Trečioji iš eilės "Tegra State" pergalė

[nuotrauka1]"Tegra State" krepšininkai tęsia pergalių seriją "Švyturio" krepšinio čempionato A lygoje. Pirmadienį (11 18) "Tegra" namie 77:68 (19:9, 23:15, 19:26, 16:18) įveikė A grupės autsaiderę JBR komandą ir laimėjo trečią kartą iš eilės.

Aikštės šeimininkai į priekį šovė pirmajame kėlinuke, kurį prieš pergalės skonio dar neragavusius varžovus laimėjo 10 taškų skirtumu - 19:9. Antrajame ketvirtyje "Tegra State" penketukas dar padidino apsukas ir įpusėjus dvikovai pirmavo gana solidžiai bei užtikrintai - 42:24.

Lengvas atsipalaidavimas trečiajame kėlinuke šeimininkams kainavo minus 7 taškus. JBR akimirksniu pasinaudojo priešininkų stabtelėjimu ir prieš prasidedant lemiamam ketvirtajam kėliniui aptirpdė deficitą iki 11 taškų (61:50).

Žaidimo vadžias iš rankų paleidę "Tegros" krepšininkai susitikimo pabaigoje turėjo gerokai paprakaituoti, kovojant dėl trečiosios pergalės aukščiausioje A lygoje. Ketvirtąjį kėlinį 2 taškais vėl laimėjo JBR ekipa, bet šeimininkus išgelbėjo pirmoje rungtynių dalyje sukaupta solidi taškų atsarga.

"Po lengvos pradžios šiek tiek atsileidome, o varžovai ėmė gintis kiečiau ir aktyviau. JBR kovingumas kiek išmušė komandą iš vėžių, bet pergalės iš rankų neišleidome", - svetainei VMKS.LT pasakojo "Tegra State" direktorius Audrius Virbickas.

Komandos vadovo teigimu, antrajame rate "Tegra" tik dar labiau sustiprės, nes į rikiuotę gruodį turėtų grįžti komandos simbolis Darius Taraila bei aukštaūgis Vitoldas Vidžiūnas.

Naudingiausi "Tegra State" gretose buvo Gediminas Bliujus ir Aivaras Mincė (2/9 tritaškių, 6 rez. perd.), drauge pelnę po 15 taškų. Po 12 taškų į JBR krepšį įmetė Remigijus Sugintas ir Henrikas Šliogeris.

Svečių neišgelbėjo puikus Lauryno Ralio (19 tšk., 5/7 tritaškių) žaidimas. Rezultatyvumu "Lietuvs ryto" gerbėjų komandoje dar pasižymėjo dažniausiai pro šalį šaudęs Irmantas Bernotas (14 tšk., 3/11 dvitaškių ir 2/9 tritaškių) bei Vilius Karolis (11 tšk.).

Drama iki paskutinės sekundės

Kvapą gniaužiantį trilerį išvydo Vilniaus teisės ir verslo kolegijos (VTVK) komandos aistruoliai. Jų numylėtiniai VTVK krepšininkai po dramatiškos kovos 81:80 (20:23, 22:26, 20:14, 19:17) įveikė Vilniaus kolegijos studentų rinktinę.

Šių A grupės rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis. Rungtynių metu nuolat streikavusi "Ozo" vidurinės mokyklos švieslentė likus 12 sekundžių rodė lygų rezultatą - 80:80, o prie baudos metimų linijos stojo naudingiausias VTVK žaidėjas Ernestas Racevičius.

"Ernestai, nesijaudink. Jeigu neįmesi, tai neįmesi. Mes vis tiek laimėsime", - prieš lemiamus metimus savo įžaidėją drąsino šeimininkų treneris Gintautas Rutkauskas.

Pirmojo metimu metu E.Racevičiaus ranka sudrebėjo ir kamuolys skriejo pro šalį, tačiau antrasis bandymas buvo sėkmingesnis ir VTVK išsiveržė į priekį - 81:80. Vilniaus kolegijos strategas Stanislovas Radziulis suskubo prašyti minutės petraukėlės, kurios metu pamėgino nubraižyti pergalės planą.

Trenerio sumanymo svečiams įgyvendinti nepavyko - pro šalį skriejo Tomo Petravičiaus tritaškis, o po to sulig sirena krepšys "išspjovė" ir Tomo Buckaus mestą kamuolį.

Džiūgaujanti VTVK komanda į savo sąskaitą įsirašė dar vieną - jau trečiąją pergalę "Švyturio" krepšinio čempionate.

Gėdingas "Metransos" pralaimėjimas

Be komandos lyderio Mariaus Radvilo rungtyniavusi "Metransos" komanda patyrė triuškinančią nesėkmę, svečiuose net 43 taškų skirtumu 86:43 (23:10, 20:12, 21:8, 22:13) pralaimėjusi B grupės lyderei "Bravo" ekipai.

Intrigos šiose rungtynėse nebuvo verta tikėtis - žvaigždėtoji "Bravo" ekipa per pirmuosius du kėlinius nušlavė varžovus ir dar prieš prasidedant didžiajai pertraukai turėjo 21 taško pranašumą (43:22). Antroje susitikimo dalyje tik šešiese rungtyniavę svečiai pristigo jėgų ir per du kėlinius pelnė tik 21 tašką.

Rezultatyviausiai "Bravo" komandoje žaidė Paulius Parachomikas ir Darius Čiūta, įmetę atitinkamai 16 ir 15 taškų. Aurimas Šilys prie triuškinamos pergalės pridėjo 12 taškų.

Svečiams 15 taškų surinko Marius Repečka, 14 - Saulius Bingelis (3/12 tritaškių).