"Vanagai" pasiekė rezultatyvumo antirekordą

[nuotrauka1] 29. Tiek taškų vakar (11 12) Vilniaus "Švyturio" krepšinio čempionato B lygos rungtynėse pelnė "KM-Vanagų" komanda. Jeigu šis susitikimas būtų vykęs prieš gerus 50 metų, gal ir būtų galima tuo patikėti. Tačiau vakar "Vanagai" pasiekė visų laikų "Sostinės" pirmenybių rezultatyvumo antirekordą, svečiuose 54:29 (9:8, 11:2, 17:11, 17:8) turėję pripažinti "Vilrufo" klubo pranašumą.

Nervingoje dvikovoje abi komandos dažnai klydo ir šaudė pro šalį, tačiau kibia ir kieta gynyba jaunesnius varžovus persekioję aikštės šeimininkai po dviejų kėlinukų atitrūko 10 taškų skirtumu (20:10). Beje, per antrąjį kėlinį svečiai tesurinko 2 taškus.

Po pertraukos žaidimas kiek išsijudino ir antroje susitikimo dalyje "Vilrufas" įmetė 34, o "Vanagai" - 19 taškų.

"Esu labai patenkintas pavyzdine savo auklėtinių gynyba, nes prie mūsų krepšio varžovai atrodė visiškai sutrikę. Pirmoje rungtynių dalyje kiek strigo puolimas, tačiau po pertraukos atlikome kelias rokiruotes ir finišavome gana neblogai", - svetainei VMKS.LT sakė "Vilrufo" treneris Valdas Jakimavičius.

"Per savo karjerą nepamenu tokio atvejo, kad komanda per rungtynes įmestų tik 29 taškus", - kraipė galvą "Vanagų" strategas Gintautas Regina.

Anot trenerio, toks rezultatas galėtų būti užfiksuotas nebent tada, kai aikštėje susitinka du labai skirtingo lygio varžovai.

"Tikrai nebuvome visą galvą silpesni už priešininkus, tiesiog vakar "Vilrufas" labai aktyviai ir kietai gynėsi, nuolat balansavo ties pražangos riba. Be to, renovuotoje "Sietuvos" mokyklos sporto salėje pasitaikė neįprastai kieti lankai, mums buvo sudėtinga pataikyti net laisviems. Po tragiškos pradžios vyrai palūžo morališkai ir nebeatsitiesė.[nuotrauka2]

Kaip bebūtų, manau, kad šis skaudus pralaimėjimas komandai bus labai gerai pamoka", - įsitikinęs G.Regina.

Prie "Vilrufo" pergalės daugiausiai prisidėjo Andrius Trunovas, kuris pelnė 13 taškų ir sugriebė 10 kamuolių. Tomas Matuliūkštis surinko 10 taškų.

Pralaimėjusių komandoje dviženklį taškų skaičių surinko tik Eigirdas Žukauskas (10 tšk.).

Šiose rungtynėse "Vanagai" pataikė tik 56 procentus baudos metimų (9/16), 30 procentų dvitaškių (7/23) ir 15 procentų tritaškių (2/13).

Pergalingai moterų Eurolygoje rungtyniaujančių Vilniaus "Teo" krepšininkių pėdomis seka ir "Teo" komanda, kuri kitoje C grupės dvikovoje namie 77:66 (17:17, 20:15, 18:18, 22:16) įveikė "ŠMKA III-Lavus" penketuką.

Jaukioje "Impuls" sporto komplekso salėje vakar (11 14) vakarą vyko dviejų lygių varžovų dvikova. Nors rungtynes sėkmingiau pradėjo šeiminkai, jaunieji krepšinio akademijos auklėtiniai netruko pavyti savo vyresnių varžovų.

Pirmoje rungtynių dalyje "marčiulioniukai" bandė gintis asmeniškai, tačiau "Teo" žaidėjai pasinaudojo didesne patirtimi ir jėga, atakas užbaigdami metimais iš po krepšio ar vidutinių nuotolių. Tuo tarpu svečiai kone pusę atakų bandė baigti tolimais metimais. Deja, snaiperiai šaudė pro šalį, pirmoje rungtynių pusėje pataikydami tik tris metimus. Įpūsėjus mačui "Teo" vyrai priekyje 5 taškais - 37:32.

Prasidėjus antrajam kėliniui šeiminkai spurtavo 5:0 ir skirtumas pasiekė dviženklę ribą - 42:32, tačiau netrukus sekė fantastiškas Luko Radžiūno tritaškis su išprovokuota pražanga ir taiklus baudos metimas, drausmingas žaidimas gynyboje bei "marčiulioniukų" lyderio Egidijaus Mockevičiaus taškai. Jau po kelių minučių rezultatas tapo lygus - 42:42.

Tada "Teo" vyrai susikaupė. Šeimininkų treneris Sigitas Martinonis pakeitė žaidimo planą, suaktyvino gynybą prieš varžovų vidurio puolėją ir leido jauniesiems svečiams šaudyti iš toli.

Šeimininkai puikiai išnaudojo savo naujoką "centrą" Paulių Augulį, kuris ne tik dirbo gynyboje, pelnydavo lengvus taškus iš po krepšio, tačiau stebino varžovus taikliais metimais iš trijų taškų zonos. "Teo" pamažu pradėjo tolti.

Svečių gretose padėtį bandė gelbėti 16-metis 207 cm ūgio E.Mockevičius, apdovanodamas vyresnius varžovus blokais ir dominuodamas baudos aikštelėse, tačiau krepšinio akademijos auklėtiniai nebesugebėjo priartėti prie labiau patyrusių varžovų.

"Teo" gretose puikiai debiutavo komandos naujokas Paulius Augulis (18 tšk. ir 10 atk. kam.). Liutauras Adomaitis ir Gediminas Bugaitis į "marčiulioniukų" krepšį įmetė atitinkamai 14 ir 11 taškų.

Svečiams po 18 taškų pelnė trys jaunieji krepšininkai - Egidijus Mockevičius (14 atk. kam.), Edvinas Čaikauskas ir Tadas Lukša.

C grupėje pirmauja abi rungtynes laimėjusi "Švyturio" komanda, o 2-4 vietas dalijasi "Vilrufas", "Teo" ir "KM-Vanagai". Pergalės skonio dar neparagavo grupės autsaideriai "Alkona" ir "ŠMKA III-Lavus".

A grupė

Nesėkmės kartėlio teko paragauti Lentvario "Rumidos" klubui, kuris savo gerbėjų akivaizdoje 90:96 (26:26, 29:22, 22:28, 23:20) buvo priverstas pripažinti A grupės lyderės "Ekskomisarų biuro" komandos pranašumą.

Prie pergalės Lentvaryje labiausiai prisidėjo Evaldas Rastenis (24 tšk. ir 7 rez. perd.). Po 20 taškų įmetė Aurimas Mileišis (3 bl.) ir Giedrius Varanavičius.

"Rumidos" komandoje sunkiai sustabdomas buvo Adas Praprovas, kurio sąskaitoje 25 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvūs perdavimai. Valdemaras Apolianskas į "Ekskomisarų" krepšį įmetė 13 (3/11 tritaškių, 5 rez. perd.), Šarūnas Venclovaitis - 11 taškų.

A grupės autsaiderių susitikime pergalę šventė "SEB-United Sharks" komanda, svečiuose 63:55 (12:16, 15:9, 13:11, 23:19) parklupdžiusi "KK Žaibo" krepšininkus iš Panevėžio.

Vangiai įsibėgėję svečiai ledus pralaužė antrajame kėlinuke. Daugiausia Juozo Sargūno, kuris antrajame kėlinuke pelnė 9 iš 15 komandos taškų, pastangomis SEB krepšininkai po dviejų kėlinių turėjo 2 taškų pranašumą - 27:25.

"United Sharks" lyderis J.Sargūnas varžovus į neviltį varė ir trečiajem kėlinuke. Puolėjas vieną po kito rinko taškus ir puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių bei dar padidino savo komandos persvarą - 40:36.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo pagal visai kitą scenarijų. "KK Žaibo" komanda ketvirtį pradėjo labai galingai, tačiau jiems niekaip nepavykdavo persverti rezultato savo naudai.

Likus minutei iki varžybų pabaigos panevėžiečių gynėjas Justinas Karosas pataikė tritaškį, kuris sumažino skirtumą iki 6 taškų (51:57). Šeimininkai ragais ir nagais kabinosi į pergalę bei pražangomis neleistinai stabdė varžovų komandą.

Tačiau didžioji dalis "United Sharks" baudos metimų pasiekė tikslą, o skuboti "Žaibo" krepšininkų metimai skriejo pro šalį. Nuaidėjus finaliniam teisėjų švilpukui švieslentė rodė 8 taškų "United Sharks” krepšininkų pergalę - 63:55.

Po eilinio pralaimėjimo "KK Žaibo" žaidėjai atisakė kalbėtis su VMKS.LT korespondentu, tačiau "United Sharks" kapitonas Antanas Baliukevičius linksmai sutinko papasakoti apie rungtynes.

"Galiu drąsiai teigti, kad šiai dienai dar nežaidžiame geriausio savo krepšinio. Džiugu, kad laimėjome, bet tikrai nesame patenkinti tokiu rezultatu. Žinome, kad galime daugiau nei parodėme šiandien", - svetainei VMKS.LT pasakojo A.Baliukevičius.

Paklaustas apie šio sezono tikslus, "United Sharks" kapitonas teigė, kad komanda turėtų patekti į "Top 16" varžybas. "O kaip bus toliau - sunku atspėti", - juokėsi krepšinio entuziastas.

Juozas Sargūnas "rykliams" pelnė 24 taškus ir drauge su Ryčiu Kriūnu (12 tšk.) buvo rezultatyviausi nugalėtojų gretose.

Panevėžiečių lyderis Vitoldas Balčiūnas surinko 16 taškų ir sugriebė 10 kamuolių, tačiau pergalei to buvo maža. Po 12 taškų į varžovų krepšį įmetė Justinas Karosas (3/11 tritaškių) ir Karolis Dotas.

Tris pergales iš trijų iškovojusi "Ekskomisarų biuro" komanda kol kas yra vienvaldė grupės lyderė. "Rumida" žengia trečia, pirmąją pergalę iškovoję "United Sharks" krepšininkai užima ketvirtąją vietą, o "KK Žaibas" skendi turnyrinės lentelės dugne.

D grupė

Įspūdingą pergalių seriją tęsia vienvaldė "Švyturio" čempionato B lygos lyderė "Darner" ekipa, svečiuose 110:72 (28:22, 24:18, 40:17, 18:15) nepasigailėjusi "ŠMKA IV" krepšininkų.

Šeimininkai du kėlinius dar laikėsi ant kojų ir atsiliko 12 taškų skirtumu (52:40), tačiau trečiajame kėlinyje "Darner" nutarė nebejuokauti ir ketvirtį laimėjo net 40:17.

Fantastiškai nugalėtojų ekipoje žaidė į naudingiausio savaitės žaidėjo titulą nusitaikęs Evaldas Šalkauskas (27 tšk. ir 17 atk. kam.) bei Vismantas Čepliauskas (27 tšk. ir 5 atk. kam.). Simonas Prišmontas prie pergalės pridėjo 19 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

"ŠMKA IV" klube pasižymėjo Vilius Daubaris - 20 (6/8 tritaškių). Linas Stankevičius į varžovų krepšį įmetė 12, Edgaras Anilionis - 10 taškų.

Be nesėkmių žygiuoja ir Gedimino štabo bataliono (GŠB) kariškiai, kurie intriguojančiose rungtynėse tik 2 taškų skirtumu 100:98 (29:20, 26:20, 28:25, 17:33) nugalėjo aikštės šeimininkus "Albikono" krepšininkus.

35 taškus nugalėtojams pelnė Aurimas Sirvydis, taip pat atlikęs 4 tikslius perdavimus. Darius Dudėnas į priešininkų krepšį sumetė 21 (11 atk. kam.), Donatas Brukštas - 17 taškų (5 rez. perd.).

"Albikono" klube rezultatyviu žaidimu išsiskyrė Modestas Ulevičius - 36 taškai. Mažiausias šeimininkų žaidėjas 173 cm ūgio Mindaugas Žilinskis surinko 19 (5 rez. perd.), o Jono Skliuzmanto sąskaitoje - 15 taškų (5 rez. perd.).

Trečiose D grupės rungtynėse "FKK Spartakas" rezultatu 80:53 (18:9, 24:6, 20:22, 18:16) sutriuškino "Hansab" komandą ir iškovojo pirmąją pergalę.

Prie ukmergiškių sėkmės daugiausiai prisidėjo Vitalijus Širokinas (17 tšk.), Marius Taparauskas (13 tšk.) bei Vaidas Kacevičius (11 tšk.).

"Hansab" ekipoje dviženklį taškų skaičių surinko tik Edvardas Gandrimas (11 tšk.).

Po trijų turų D grupėje pirmauja dar nepralaimėjusios "Darner" ir GŠB ekipos, tačiau kitą savaitę vienai iš jų teks paragauti nesėkmės kartėlio - šios komandos surems ginklus centrinėje grupės dvikovoje. 3-5 vietas dalijasi "Albikonas", "Spartakas" bei "Hansab", "ŠMKA IV" krepšininkai užima paskutiniąją vietą.