VTVK iškovojo pirmąją pergalę A lygoje

[nuotrauka1]"Montavit" čempionato A lygos varžybose pergalės skonio neragavusių komandų skaičius sumažėjo iki keturių. A grupės autsaiderių akistatoje Vilniaus teisės ir verslo kolegijos (VTVK) krepšininkai ketvirtadienį (11 15) išvykoje rezultatu 103:81 (21:22, 25:17, 29:17, 28:25) sutriuškino "Alkajo" krepšininkus ir šventė pirmąją pergalę.

Šeimininkams, kuriems vėl talkino komandos lyderis Rolandas Skaisgirys, pavyko laimėti tik pirmąjį ketvirtį. Antrajame kėlinuke prabilo VTVK komandos snaiperiai, sukrovę svečiams 7 taškų persvarą - 46:39 po dviejų ketvirčių.

Po pertraukos Gintauto Rutkausko auklėtiniai dar labiau įsismagino - po gynėjo Gedimino Žygelio taiklių metimų serijos jie jau pirmavo 20 taškų skirtumu. Paskutiniajame kėlinuke "Alkajo" penketukas dar bandė pakeisti rungtynių eigą, tačiau svečiai varžovus nužudė šaltakraujišku ir užtikrintu žaidimu.

"Žinoma, labai džiaugiamės pirmąja pergale, tačiau tikimės, kad ji nebus paskutinė", - po rungynių šypsojosi VTVK treneris G.Rutkauskas.

"Alkajas": R.Skaisgirys - 23 (1/13 tritaškių), P.Braknys - 15 (13 atk. kam.), R.Ivoška - 11.

VTVK: D.Mikaila - 32 (4 rez. perd., 1/6 tritaškių), G.Žygelis - 20 (4 rez. perd., 6/15 tritaškių), D.Meškevič - 16 (21 atk. kam.).

Dramatiška rungtynių baigtis

Kitos A grupės rungtynės klostėsi kur kas dramatiškiau, o pergalės šampaną gėrė "Centrum" ekipa. Ji namie po įnirtingos kovos palaužė gerokai nukraujavusios "Blue Bridge" komandos pasipriešinimą - 86:82 (15:21, 24:11, 19:31, 28:19).

Rungtynių pusiaukelėje savo rankose 7 taškų persvarą turėję aikštės šeimininkai po ilgosios pertraukos išbarstė pranašumą ir ketvirtojo kėlinuko viduryje atsilikinėjo 9 taškų skirtumu.

Lemiamu metu "Centrum" į priekį trūktelėjo Dainius Navickas ir Mindaugas Astramskas, o šeimininkai rungtynių pabaigoje persvėrė rezultatą. Paskutinę susitikimo minutę "Blue Bridge" turėjo net kelias progas išplėšti pergalę, tačiau komandos kapitono Jaroslavo Klimaševskio bei Vitalijaus Podgaiskij mesti tritaškiai skriejo pro šalį, o šeimininkai baudos metimais įtvirtino trečiąją pergalę.

"Pergalę atnešė puikus atsarginių žaidėjų žaidimas. Visi nuo suolelio pakilę ekipos nariai buvo vieningi lyg kumštis, palaikė vienas kitą ir net sunkiausiu metu tikėjo komandos sėkme", - aiškino "Centrum" strategas Gintaras Šavela.

"Blue Bridge" klubo vadovas J.Klimaševski neslėpė apmaudo ir pažadėjo atsirevanšuoti varžovams.

"Šiose rungtynėse vertėmės be trijų pagrindinių žaidėjų, todėl susitikimo pabaigoje pritrūkome jėgų. Pažadu, kad antrojo rato varžybose partiesime "Centrum" ant žemės", - tvirtino J.Klimaševski.

Kiti ketvirtadienio (11 15) rungtynių rezultatai:

B lyga

B grupė

TVM - "ŠMKA IV - Lietuvos draudimas" 82:88 (D.Kojala - 32 (6/12 tritaškių), J.Ruminas - 21, V.Buckus - 11 (12 atk. kam.)/O.Matulionis - 24 (19 atk. kam.), A.Pečiukevičius - 20 (8 rez. perd.), A.Anulis - 17);

C lyga

A grupė

"BC Durupis" - "Liukstata" 59:58 (T.Kiallo - 16 (15 atk. kam.), P.Jagelavičius - 14, E.Bukelskis - 10 (11 atk. kam.)/V.Palevičius - 19, E.Kirkliauskas - 15 (11 atk. kam.), I.Nedzinskas - 8);

B grupė

BH - "Darner" 61:82 (G.Pikturna - 25, A.Straigis - 19, M.Mučinis - 9 (10 atk. kam.)/V.Rubel - 30 (3/3 tritaškių, 5 rez. perd.), Č.Bieliauskas - 13, E.Sviderskis - 10);

"Kortas" - "Baltic Master" 49:70 (V.Milius - 13, N.Butkevičius - 11, M.Kavaliauskas - 7/M.Šeibokas - 27, A.Lisovskij - 18, D.Slomskas - 13);

C grupė

ERP - "FlyLAL-Lithuanian Airlines" 66:69 (R.Matulis - 19, P.Morkūnas - 16, Ž.Beigeris - 13 (7 rez. perd.)/M.Stoškus - 21, V.Surgėla - 17, V.Griniukas - 14);