smaginosi gynyboje, o pasitaikius progai atakuodavo varžovų krepšį. Antrame kėlinuke pralaidę vos 3 taškus "Krantechnos" vyrai įpusėjus rungtynėms jau beveik ramūs dėl rungtynių baigties - 14:43.

Trečias kėlinukas prasidėjo netikėtu "LTG United" spurtu - per pertrauką suderinę puolimo schemas laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 7:0. Tačiau viltis sulaukti antrojo šeimininkų kvėpavimo netrukus žlugo. Svečiai panaudojo spaudimą, o su juo nesusitvarkę šeimininkai prarado žaidimo vadžias. Likusią rungtynių dalį skirtumas tik didėjo svečių naudai.

Negalima nesižavėti "Krantechnos" žaidėjo Audriaus Kalpoko žaidimu, kuris rungtynių antroje dalyje, po greitų kontraatakų, galėjo pelnyti daug lengvų taškų, tačiau net 5 kartus atidavė kamuolius savo komandos draugams. Iš viso per rungtynes jis atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau pats nepelnė nė taško.

Rezultatuviausi "Krantechnos" ekipoje buvo Raimondas Žindulis (25 tšk.), Vaidas Bučius (17 tšk.) bei Vytautas Nariūnas (12 tšk. ir 10 atk. kam.).

Šeimininkų gretose Laurynas Dapkevičius pelnė 11 taškų, Renatas Masialskis pridėjo 9.

Antrą kartą pergalės džiaugsmą patyrė Liberalų ir centro sąjungos komanda. Ji namuose rezultatu 66:62 (12:3, 21:22, 17:18, 16:19) nugalėjo "Meno miesto" ekipą. Pirmajame kėlinyje spurtavusių liberalų pasivyti varžovams iki pat rungtynių pabaigos taip ir nepavyko. Tai lėmė antrąjį "menininkų" pralaimėjimą turnyre.

Rokas Drungilas "KK LiCs" komandai pelnė 25, Karolis Vaitkus - 17, Kęstas Simutis - 12 taškų.

Svečių ekipoje pasižymėjo Mantas Tamošiūnas, įmetęs 17 taškų. Dar 14 pridėjo Vidmantas Baltrušis. Lino Zenavičiaus sąskaitoje 12 taškų.

B grupė

Antrą pergalę grupėje iškovojo ir į septintą turnyrinės lentelės poziciją pakilo S4ID krepšininkai. Jie rezultatu 82:70 (17:11, 20:13, 23:17, 22:29) privertė pasiduoti aikštės pranašumą turėjusius "Vėjo-Agotos gryčios" atstovus.

Nugalėtojų komandai Jonas Salietis pelnė 15, Andrius Urbelionis - 13 taškų. Jonas Kupinas komandai pridėjo 12 taškų ir net 23 atkovotus kamuolius.

"Vėjo" ekipą į priekį vedė Artūras Jukna, kurio sąskaitoje 28 taškai. Jam aikštelėje puikiai talkino Vilius Martišius, pelnęs 11 taškų.

Antrose grupės rungtynėse patirtis palaužė jaunystę. Pirmą tašką grupėje pelnė "Martono veteranai". Jie svečiuose pas Vilniaus KM-IV komandą iškovojo pergalę rezultatu 80:60 (18:11, 20:10, 25:14, 17:25) ir pelnė pirmąjį tašką turnyre.

Jono Sindaravičiaus nuopelnas veteranams - 26 taškai, Stanislav Olenkovič pridėjo 19 taškų. Roberto Brazio ir Grigo Babaliausko sąskaitoje po 11 taškų.

Vilniaus krepšinio mokyklos gretose pasižymėjo Darius Rindinas (14 tšk.) ir Žilvinas Karalius (10 tšk.).

Varžovus toliau kaip rudeninius lapus šluoja Grigiškių SK vyrai. Šįkart jų auka tapo "Greendeath-Vilnius" komanda. Vakar išvykoje grigiškiečiai rezultatu 72:53 (23:16, 14:13, 20:17, 15:7) palaužė šeimininkų pasipriešinimą ir toliau tvirtai pirmauja grupėje. Visą susitikimą pirmavę svečiai iškovojo trečia pergalę turnyre.

Tradiciškai Vladimiras Ablaevas buvo rezultatyviausias Grigiškių ekipoje. Jo sąskaitoje 21 taškas ir 15 atkovotų kamuolių. Vitalijus Rancevas komandai įmetė 19 taškų, Arvydas Urbanovičius - 12, Viktoro Urbanovič sąskaitoje 11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

"Greendeath-Vilnius" komandai Vytautas Vaičiulis pelnė 12, Mariaus Krukonio ir Roberto Valinčiaus indėlis - po 11 taškų.

C grupė

Vienintelėse grupės varžybose "Veikmės statyba" namuose nusileido "Yomayo" krepšininkams. "Statybininkai" po atkaklios kovos rezultatu 59:63 (11:12, 15:17, 14:21, 19:13) pirmąjį tašką turėjo atiduoti varžovams. "Yomayo" ekipa po šios pergalės pakilo iš grupės dugno.

Susitikimas prasidėjo svečių spurtu 8:0, tačiau netrukus šeimininkai atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis ir rezultatą išlygino. Pirmajame kėlinyje iš 12 švečių komandos taškų net 7 įmetė Justas Aršauskas. Po pirmo kėlinio – 12:11. Antrajame ketvirtyje komandos viena kitai neleido įgyti iniciatyvos. Žaidėjai apsikeisdavo rezultatyviomis atakomis, taip išlaikydami apylygį rezultatą.

Trečią kėlinį "Yomayo"pradėjo su dar didesniu noru laimėti ir neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę. Po Žilvino Bendoraičio, kuris trečiajame ketvirtyje surinko 10 taškų, solo pavyko įgyti apčiuopiamą persvarą - 50:40.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui atrodė, kad nieko įdomaus nebeįvyks ir svečiai išlaikys turėtą pranašumą, bet "Veikmės statybos" komanda nenuleido rankų. Rungtynių pabaigoje jiems pavyko sumažinti deficitą iki 2 taškų - 57:59, o po teisėjo skirtos nesportinės pražangos ir visai išlyginti rezultatą 57:57.

Paskutinėmis minutėmis svečiai nepasimetė ir šaltakraujiškai įmetė tris dvitaškius iš eilės, tuo tarpu šeimininkai atsakė dviem taškais - 59:63. Tiesa, "Veikmės statybos" žaidėjams dar buvo likę laiko, tačiau du netaiklus Vitalijaus Kamenevo tritaškiai palaidojo "statybininkų" viltis iškovoti pirmąją pergalę šį sezoną.

"Likau patenkintas komandos žaidimu šį vakarą. Lemiamais momentais nepasimėtemė. Nerimą kelia tik netaiklūs baudos metimai", - po rungtynių pasokojo "Yomayo" komandos vadovas Mantas Mudėnas.

"Pritrūko sekmės, o ir metimų daug prametėme būdami visiškai laisvi", - guodėsi "Veikmės Statybos" kapitonas Deividas Milius.

Svečių ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Justas Aršauskas (22 tšk.), Žilvinas Bendoraitis (17 tšk.) ir Naglis Misevičius (12 tšk.).

"Veikmės statybai" D.Milius įmetė 17 taškų ir 10 kartų atkovojo kamuolį. Santaras Balbieris pelnė 11, dar po 10 taškų pridėjo Algirdas Kazbaras ir Vygantas Versockas.

D grupė

Be pralaimėjimų grupėje toliau žengia "WD Group" krepšininkai. Namuose jie rezultatu 78:55 (22:17, 18:12, 15:13, 23:13) pakirpo Vilniaus APGV sparnus. Visas rungtynes užtikrintai pirmavę šeimininkai nepaliko vilčių gaisrininkams. Po šios pergalės "WD group" įsitvirtino turnyrinės lentelės viršuje.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Modestas Čereškevičius (21 tšk.), Liutauras Pabrinkis (15 tšk.), Virgaudas Milius (13 tšk.) bei Karolis Žibas (12 tšk.).

Vilniaus APGV ekipoje išsiskyrė Karolis Sidikerskis (15 tšk.). Konrado Liekio, Vytauto Valaičio ir Nerijaus Statkaus sąskaitoje po 9 taškus.

E grupė

Dar vieną pergalę lygoje iškovojo "Viadrus" ekipa. Namų sienų padedama ji rezultatu 78:57 (23:15, 17:14, 10:11, 18:17) įrodė savo pranašumą prieš "SK Ardas-JMP" komandą. Svečiams pirmą kartą šiame sezone teko pajusti pralaimėjimo kartėlį.

Naudingiausiai "Viadrus" komandoje rungtyniavo Petras Perkauskas, pelnęs 17 taškų, bei Maksimas Trunovas (12 tšk.)

"Ardo" ekipoje išsiskyrė Andrius Klimas, įmetęs 20 taškų.