„2Gen - Kaefer“, Riešės ir „VLI Timber“ svajonių vakaras!

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) sekmadienio būta tokio, kuris aprašomas ir Dekaloge - Romos katalikų bažnyčios interpretacijoje. Ten trečiasis įsakymas yra vienaip ar kitaip iššifruojamas, tačiau iš esmės teigia: švęsk ir / arba ilsėkis sekmadienį. Iš tiesų, gausiausioje sostinės krepšinio lygoje vakar vienos ekipos turėjo pagrindo linksmybėms, o kitos buvo priverstos aštuntfinalyje baigti savo brandžius žygius šiame SKL C lygos sezone. Taip patvirtinama ir antroji prasmė - apie poilsį. Visgi, iki šventimo bei poilsio etapų prieita tik palikus visas jėgas ant jo Didenybės - Krepšinio aikštelės parketo, tad apie viską iš eilės!

Lemtingus mūšius laimėjo ir į saldųjį TOP 8-uką įsiveržė „KK Riešė“ bei „2Gen - Kaefer“. Abiems ekipoms kol kas šis pasiekimas yra pats geriausias C lygoje, tad klubų metraščiai yra perrašomi bei galimybės pakeliamos į naują lygmenį! „2Gen - Kaefer“ siekė aukštumų net 4-is metus paeiliui, o Riešės atstovai į elitą įsiveržė jau debiutiniame sezone, fantastika - jų fenomenas tęsiasi! „Pabradės Intersurgical“ bei „Vaikinai“ baigė savo pakankamai solidžius pasirodymus, nors pagal potencialą tikrai norėjosi daugiau. Jei dar maža sekmadienio linksmybių, kaip jums ši: „VLI Timber“ sužaidė nuostabiai, atsikirto čempionams jų pačių ginklais bei serijos rezultatas tampa 1:1!

Gealan - VLI Timber: 86:102 (1/8 finalo etapo serijos rezultatas 1:1)

Kas galėjo pagalvoti, jog po užtikrintai sužaisto pirmojo mačo, kuriame dabartiniai lygos čempionai „Gealan“ puikiai atakavo iš perimetro bei pasinaudojo savo ilgesnio suoliuko privalumais - viskas taip pakryps antrame susitikime. Nors, kai susirenki vos 6-iese bei tikiesi kaip nors uždaryti seriją, o kitoje barikadų pusėje sutinki alkaną oponentą, kuris labai nenori čia ir dabar baigti savo sezono - tuomet toks rezultatas nėra kažkoks tai stebuklas. „VLI Timber“ ekipai kiekvienas žaidėjas yra aukso vertės, o Daumantas Kraujalis vakar tą patvirtino su kaupu. Pirmame susitikime nedalyvavęs snaiperis, antrajame buvo pasiruošęs šimtu procentų bei sprogdino varžovų gynybos užkardas savo nenustojančiomis tritaškių salvėmis (8/12 tritaškiai). Panašu, jog šioje serijoje puolimas dominuoja, nes talento abiejose pusėse tiek, jog apsiginti nuo jo sunku.

Visi svečių žaidėjai kamuoliu dalinosi draugiškai ir darniai: 33 „assist’ai“ prie 11-os klaidų - geras komandinis rodiklis „play-off“ kovose. D.Kraujalis ir Rimgaudas Kukta atliko po 7-is, Lukas Šebelskis 6-is, o naudingiausias visų trijų sekmadienio mūšių žaidėjas Liudvikas Aukštikalnis bei Einaras Beržonskis - pridėjo po 5-is rezultatyvius perdavimus. Panašu, jog ekipos nariai jaučia vienas kito stiprybes, o tai žada intriguojantį trečią mūšį. Ar tituluotasis „Gealan“ klubas po penkių iš eilės prizinių vietų SKL C lygoje (Final-4 batalijose 2014 - 2018 m. sezonų finišuose), iš kurių dvi - pačios aukščiausius prabos, gali būti sustabdytas jau 1/8 finalo etape šiais metais? Atsakymą sužinosime netrukus. Dainius Novickas sulaukė pagalbos atakose, o nuo suolo kilęs Valerij Stefanovič buvo pats maloniausias šeimininkų vakaro atradimas, tačiau gynyboje nesisekė niekas.

Iki trečio kėlinio vidurio intriga dar buvo gyva: Vidas Braziulis po krepšinio mėgėjų legendos perdavimo pataikė iš arti bei sumažino „Gealan“ deficitą iki 58:66 (24-ą min.) Tuomet svečiai tiesiog pašėlo bei surengė žaibišką spurtą 16:2! Po du tritaškius šioje lemtingoje atkarpoje smeigė L.Šebelskis ir ne kas kitas, o D.Kraujalis - nugalėtojas nuo to momento (58:82 27-ą min.) nekėlė jokių abejonių, tad serijos rezultatas 1:1! Prieš lemtingą mūšį aistras dar pakurstė ketvirtajame kėlinyje įvykęs incidentas, apie kurį papasakojo „VLI Timber“ siela. Sportinio pykčio bei tarpusavio istorijos niuansai motyvuoja pakankamai, o žibalo į ugnį dar įpilta ir tokiais epizodais. „VLI Timber“ pasiekė savo pirmą pergalę prieš „Gealan“ - šeštuoju bandymu. Visgi, norint pratęsti savo kelionę gausiausioje sostinės krepšinio lygoje, septintasis bandymas taip pat turės būti sėkmingas. Ar karaliui gali būti numušta karūna jau kitame susitikime?

„Gealan“: Valerij Stefanovič 24, Dainius Novickas 23, Ramūnas Viščinis 14, Adas Praprovas 13

„VLI Timber“: Daumantas Kraujalis 24, Liudvikas Aukštikalnis 23, Lukas Šebelskis 21, Rimgaudas Kukta 14, Einaras Beržonskis 13

Mindaugas Jonušas („Gealan“) pripažino didesnį varžovų norą bei vylėsi triumfuoti lemtingoje kovoje:

„Kas labiau norėjo laimėti, tas ir laimėjo. Sveikinimai varžovams.

Jeigu baigsime sezoną šiame etape, reiškiasi - tiek esame verti, bet kokiu atveju laimės stipresnis. Lieka tikėtis, kad tai būsime mes.“

Domantas Gudonis („VLI Timber“) tiki savo ekipos galimybėmis galutinai perlaužti šią seriją:

„Mačas nuteikia pozityviai, jei ne rungtynių pabaigoje mūsų žaidėjui sulaužyta nosis ar kažkas panašaus į tai, matysim. Norėtųsi tikėti, kad tai buvo žaidybinis epizodas, tačiau nesportine pražanga ne veltui buvo apdovanoti. Matant mūsų atsarginių suoliuko ilgį ir laiką švieslentėje, tai daugiau nei kvailas varžovo poelgis.

Pilnai tikim savo galimybėmis perlaužti seriją.“

2Gen - Kaefer - Pabradės Intersurgical: 73:67 (1/8 finalo etapo serijos rezultatas 2:0)

Į sostinę atvykę Pabradės žaidėjai tikėjosi susigrąžinti prarastą namų aikštės pranašumą bei pradėjo pakiliai. Karolis Šilinskas pirmajame kėlinyje atakavo taikliai, arti trigubo dublio buvęs rungtynių MVP Paulius Kamarauskas (11 taškų, 10 atk. kam., 8 rez. perd., 23 n.b.) viso vakaro metu kovėsi iš paskutiniųjų. 15:25 - toks rezultatas po pirmojo ketvirčio suneramino „2Gen - Kaefer“ bei patiko „Pabradės Intersurgical“ fanams. Visgi, tuomet svečių puolimo mechanizmas pradėjo strigti, o tiksliau - šeimininkai kėlė nuo suolo šviežias pajėgas bei kibo į gerkles oponentams, neleisdami pastariesiems įkvėpti oro. „2Gen - Kaefer“ deficitas tirpo ir trečiojo kėlinio pabaigoje Pabradės atstovai buvo galutinai pagauti. Nuo to momento apie 5-ių taškų ribą sukiojosi „2Gen - Kaefer“ persvara.

Atrodytų, tai niekis, tačiau jėgų stygius neleido „Pabradės Intersurgical“ priartėti arčiau bei mačas taip ir baigėsi - nedideliu skirtumu, tačiau be didesnės intrigos paskutinėmis sekundėmis. „2Gen - Kaefer“ laivą į dar nematytus vandenis išplukdė visa eilė žaidėjų, o būtent tokiu stiliumi galima kautis ir su būsimu oponentu ketvirtfinalyje - „Taurus“ klubu. Mantas Juočepys, Lukas Poniškaitis bei Domantas Zubrickis įnešė solidų taškų kraitį į lemtingą pergalę aštuntfinalyje, o Justinas Polikša, Simonas Mažionis, Gytis Steckis bei Mantas Jusis - pasižymėjo universalumu įvairiose žaidybinėse situacijose. „2Gen - Kaefer“ iki šiol sezono metu garsėjo puikiais sugebėjimais puolant, tačiau šioje serijoje - parodė, jog gali solidžiai gintis bei taip sudaužė Pabradės ekipos svajonę, arba bent jau nukėlė ją kitiems metams.

„2Gen - Kaefer“: Mantas Juočepys 17, Lukas Poniškaitis 16, Domantas Zubrickis 12

„Pabradės Intersurgical“: Karolis Šilinskas 24, Marekas Komaiško 14, Paulius Kamarauskas 11, Mindaugas Šliumpa 10

Rokas Mažeika („2Gen - Kaefer“) pelnytai triumfavo bei džiaugėsi serija:

„Iš tiesų, manyčiau, kad sužaidėme visai neblogas rungtynes bei, bendrai - visai neblogą seriją. Žinoma, tas banguotumas - kiek trukdė. Po pirmos pergalės labai daug vyrams akcentavau, kad išlaikytų susikaupimą ir neatsipalaiduotų.

Visgi, pirmas kėlinys buvo toks, kokio bandžiau išvengti - prasta gynyba ir praleisti 25-i taškai. Tai dar pasisekė, kad toks buvo pirmasis kėlinys, nes pakako laiko atsigauti ir perimti pranašumą. Kiti kėliniai jau buvo mūsų. Dėkui vyrams už nesavanaudišką ir darbingą požiūrį serijos metu - tikrai sėkmingai vykdėme savo rungtynių planą, o tai davė vaisių.“

Pabradės ekipos vedlys Paulius Kamarauskas („Pabradės Intersurgical“) nukėlė kepurę prieš oponentus:

„Tiesiog jie labiau norėjo laimėti, buvo kovingesni, šviežesni.“

Vaikinai - KK Riešė: 64:73 (1/8 finalo etapo serijos rezultatas 1:2)

Vakaro desertui, laukė lemtingas serijos mūšis tarp „Vaikinų“ ir „KK Riešės“ gvardijų. Šių ekipų pirmos dvi kovos buvo tikri krepšinio spektakliai, tad į „mirk - gyvenk“ dvikovą atvyko visas būrys žiūrovų bei tikrai nenusivylė kvapą gniaužiančiu reginiu. Sėkmingiau pradėjo šeimininkai „Vaikinai“ - kai Paulius Borkys perdavė sviedinį taikliarankiam Vaidui Petrulioniui, šis neapvylė bei padidino pranašumą iki 12:6 (6-ą min.). Visgi, gražiausiomis savo spalvomis aštuntfinalio etape pražydęs Ernestas Varakauskas šiuo metu yra geriausia savo paties versija bei dviem taikliomis bombomis susprogdino Riešės vyrų deficitą akimirksniu. Kėlinio pabaigoje Mindaugas Kraujalis (vienintelis šeimininkų žaidėjas, kuriam būnant aikštėje +/- rodiklis „Vaikinams“ palankus +11) bei Andrius Kolesnikovas pakėlė ūpą Igno Pagalio vadovaujamam klubui: 21:17.

Antrasis ketvirtis galėjo būti lūžio tašku, kai „Vaikinai“ toliau smaginosi: kėlinio pabaigoje jų persvara siekė 7-9-is „punktus“, tačiau prieš pat ilgąją pertrauką svečiai sugrįžo. Linas Vitkauskas, Benas Marcinkevičius ir Šarūnas Tamkevičius nukirpo „KK Riešės“ pečius slegiančią naštą iki vieno metimo: 39:37 po dviejų kėlinių, tad svečiai pajuto kraujo skonį bei dar labiau susitelkė kovai. Vilius Urniežius užtikrintai tęsė savo aikštės generolo pareigas (10-šimt rez. perd!). Trečiajame ketvirtyje pirmavo tai vieni, tai kiti, o lemtinga atkarpa laukė ketvirtojo kėlinio pradžioje. Vikrusis Erlandas Balukonis dvitaškiu paskutinį kartą šiame SKL C lygos sezone iškišo „Vaikinų“ nosis į priekį: 55:54 (32-ą min.). Tuomet visi ėmė girdėti iš tolumos sklindančią muziką, kovos šūksnius - tai Riešės apylinkių gyventojai ragino savo dievukus kilti į lemiamą šturmą, o šie jų neapvylė!

Hiperbolės ritmu bei begalinio noro ir tikėjimo vedama „KK Riešė“ surengė spurtą 12:0! L.Vitkauskas, E.Varakauskas bei Tomas Zaleckas susmeigė dvylika „akių“ be atsako bei aukštai iškėlė Riešės klubo vėliavą, tarsi skelbdami - ketvirtfinalis pasiektas! „Vaikinai“, kiek netikėtai, lemiamu metu strigo puolime savoje salėje, tad ir čia visi nuopelnai tenka įtampą geriau atlaikiusiems svečių žaidėjams bei jų trenerių štabui. Kol „Sormedica“ ir „Tornadas“ dar aiškinasi, kurie verti žengti tolyn - „KK Riešės“ batalionas turi pagrindo švęsti. Ar kas nors nutildys dainas, kurias vis garsiau dainuoja ši bendruomenė atkrintamųjų varžybų metu? Garsas toks, jog neišgirsti neįmanoma, o sustabdyti prireiks itin stiprios jėgos. Riešės vyrai „play-off“ etape pelno kone 10-čia taškų daugiau nei reguliariame sezone, o praleidžia bent 5-tu mažiau nei sezono vidurkiai - štai toks 15-os taškų teigiamas posūkis pačiu svarbiausiu metu!

„Vaikinai“: Justas Urmanavičius 15, Andrius Kolesnikovas 12, Matas Mankevičius 11

„KK Riešė“: Linas Vitkauskas ir Tomas Zaleckas po 20, Ernestas Varakauskas 13

Mindaugas Kraujalis („Vaikinai“) garbingai pasveikino oponentus bei palinkėjo jiems sėkmės tolimesniame etape:

„Sveikinu varžovus, atsitiesusius tiek po pirmojo serijos pralaimėjimo, tiek vakar grįžusius į rungtynes ir linkiu jiems sėkmės kitame etape.“

Ervinas Stankevič („KK Riešė“) tikrai turėjo kuo didžiuotis - jis su savo Riešės klubo vyrais žygiuoja į ketvirtfinalį bei šluoja visus aukštesnį reitingą turėjusius klubus iš kelio:

„Sveikinu komandą su pergale. Didžiuojuosi savo komanda - kokį jie norą rodė ir kokios geros emocijos buvo. Antrame kėlinyje varžovai pabėgo, bet nedarėm tragedijos, žaidėm savo žaidimą ir sugrįžome į rungtynes.

Antra pusė buvo nebloga, žaidėm viską taip, kaip ir buvom susitarę. Labai neblogai stovėjome gynyboje, padarėm spurtą ir tokiomis emocijomis nuvažiavome į pergalę. Kaip jau sakiau, labai didžiuojuosi savo komanda ir žiūrim, kas mūsų laukia toliau.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Balandžio 8 d. Kiementas - Lentvario LK: ar svečiams užteks vietos salėje, įgyvendinant savo idėjas?

2) Balandžio 8 d. Tirola - Uniclub Casino: kurie jau šį vakarą laimės trofėjų - Iššūkio taurę?