„VILNIUS TECH“ ir „Taupa“ užsitikrino pirmąsias vietas grupėse

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko trejos dvikovos po kurių tapo aiškios abiejų grupių nugalėtojos. Jomis tapo pergales pasiekusios „VILNIUS TECH“ ir „Taupos“ ekipos.

Pastaruoju metu fantastišką formą demonstravusi „LKA-Karys“ (7-10) ekipa dvikovoje savo aikštėje metė rimtą iššūkį grupės lyderei „Taupos“ (12-6) komandai, tačiau patyrusi apmaudžią nesėkmę baigė kovą dėl vietos atkrintamosiose.

Didžiąją rungtynių dalį rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, o įdomiausi įvykiai, kaip ir dera, dėliojosi lemiamame kėlinuke.

Likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes aikštės šeimininkai turėjo trapią persvarą (58:54), tačiau tuomet kariams tarsi baigėsi šoviniai, tad per likusį susitikimo laiką taškus rinko tik „Taupos“ kolektyvas.

Pačiu laiku užsikūrusi svečių ekipa pelnė net 10 taškų be atsako ir šventė pergalę rezultatu 64:58, kuri jiems užtikrino pirmąją vietą A grupėje.

LKA-Karys
Taupa
Karolis Bakanauskas 16 PTS 17 Ignas Lukošius
Einaras Beržonskis 13 REB 10 Karolis Ražukas
Einaras Beržonskis 5 AST 4 Ignas Lukošius

Po kelių valandų paaiškėjo ir stipriausia B grupės ekipa, kuria tapo trečiąją pergalę iš eilės šventusi „VILNIUS TECH“ (14-3) komanda svečiuose palaužusi dėl vietos atkrintamosiose kovojančius „Nol Semkers-Oaks“ (8-8) atstovus.

Svečiai galingai pradėjo rungtynes (8:0), tačiau netrukus Karolio Kuliūno treniruojami aikštės šeimininkai atsigavo, pavijo varžovus ir iki pat didžiosios pertraukos alsavo studentams į nugaras.

Trečiajame kėlinuke „nolsemkeriai“ net buvo trumpam atsidūrę priekyje (38:35), tad atrodė, jog aikštės šeimininkai gali perimti rungtynių kontrolę.

Tačiau „VILNIUS TECH“ ekipa laiku išsibudino, vos po kelių atakų susigrąžino persvarą ir išsaugoję ją iki susitikimo pabaigos šventė dramatišką pergalę rezultatu 64:58.

Jei Gintaro Šerkšno auklėtiniai gali ramiai ruoštis savaitgalį vyksiantiems  „Alekso Makulavičiaus taurės“ finalams ir A lygos atkrintamosioms, tai „Nol Semkers-Oaks“ vyrai atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje, nes norėdami patekti į svarbiausias sezono kovas, jie ne tik privalės įveikti „Losritos“ vyrus, bet ir tą padaryti didesne nei 17 taškų persvara.

Nol Semkers
VILNIUS TECH
Jonas Levickas 12 PTS 16 Benas Aleliūnas
Steponas Markus 10 REB 11 Rytis Petrulis
Rapolas Raižys 6 AST 5 Benas Aleliūnas

Didžiausią vakaro staigmeną pateikė MRU (4-13) ekipa, kuri savo aikštėje palaužė vienus iš čempionato favoritų „Sporto namų“ (9-7) krepšininkus ir iškovojo jau antrą pergalę iš eilės.

Aikštės šeimininkai savo ambicijas parodė dar pirmoje dvikovos dalyje, kurią Mindaugo Sakalausko auklėtiniai laimėjo dviženkle persvara (43:33).

Nors svečiai sužaidė itin galingą trečią kėlinuką, po kurio buvo atsidūrę priekyje (61:60), tačiau lemiamame ketvirtyje MRU atstovai dar kartą priosiminė iek senus gerus laikus tiek rungynių pradžią ir dešimties minučių atkarpą laimėję net 28:18 iškovojo labai saldžią pergalę - 88:79.

Įdomu tai, kad per pastarąsias dvi savaites MRU ekipa iškovojo tiek pat pergalių, kiek iki tol per visą buvusį sezoną.

Kita vertus, tokia M.Sakalausko auklėtinių sėkme labai stebėtis irgi nereikėtų, nes su tokia sudėtimi MRU ekipa tikrai būtų konkurencinga su visomis A lygos ekipomis.