VU užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų titulą, „Taupa“ ir „ąžuolai“ kovoja dėl vietos trejetuke

Pirmadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko trys rungtynės, kuriose pergales šventė turnyro lentelėje aukštesnes vietas užimančios ekipos.

Savo aikštėje žaidusi „Vilniaus universiteto“ (13-4) komanda palaužė „Vėl Tie Patys“ (12-5) atstovus ir užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų titulą.

Kitose dvejose akistatose „Taupa“ (10-7) kiek netikėtai palaužė po iškovotos A.Makulavičiaus taurės vis dar nelaiminčią SK „Ferimstą“ (8-8).

Tuo tarpu SK „Oaks-Tirola“ (10-7) atstovai principinėje „ąžuolų“ klubo akistatoje įrodė savo pranašumą prieš „Nol Semkers-Oaks“ (7-8) ekipą.

Dviejų turnyro lentelės lyderių akistatoje VU atstovai ganėtinai lengvai rezultatu 98:82 palaužė „Vėl Tie Patys“ garbę ginančius krepšininkus.

Iki didžiosios pertraukos aikštėje vyko apylygė kova, vis tik antroje susitikimo dalyje Rimanto Kaminsko treniruojami studentai padidino apsukas puolime ir pabėgo nuo mažą rotaciją turinčių varžovų (72:57).

Lemiamame kėlinuke svečiai dar bandė sukurti stebuklą, tačiau fantastiškai puolime žaidusi „Vilniaus universiteto“ ekipa be didesnio vargo išsaugojo šgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Tai buvo jau ketvirtoji VU pergalė paeiliui, maža to 13 pergalių per 16 turų iškovoję studentai nepriklausomai nuo likusių dvejų rungtynių baigties tapo nebepavejami ir po ketverių metų pertraukos tapo A lygos reguliariojo sezono nugalėtojais.

Tuo tarpu „Vėl Tie Patys“ ekipa nepaisant nesekmės taip pat „įcementavo“ savo vietą turnyro rikiuotėje ir į atkrintamąsias varžybas žengs turėdami antrąjį reitingą.

Vilniaus universitetas
Gerbiamieji
Vytautas Saulis 19 PTS 25 Rokas Jukonis
Kristupas Kenešis 12 REB 11 Rokas Jukonis
Kipras Urbanavičius 8 AST 6 Rokas Jukonis
Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Noriu pasveikinti savo komandą, padėkoti jiems už darbą reguliariojo sezono metu. Smagu, kad įvykdėme vieną tikslą. Kita vertus, puikiai suprantame, kad nieko šioje lygoje nepadarėme ir viskas laukia prieš akis.

Pastaruoju metu mes esame neblogoje formoje ir rodome neblogą krepšinį. Turime lyderius, kurie duoda neblogą toną tiek puolime, tiek gynyboje.

Bet kaip sakiau, čia tik pirmas varžybų etapas, šiemet turime net 8 stiprias, panašaus pajėgumo komandas, tad tikrieji žaidimas prasidės tik ketvirtfinalyje.

Gelmis Ramaneckas, „Vėl Tie Patys“

Eilinės rugtynės kuriose žaidėme taškų lenktynes. Šį kartą varžovai parodė, kad ne prieš visus įmesim daugiau ir laimėsim.

Artėja atkrintamosios, šnekėsim su vyrais, bandysim tvarkyti gynybą ir ruošimės ateinančioms kovoms. Didžiausia pagarba VU vyriokam, šį sezoną jie mums neįkandamas riešutėlis. Dabar tikslas patekti į finalinį ketvertą!

Pagirios tęsiasi toliau. Turbūt taip galima pavadinti „Ferimstos“ formą po mėnesio viduryje vykusio A.Makulavičiaus taurės finalo, nes iškovoję prestižinį trofėjų „stogdengiai“ pralaimėjo jau trečią kartą paeiliui.

Svečiuose žaidę Edvino Justos auklėtiniai bandė mesti iššūkį pastaruoju metu atsigaunančiai „Taupos“ ekipai.

Nors „Ferimsta“ geriau pradėjo rungtynes, tačiau netrukus Igno Lukošiaus vedami aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir didžiąją dvikovos dalį buvo priekyje.

Tiesa, trečio kėlinuko pabaigoje svečiai pavijo varžovus ir net buvo išsiveržę į priekį, tačiau Gintaro Pociaus treniruojama „Taupos“ komanda greit padarė išvadas ir susigrąžino išbarstytą pranašumą.

Lemiamame ketvirtyje kova aikštėje vyko taškas į tašką, o likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės svečiai buvo dar kartą išsiveržę į priekį (80:79).

Tačiau likusią dvikovos dalį „Taupa“ gynyboje sužaidė lyg iš natų, pelnė net 10 taškų be atsako ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė saldžią pergalę - 89:80.

Po šios dvikovos tapo aišku, jog „Ferimsta“ veikiausiai nebepakils aukščiau šeštosios vietos ir svarbiausių kovų metu taps itin neparankiu varžovu vienai iš stipriausiųjų trejete finišavusių ekipų.

Tuo tarpu „Taupa“ iškovojo jau antrą pergalę iš eilės ir panašu, kad artėjant svarbiausių kovų metui pradeda įgauti optimalią formą.