B Lygos starte – visiškas „Dussmann“ dominavimas

Antradienio vakarą pakilo GEALAN-Sostinės B krepšinio lygos (SKL) uždanga. Ir ji pakilo visu greičiu. Favoritais laikyti „Dussmann“ (1-0) vyrai nepaisant kuriozinės susitikimo pradžios, kuomet komandos ryškiausia žvaigždė, Deimantas Pavlovskis įsigudrino po laimėto ginčo kamuolio visiškai laisvas pramesti iš po krepšio, svečiuose žaidę pretendentai į aukščiausius apdovanojimus net 107:54 sutraiškė pasimetusius „Gesto-IDW“ krepšininkus bei įsirašė daugiau nei užtikrintą pirmą tašką.

Pirmos sezono atakos metu „Gestas“ sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą ir Andrej Zenevič tiksliais baudų metimais išvedė šeimininkus į priekį (2:0), o sužaidus 2 chaotiškas minutes Gedimino Žuko tolimas metimas rezultatą išlygino (5:5), taip suteikdamas šeimininkams ir žiūrovams viltį, kad visų laukia įdomus sutikimas.

Atkaklios kovos nuotaikos vyravo ir pirmo ketvirčio viduryje - niekaip optimalaus penketo neradęs „Dussmann“ strategas Mindaugas Lapėnas neturėjo džiūgauti, kuomet dar vienas G.Žuko reidas nukirpo svečių persvarą iki metimo - 12:10.

Vis dėlto šeimininkų pasaka labai greitai baigėsi: pirmo kėlinuko antrą pusę „Dussmann“ sužaidė lyg iš natų, laimėjo net 17:2, ir likus žaisti 15 sekundžių pirmavo daugiau nei užtikrintai - 29:12

Po pertraukėlės Gintaro Razučio kariaunos laivas toliau skendo visu greičiu žemyn: sužaidus 3 antro ketvirčio minutes Edvino Slapšio tolimas metimas padidino skirtumą iki 38:15, o įpusėjus susitikimui komandas skyrė jau nepadorus atotrūkis - 53:23.

Antra susitikimo dalis, savaime suprantama, tapo tik formalumu. Atsipalaidavę svečiai leido rezultatyvumu pasidžiaugti „Gestui“ trečiame kėlinyje (23 pelnyti taškai), tačiau aukštesnę pavarą įjungė ketvirtame ir tarsi tankas pervažiavo kiek pasimetusius ir sutrikusius varžovus.

Nugalėtojų gretose puikiai debiutavo ryškiausias komandos papildymas Deimantas Pavlovskis, buvęs arti trigubo dublio (23 tšk., 9 atk.kam., 8 rez.perd., 41 naud.bal.)., jam puikiai talkino Jonas Mikelkevičius (19 tšk., 6 atk.kam,), po 14 taškų prie pergalės pridėjo Aurimas Juchnevičius (7 atk.kam.) ir Edvinas Slapšys ( atk.kam., 7 rez.perd.) Pagrindinis ekipos įžaidėjas Marius Taparauskas pelnė 7 taškus, tačiau atliko net 13 rezultatyvių perdavimų bei perėmė 5 kamuolius.

„Gesto“ ekipai jos lyderis Gediminas Žukas pelnė 20 taškų (7 atk.kam.), po 12 pridėjo Gabrielis Katakinas bei Andrej Zenevič (7 atk.kam.)

Po lengvos pergalės „Dussmann“ treneris Mindaugas Lapėnas pasidalino savo įspūdžiais: „Sąžiningai, tai laukiau sunkesnių rungtynių. „Gestą“ žinom iki kaulų smegenų, žinom kad jų namų salėj nudega nė vienas, nes pradedam žaisti be normalaus apšilimo, ir ant to pakimba ne viena potencialiai stipresnė komanda.“  - Būtina priminti, kad rungtynės prasideda kiek neįprastu laiku, 17:50, ko pasekoje daugelis žaidėjų vėluoja po darbų.

M. Lapėnas taip pat sakė, jog itin džiaugiasi nuo praėjusio sezono beveik nepakitusia komandos sudėtimi: „Mes savo ruožtu šiemet pradėjom sportuot vėlai,gavosi kaip eksperimentas, kuris bent jau šiai dienai pasiteisino. buvom alkani krepšinio, noro parodyt save ir siekti rezultato. Startuojam B lygoje dėka galingo užnugario vardu „Dussmann“ ir praktiškai 95 procentų nuo praėjusių metų išlikusios sudėties. Pirmą kartą turiu komandą, kuri praktiškai niekuo nepasikeitė, o žinant kaip užbaigėm praėjusį sezoną , tai yra didžiausia vertybė šiai dienai. Gal ir yra kiek logiška, kad mes kontroliavom mačą nuo pat pirmų susitikimo minučių.“

Treneris taip pat svarstė ir apie tai, kas tokiam rungtynių rezultatui galėjo padaryti įtaką: „Galima buvo nerimauti dėl mažos mūsų rotacijos ir atsirasiančio nuovargio, bet nieko panašaus nenutiko. Varžovų komandoje registruota buvo turbūt 12 žaidėjų, tačiau prasidėjus jų keitimams mes kaip tik ir atitrūkom nepavejamai,. Nežinau, treneris kitas, gal jie dar ieškojimų kelyje, gal bandosi kažką, tad nesinori labai gilintis į šitą virtuvę.“

Šių rungtynių statistiką galite rasti čia.