Edvinas Ruzgas parodė klasę ir nukalė dar vieną „LKA-karys.lt“ pergalę

Praėjusią savaitę įvyko tik vienerios GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) rungtynės. Ilgoka pertrauka – tai puiki proga komandoms pasiruošti prieš lemiamas kovas, siekiant užimti kuo aukštesnę vietą prieš atkrintamąsias, o kai kam net patekti į išsvajotąjį aštuntuką. Vakar „LKA-karys.lt“ (9/4) namuose priėmė Vilniaus kolegiją (1/13)  ir buvo įdomu pasižiūrėti, kaip ekipos išnaudojo nemenką pauzę. Deja, mačas sukrito į vienus vartus.

Dominuojantis kariškių perimetras

Ambicingas lygos naujokas „LKA-karys.lt“ vadovaujamas entuziastingo ir reiklaus krepšinio guru Mariaus Kugaudos nebuvo sužavėtas ilga pauze, o mačui su VIKO praktiškai nesiruošė. Ekipa sportavo kas sau, individualiai, tačiau to pilnai pakako vakarykštėse rungtynėse.

Jau pirmajame ketvirtyje šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (27:15) ir parodė, kas čia bosas. Vilniaus kolegija susirinko vos penkiese. Ekipai trūko eilės pagrindinių žaidėjų ir toks požiūris į A lygos mačą kėlė antakį.

VIKO niekaip nesisekė primesti savojo žaidimo braižo. Ypač krito į akis pro šalį šaudomi tolimi metimai, kurių rungtynėse svečiai išmetė daugiau nei dvitaškių metimų.

Kariškių būriui šį kartą vadovavo K.Kairys bei traumą patyręs G.Kulbis. M.Kugauda negalėjo sudalyvauti mače, bet to visai ir neprireikė.

Kibi šeimininkų gynyba suteikė eilę pigių taškų, o tai didino šeimininkų persvarą ir po dviejų kėlinių (49:32), labiau patyrusiam gerbėjui jau buvo aišku, kad „LKA-karys.lt“ šiandien iškovos dar vieną tašką.

Edvinas Ruzgas tapo tikru siaubu Stanislovo Radziulio auklėtiniams, kurio dėka kariškiai tolo ir po ilgosios pertraukos. Pavieniai Vilniaus kolegijos veiksmai tik palaikė gyvybę, svečiai kovojo kaip sugebėjo, bet meistriškumo skirtumas buvo per daug akivaizdus.

Po trijų kėlinių „LKA-karys.lt“ jau pirmavo per 20 taškų (79:53) ir patyrusiai teisėjų brigadai Gintarui Mačiuliui ir Dariui Šomkai tai jau pradėjo kelti žiovulį.

Paskutiniame kėlinuke niekas nepasikeitė. Kariškių perimetro žaidėjai traukė ekipą į priekį, komanda neįkrito į jokiais žaidimo smigimo duobes ir užtikrintai nugalėjo – 97:70.

Šeimininkai kone dvigubai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (64:35), o greitose atakose surinko net 35 taškus. Vilniaus kolegijos tritaškių pataikymo procentas tesiekė – 14, bet įveikti varžovo kitais būdais Stanislovas Radziulis progų nesurado.

Nugalėtojų gretose meistriškumo pamokas varžovui žarstė E.Ruzgas, kuris prišaudė 32 taškus. Šarūnas Jurgutis (8 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Eimantas Narušis (12 atk.kam., 7 rez.perd.) svariai prisidėjo prie komandos puolimo ir jo organizavimo, pridėdami po 15 „akių“. Aurimas Pocius pasižymėjo su 13 punktų ir 7 rezultatyviais perdavimais.

Iš penkių Vilniaus kolegijos muškietininkų išsiskyrė ekipos bokštas Martynas Rakauskas (27 tšk. 9 atk.kam.). Domantas Tikša ir Ignas Jonušys susmaigstė po 13 taškų. Matas Sabaliauskas buvo netoli trigubo dublio (11 tšk. 8 atk.kam., 7 rez.perd.). Modestas Mackevičius pridėjo 6 „akutes“.

Tai buvo rungtynės, kai ne vienas iš trenerių neturi daug ką pasakyti. Kodėl tylėjo Stanislovo Radziulio telefonas galima lengvai nuspėti, o Marius Kugauda, nors ir nedalyvavo mače, kelis sakinukus vis tik tarė: „Susirinkom į rungtynes po ilgos pertraukos, sportuodami tik individuliai, bet to vakar pilnai pakako. Varžovus visus gerbiam, bet lygių skirtumas atspindi rezultatą. Ta ilga pauzė ir rimtų mačų badas tęsis ir kitą savaitę, tai planuojam rimčiau pasportuot kartu bei pradėt ruoštis lemtingam etapui.

Vakar neturėjome teisės pralošti, tas pats bus ir su „Legionu“, aišku, jei toks rungtynės dar įvyks. Su visais kitais bus įdomu ir ten jau reiks darnaus komandos mechanizmo.“