VU TVM švenčia

[nuotrauka1]Paskutinė šiais metais krepšinio savaitė B lygoje prasidėjo intriguojančiu maču D grupėje. Namuose žaidusi "Sadolin" komanda siekė revanšo bei geresnės pozicijos turnyrinėje lentelėje nei VU TVM ekipa. Šįsyk beveik visas rungtynes pirmavę pergalę šventė studentai 90:72 (28:20, 14:17, 28:23, 20:12). Abi komandos šiuo susitikimu baigė pasirodymą grupėje. Studentai užsitikrino pirmąją vietą ir TOP16 varžybų lentelėje keliauja į naują H grupę. Tuo tarpu "Sadolin" liks trečioje lentelės vietoje, jei "United Sharks" nepateiks siurprizo rungtynėse prieš "Albikoną".

Kovėsi ne iki galo

Po pirmųjų tarpusavio rungtynių, kurios pasibaigė 13 taškų studentų persvara (72:59), komandos vadovas Rimvydas Beržonskis buvo nusitaikęs į revanšą namuose. Tačiau rungtynių pradžia vis tik priklausė svečiams. Susitelkę vienam tikslui VU TVM atstovai nardė po šeimininkų krepšiu, o šiems susispaudus, nubausdavo taikliu tolimu metimu. Po pirmo kėlinuko komandas skyrė 8 taškai (28:20).

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje mažai ką pakeitė. Abi komandos kovojo negailėdamos jėgų ir buvo arti viena kitos. Studentų gretose nesulaikomai "draskėsi" Donatas Kojala, tuo tarpu "Sadolin" laikėsi Edvardo Varpioto surinktų kamuolių virš varžovų galvų dėka. Po dviejų kėlinukų – 42:37 priekyje VU TVM.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo šeimininkų atakų bangomis, kurios netruko išlyginti rezultato. Ir tik netaiklūs baudos metimai neleido šoktelti stipriau į priekį. Studentų trenerio Rimanto Kaminsko minutinė pertraukėlė sustabdė "Sadolin" emocinį proveržį. VU TVM prisiminė savo gerai veikiančius derinius. Vis dažniau atakų smaigalyje atsidurdavo Marius Budreckis, kuris demonstravo pavydėtiną taiklumą. Po jo tritaškio metimo paskutinę trečiojo kėlinuko sekundę, studentai įgijo apčiuopiamą 10 taškų persvarą (60:50).

Ketvirtajame kėlinuke tęsėsi studentų spurtas. Dvejindami gynybą prieš varžovo aukštus žmones, jie narsiai kovėsi po krepšiu. Puolime žaibiškai skirstė kamuolius, aštriais reidais draskė šeimininkų puolimą. Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui skirtumas tarp komandų buvo arti jau 20-ties taškų. "Sadolin" kapituliavo. Rungtynės baigėsi užtikrinta svečių pergale 90:72.

VU TVM komandoje pavydėtiną taiklumą demonstravo D.Kojala bei M.Budreckis, pelnę atitinkamai 26 ir 23 taškus. Vytautas Buckus "sukrapštė" 10 taškų.

"Sadolin" gretose naudingiausiai kovojo E.Varpiotas (14 tšk. ir 13 atk. kam.) bei Audrius Povilaitis (18 tšk. ir 8 atk.kam.), surinkę po 19 naudingumo balų. Komandoje debiutavęs Šarūnas Jurgutis atkavo be klaidų ir surinko 11 taškų.

Apmaudas

VU TVM komandos treneris Rimantas Kaminskas džiaugėsi savo auklėtiniais : "Šiandieną buvom labai motyvuoti. Norėjome senus metus palydėti pergalę ir nesusigadinti sau švenčių. Dabar ramia sąžine galime išsiskirstyti iki kitų metų. Iš tikrųjų džiaugiuosi už komandą. Jie tikri šaunuoliai. Nusileisdami fiziniais duomenimis mes pademonstravom kovingumo pamoką. Dar prieš rungtynes nusiteikėme rimtai kovai, apšnekėjome, kad reikia pasidaryti sau šventę. Tokią užsivedusią komanda sunku būtų bet kam sulaikyti. Žengėm pirmą žingsnį užsibrėžto tikslo link. Su kuo teks kautis kitame etape ne taip ir svarbu. Reikia tik žaisti taip, kaip šiandien".

Tuo tarpu "Sadolin" komandos žaidžiantysis vadovas R. Beržonskis neslėpė nusivylimo: "Labai gaila, kad viskas taip susiklostė. Galėjom pakovoti dėl pirmos vietos. Nežinau, kas atsitiko. Atrodo, buvome ir nusiteikę, ir susikaupę. Gal per daug pasitikėjome savo jėgomis. Gal neįvertinome varžovų. Be abejo, studentai šiandien sužaidė tikrai gerai. Pataikė sudėtingus metimus, o mums taiklumo ir pritrūko, nes kovą dėl kamuolių laimėjome gan užtikrintai. Geriau pralaimėti dabar nei vėliau. Tikiuosi, padarysim išvadas ir naujoje grupėje atrodysime solidžiau. Na, o jei pamirštume krepšinį, norėčiau palinkėti visiems garžių ir puikių Šv. Kalėdų, gausybės dovanų ir audringos Naujųjų metų nakties".

"Marčiulioniukai" įsisiūbavo

Penktadienį (12 18) lygoje įvyko dar vienerios svarbios rungtynės. "ŠMKA I-Lavus" komanda priėmė "Čiančios" ekipą. Pirmąsias tarpusavio rungtynes pralaimėję varžovui 15 taškų skirtumu, antrosiose "marčiulioniukai" sugebėjo atsirevanšuoti "Čiančiai" didesniu skirtumu – 75:59 (22:19, 20:10, 9:12, 24:18). Ši pergalė "ŠMKA I-Lavus" komandai suteikė didelių vilčių užimti trečiąją vietą grupėje.

Jaunuosius talentus į priekį vedė Vilius Daubaris, pelnęs 19 taškų. Andrius Volkovas bei Tautvydas Pečiulis (9 atk.kam.) pridėjo po 14 taškų.

"Čiančios" gretose išsiskyrė Egidijus Ralikauskas su 18 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais. Lino Bieliausko sąskaitoje - 15 taškų.