Trečią pergalę per penkerias rungtynes pasiekusi „Vilniaus kolegija“ pratęsė „Taupos“ agoniją

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko vienerios rungtynės, kuriose svečiuose žaidusi „Vilniaus kolegijos“ (3-6) ekipa palaužė košmarišką atkarpą išgyvenančią „Taupos“ (3-6) ekipą ir pakilo į penktąją turnyro rikiuotės vietą.

Jei pažvelgtume į „ant popieriaus“ esančias pirmadienio varžovių sudėtis net nebūtų panašu, kad šioje dvikovoje galėtų būti intriga. Visgi pastarųjų penkerių rungtynių komandų forma tarsi sufleravo, jog galima laukti staigmenos. Taip ir įvyko.

Dvikovą geriau pradėjo Igno Pagalio treniruojami aikštės šeimininkai, kurie pirmo kėlinuko pabaigoje turėjo apčiuopiamą 8 taškų persvarą (24:16).

Tačiau pirmosios raudonos vėliavos pasimatė jau gana greitai, kuomet studentai laimėjo septyniasdešimties sekundžių atkarpą rezultatu 7:0 ir beveik pavijo varžovus (23:24).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus ilgą laiką aikštėje vyko apylygė kova, o trapią persvarą turėjo tai viena, tai kita ekipa.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes rezultatas dar buvo lygus (76:76), tačiau tuomet „Vilniaus kolegija“ surengė dar vieną galingą spurtą (11:0) po kurio atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai iškovojo turbūt sensacingiausią sezono pergalę - 87:76.

Tai buvo jau trečioji „Vilniaus kolegijos“ pergalė per pastarąsias penkerias rungtynes leidusi Gedimino Bražionio auklėtiniams pakilti į penktąją turnyro lentelės vietą ir taškais pavyti jau penktą kartą iš eilės nesėkmę patyrusią „Taupos“ ekipą.

Nugalėtojų ekipą į priekį vedė gruodžio mėnesio MVP tapęs ir toliau šiuo ritmu žengiantis Aras Jukna, šįkart pelnęs 29 taškus, atkovojęs 11 atšokusių kamuolių ir surinkęs 33 naudingumo balus.

Apskritai, per pastarąsias trejas rungtynes, kuriose „Vilniaus kolegija“ pasiekė dvi pergales, studentų ekipos lyderis vidutiniškai pelno po 26 taškus, atkovoja po 11 atšokusių kamuolių ir renka po 30 naudingumo balų.

Įdomu tai, jog studentai ryškia persvara pralaimėjo kovą dėl atšokusių kauolių (36-47) ir atliko žymiai mažiau rezultatyvių perdavimų (18-25), tačiau pergalę pasiekė tiesiog fantastiniu taiklumu atakuodami iš dviejų taškų zonos (26/43 dvit., 64%) ir gana taikliai mesdami baudas (20/27 baud., 74%).

Taupa
Vilniaus kolegija
Tautvydas Pipiras 16 PTS 29 Aras Jukna
Ignas Lukošius 9 REB 11 Aras Jukna
Augustas Šuliauskas 6 AST 5 Edvin Volodkovič
KOMENTARAI
Ignas Pagalys , Taupa

Sveikinu varžovus su pelnyta pergale. Pasiteisino varžovų taktinis sprendimas pakeisti asmeninę gynybą į ,,aikštės” gynybą, o mes tuo tarpu nesugebėjome rasti sprendimo būdų puolime atakuojant ,,aikštės” gynybą. Gavome labai gerų pamokų.

Gediminas Bražionis , Vilniaus kolegija

Sveikinu vyrukus su pergale.

Prieš rungtynes kalbėjome, kad bus svarbus atsarginių žaidėjų indėlis, nes turime lygiavertį 12 žaidėjų suolą. Taip pat įsidėjom naują gynybos sistemą, ta gynybos sitema leidžia išsirotuoti ir integruoti daugiau perimetro žaidėjus, žaidėjų greitis duoda naudą gynyboje ir jau yra pranšumas, ko pasekoje mes integruojame juos ir į puolimą. 

Gerai susigynėm, intensyvios rungtynės, džiaugiuosi, kad gale parodėme tą charakterį, kokio aš noriu iš komandos, tikėkimės, kad ateityje tą charakterį pavyks išlaikyti.