„Ugniagesys“ – finalo ketverte, VKM – žengė pirmą žingsnį jo link

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) ketvirtfinalių serijose trečiadienį buvo sužaisti du susitikimai. „Ugniagesys“ svečiuose „katės“ ir pelės“ gaudynėse 104:90 susitvarkė su SK „Oaks-Tirola“ ir tiesiausiu keliu žengė į finalinį ketvertą, tuo tarpu VKM jaunimas pademonstravo šaltus nervus ir mačo pabaigoje tritaškiais suvarpė „BC Vilkus“ ir pasiekęs pergalę rezultatu 102:92 įpusėjo kelionę svajonės link.

Palaužė pabaigoje

Susitikimas tarp „BC Vilkų“ ir Mindaugo Sakalausko treniruojamo jaunimo kaip ir tikėtasi prasidėjo lygiai, atkakliai bei neužleidžiant nei vieno aikštelės centimetro. Pirmosios minutės kiek sėkmingesnės buvo svečiams, kurie surinko penkis taškus vos per 30 sekundžių, o po šešių minučių kovos jau pirmavo 13:4, tačiau Giedriaus Oliškevičiaus kariauna sugebėjo atsitiesti po pirmo smūgio ir pirmo kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino – 20:20.

Antrame kėlinyje šeimininkai ir toliau tęsė gerą atkarpą, bei netruko persverti rezultato savo naudai (30:25), ir nors iniciatyvą „BC Vilkai“ išlaikė iki pat ilgosios pertraukos, perlaužti mačo eigą įgyjant apčiuopiamą pranašumą nepajėgė, o įpusėjus mačui pirmavo kukliai- 46:41.

Pirmoje susitikimo dalyje šeimininkai tiksliau atakavo (51% prieš 41%), o VKM laivą labiausiai skandino pro šalį svaidomi tolimi metimai, kuriuos M.Sakalausko auklėtiniai realizavo vos 23% taiklumu, pataikę tik keturis kartus iš 17 bandymų. Kovoje dėl atšokusių kamuolių „BC Vilkai“ taip pat buvo žingsniu priekyje (26 prieš 18).

Persvarą švieslentėje ir esminiuose statistikos kategorijose turėję šeimininkai po ilgosios pertraukos susidūrė su dideliais nemalonumais, kurie prasidėjo, visų pirma, nuo problemų ginantis. Jau pirmos trečio kėlinio atakos metu Donatas Okincic realizavo tolimą metimą, ir nors „Vilkai“ iki pat 26-tosios rungtynių minutės iniciatyvos nepaleido (60:52), per likusį ketvirčio laiką VKM pateikė 4 tolimus metimus ir laimėję atkarpą 16:5 prieš lemiamą kėlinuką jau atsidūrė pirmaujančiųjų gretose (68:65).

Lemiamą atkarpą Sauliaus Žurauskio vedini „BC Vilkai“ netruko išsiveržti į priekį (70:68), o kėlinio viduryje Karolis Bagdonas smeigė tritaškį, bei šeimininkai dar labiau sutvirtino savo pozicijas (81:73). Vis dėlto VKM labai operatyviai likvidavo deficitą, ir likus žaisti 4 minutes po ekipos kapitono Kasparo Mikalajūno dvitaškio priartėjo iki 82:84, o likus žaisti dvi su puse minutės Povilas Mackevičius ir D.Okincic smeigė po tritaškį, taip iki maksimumo sukomplikuodami šeimininkų padėtį bei laimėdami atkarpą 10:0 (91:84).

Darius Jovaiša likus žaisti pusantros minutės tolimu metimu sugrąžino „BC Vilkų“ viltis (87:91), tačiau čia pat Povilo Mackevičiaus prasiveržimas maksimaliai sukomplikavo šeimininkų šansus (93:87), o tarsi to dar būtų maža, po nesėkmingos atakos „BC Vilkai“ dar buvo nubausti ir technine pražanga, tad užtikrintai baudų metimus realizavęs jaunimas pasiekė pirmą, nepaprastai svarbią pergalę serijoje.

Pirmoje pusėje pro šalį iš toli atakavęs jaunimas po ilgosios pertraukos realizavo 10 tolimų metimų iš 17 bandymų ir būtent tritaškių dėka perlaužė serijos eigą sau naudinga linkme.

Po nesėkmės šį kartą trumpai pasisakė „BC Vilkų“ treneris Giedrius Oliškevičius: „Pralaimėtas mūšis, bet ne karas.  Ruošimės, susileisim daugiau nuskausminamųjų, bandysim sugrąžinti seriją į Valčiūnus ir nenuvilt subjektyvaus korespondento. Atskiras AČIŪ "Vilkų" sirgaliams! Jūsų gausus palaikymas tikrai padeda! Vilkai-drasko!".

Nugalėtojams daugiausia taškų surinko snaiperiai: Donatas Okincic pelnė 22 (4/10 trit., 9 atk.kam., 6 rez.perd.), Povilas Mackevičius pridėjo 21 (5/6 trit.), Justinas Kalinauskas – 19 (8 rez.perd.).

„BC Vilkams“ nuo suolo pakilęs Darius Jovaiša pelnė 24 taškus (5/9 trit.), taip pat ne starto penkete žaidęs Saulius Žurauskis pridėjo 18 (12 atk.kam.), Karolis Bagdonas – 12, Šarūnas Sliesoraitis ir Donaldas Kručas – po 10.

Parodė charakterį

Kitose dienos rungtynėse SK „Oaks“ parodė charakterį, tačiau net ir surinkę 90 taškų  antrose serijos rungtynėse iš eilės realaus šanso kabintis neturėjo, o pirmaujančiųjų vaidmenyje per 80 minučių trukusią dviejų susitikimų kovą buvo vos akimirką, pirmose serijos rungtynėse.

Jau sužaidus pustrečios minutės „Ugniagesys“ pirmavo 7:1, ir nors po Airido Neifalto tolimo metimo „Oaks“ priartėjo iki 11:14, kėlinio pbaigoje vėl kiek tikslesni buvo svečiai, kurie po pirmų 10 minučių pirmavo 26:20.

Lygus pirmas kėlinys ir gera antrojo pradžia (24:26), suteikė net ir be pajėgiausių krepšininkų rungtyniavusiems „Oaks“ vyrams vilčių kabintis į pergalę, tačiau kėlinio antroji pusė visiškai priklausė „Ugniagesiui“, kuris puolime darė, ką norėjo, o įpusėjus susitikimui jau turėjo daugiau nei solidų pranašumą (59:37).

Antroji susitikimo dalis, be jokių klausimų, tapo tik formalumu. Pagirtinai iš toli atakavę šeimininkai nesileido triuškinami, ir viso trečio kėlinio metu skirtumas nesiekė dvidešimties, ir nors ketvirtame kėlinyje „Ugniagesys“ kelis kartus pabėgo solidžiau, rungtynių pabaigoje charakterį demonstravę „Ąžuolai“ sušvelnino deficitą bei sezoną baigė kiek geresne emocija.

Nugalėtojų strategas Genadijus Kuliomininas jau gyveno finalo ketverto nuotaikomis: „Na, tokios varžybos daugiau daro neigiamos įtakos mūsų žaidimui, nei teigiamos. Varžovai stengėsi puolime, bet objaktyviai jie -  silpnesnė komanda.

Mes buvome išėję ne kovoti, o pasiimti tašką. Visiškai nulis noro žaisti. Gynybos išvis nerasta. Išėjo pusė kojos atbėgioti ir tiek. Varžovai gynyboje stovėjo po krepšiu ir leido mums mesti iš toli. Kur duodi pasą, ten laisvas prie tritaškio.

Ketvirtfinaliai ne tokie turėtų būti. Turi būti kova, bet jos nebuvo. Jeigu mes būtume susirinkę 5-6, mes būtume daugiau laimėję ir geriau sužaidę, nes kiekvienas būtų stengęsis nes už jį jau kitas nepadarys. o dabar buvo nei žaidimas nei kas. Nepatinka man tokios varžybos. Na, bet yra, kaip yra. Tikslas šio etapo pasiektas, išėjome į finalinį ketvertą, dabar laukiame VKM pergalės serijoje, ko aš jiems ir linkiu.

„Oaks“ ekipos vadovas Vaidas Indriliūnas po sezono pabaigą fiksavusio susitikimo pasidalino savo mintimis apie visus metus: „Sezonas baigėsi. Pagaliau. Džiaugiuosi ne dėl to, kad būčiau labai pavargęs, juolab taip anksti dar niekad B lygoje nebuvom finišavę. Džiaugiuosi, kad baigėsi mažas chaosas, kuomet nežinai nei kas ateis į rungtynes, nei kodėl neateis.

Kalbant apie rungtynes, ačiū vyrams už pademonstruotą charakterį ir atiduotas jėgas. Ta sudėtis, kurią turėjome vakar vakarą išspaudė maksimumą ir dar daugiau. Didžiuojuosi vyrais.

Kalbant apie sezoną – nesu juo nusivylęs. Buvo daug gerų akimirkų, užimta aukščiausia klubo istorijoje vieta. Gal viskas būtų buvę dar gražiau, jeigu sezono eigoje būtumėm pastaoviai turėję tuos krepšininkus, kurie buvo įrašyti į pradinę paraišką. Na, bet čia mėgėjų krepšinis. Mes negalime mokėti algų, todėl negalime pykti, jeigu yra padaromi vienokie ar kitokie pasirinkimai.

Tokia sezono pabaiga yra dėsninga ir galbūt geriau taip, nei būti pirmajame ketvirtuke, kas lapkričio mėnesį atrodė tikrai realu, o paskui ketvirtfinalyje surinkti šešis žmones ir pasitraukti iš pirmenybių liekant be nieko. Didelis ačiū tiems, kas buvo ištikimi ir liko iki galo, tiems, kas norėjo ginti komandos garbę ir tą darė jei tik galėjo ir žinoma didelis ačiū treneriui Gintarui Pociui už parodytą profesionalumą!"

Nugalėtojų gretose aikštelėje pasirodė 11 krepšininkų, ir visi rungtyniavo bent po 15 minučių, o nei vienas – ilgiau 22. Rezultatyviausiai pasirodė 21 tašką surinkęs Mantas Pigaga, po 14 pridėjo Raimondas Sadkauskas ir Vytautas Saulevičius, po 13 - Domantas Jasionis ir Dovydas Sakalnikas.

„Oaks“ gretose išsiskyrė po 27 taškus surinkę Airidas Neifaltas ir Rokas Rudžinskas, 14 pridėjo Audrius Drabavičius.