„TDSfinance.lt“ įsismarkavęs garvežys buvo netikėtai pristabdytas

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) pirmadienis buvo atkaklus kaip niekad. Trys susitikimai baigėsi vos 3-4 taškų persvaromis, o solidžiau laimėjo tik „JSK Gulbinai“ kolektyvas. „Lentvario LK“ vyrai, net ir be kelių komandos lyderių, kurie ilsisi Egipte, įspūdingoje kovoje palaužė varžovus bei iškovojo pirmą vietą A grupėje. Kibirkštį plikomis rankomis E grupėje dar bando įskelti „Kumštis“ - įveiktas favoritu laikytas Pabradės klubas, o šeimininkų žaidėjas sužaidė geriausią savo karjeros mačą gausiausioje sostinės krepšinio lygoje. Lyg to būtų maža, kovingieji „Santa.lt“ vakar pasiekė tokią pergalę, prie kurios šiame sezone niekas net nebuvo priartėjęs - įveikė „TDSfinance.lt“ meistrus, čia tai bent netikėtumas!

Lentvario LK (6-0) - Kiementas (5-1) 80:77 (A grupė)

Dideli prieš mažus. Galingi prieš greitus. Nesustabdysi aukštaūgių po krepšiu, bet ir jie nepagaus tavęs perimetre - tokia klasiška dvikova įvyko vakar Lentvaryje. Pridėkime faktą, jog šiame susitikime sprendėsi ir A grupės nugalėtojų vardas - gausime tobulą gerų emocijų kokteilį. Skanesnio kokteilio neparagausite net gulėdami kur nors paplūdimyje, kad ir tame pačiame Šarm El Šeiche.

Iki pat trečiojo kėlinio pabaigos susitikimo kontrolę savo rankose laikė šios sezono malonus atgimimas - „Kiemento“ atstovai buvo priekyje vos kelių metimų persvara. Tuomet šeimininkai tarsi pabudo ir prisiminė, kad yra sidabriniai SKL C lygos vyrukai ir žaidžia namų salėje, kurioje tiesiog privalo įveikti įsibėgėjusius svečius. Kaip tarė, taip ir padarė - iniciatyva perimta trečiojo ketvirčio pabaigoje, o ketvirtojo kėlinio dramatiškoje atomazgoje „Lentvario LK“ nariams pavyko išlipti iš balos sausiems.

Rungtynių momentas:

Likus rungtyniauti vos keletą sekundžių svečių snaiperis Andrius Putna nesiruošė kelti baltos vėliavos ir taikliai įskraidino sviedinį iš toli - rezultatas sušvelnintas iki 79:77 „Lentvario LK“ naudai bei „Kiementui“ suteiktas šansas dar pakovoti. Greita pražanga sustabdytas šeimininkų įžaidėjas Algirdas Tomas Venclovaitis įmetė vieną baudos metimą ir paskutinį bandymą po minutės pertraukėlės turėjo rezultatyviausias susitikimo žaidėjas Šarūnas Putna. Šeimininkų laimei, tritaškis metimas tikslo nepasiekė ir į pratęsimą šis trileris nenusikėlė. Fiksuojame faktus, „Lentvario LK“ vyrai A grupėje finišuos pirmi, o „Kiemento“ liks garbingoje antroje vietoje - šauniai pasidarbavo abi komandos!

„Lentvario LK“: Dominykas Švedavičius 16 (15 n.b.), A.T.Venclovaitis 15 (6 rez. perd., 14 n.b.), Vitalijus Danilovas 13 (8 atk. kam., 15 n.b.), Šarūnas Venclovaitis 12 (11 n.b.), Arvydas Urbanovičius 11 (8 atk. kam., 16 n.b.), Vitalij Podgaiskij 9 (10 atk. kam., 14 n.b.).

Kiementas: Š.Putna 24 (21 n.b.), Darius Bušmič 20 (6/10 trit., 20 n.b.), Tomas Galinis 11 (13 n.b.), A.Putna 8, Audrius Drublionis 7 (8 n.b.).

Arvydas Urbanovičius (Lentvario LK“):

„Vakar žaidėm su mums labai neparankiu priešininku. Neturėdami aukštų žmonių, jie tiesiog susispaudė baudos aikštelėje ir vertė mus atakuoti iš tolimesnės distancijos, o šiai dienai mums tai sekasi ne visada. Žinojome, kad priešininkai yra metikų komanda, bet iki ketvirtojo kėlinio nesugebėjome tinkamai apsiginti. Vos tik nueidavome į pagalbą po krepšiu, mus bausdavo metimais iš perimetro.

Mūsų pačių žaidimas, kaip ir pataikymas, ir rinkimasis į varžybas - šiai dienai labai banguoja. Smagu, kad būdami ne pilniausios sudėties, žaisdami tik apie 60% savo galimybių, sugebame laimėti ir jau užsitikrinome pirmą vietą grupėje ir patekimą į TOP grupę. Liko dar vienos varžybos pirmame etape ir mes bandysime išlaikyti savo pralaimėjimų kraitį sausą. Ačiū „Kiemento“ vyrams už kovą! Linkėjimai lunatikam į Šarm El Šeichą.“

JBR (3-3) - JSK Gulbinai (4-2) 59:72 (A grupė)

„JSK Gulbinai“ iškovojo labai svarbų laimėjimą svečiuose ir yra netoli TOP diviziono - teoriškai nepalankiai susiklostę susitikimai kituose mačuose galėtų tą bilietą iš jų atimti. Užtektų paskutiniame ture įveikti „A komandą“ ir visos šios teorinės galimybės sprogtų kaip muilo burbulas. „JBR“ nesėkme džiaugiasi ir „Aktyvi veikla“ bei „Studio Moderna“ komandos. Modernistams vilties lieka tik kruopelė - įveikti tą patį Lentvario klubą bus be galo sunku. Tuo tarpu „Aktyvi veikla“ kolektyvo galimybės, mano galva, yra visiškai realios ir ketvirta vieta grupėje jiems dar gali būti įgyvendinamas tikslas.

„JBR“ komanda yra pernelyg stipri, jog leistų pabėgti varžovams per trumpą laiką, tačiau palaipsniui vakar persvarą didino svečiai. Visi keturi kėlinukai laimėti nedidele 2-5 taškų persvara ir galiausiai turime užtikrintą rezultatą. Ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis leido žaisti su aukštu energijos užtaisu viso susitikimo metu ir „JSK Gulbinai“ vienuoliktukas geros nuotaikos pasisėmė pilnai darbo savaitei. „JBR“ vyrų laukia galbūt lemtingas susitikimas grupėje ir visi taškai ant „i“ bus sudėti jau netrukus. Realu, jog dėl ketvirtos vietos iki pat paskutinių sekundžių grumsis „JBR“, „Aktyvi veikla“ ir „A komanda“ - galbūt net prireiks skaičiuoti įmestus ir praleistus taškus?

Ketvirto kėlinio pradžioje šeimininkų narys Gytis Badaška sušvelnino atsilikimą iki kovinio atstumo: 50:61. Laiko dar buvo daug, tačiau „JBR“ nesugebėjo užpulti kelias minutes iš eilės. „JSK Gulbinai“ siela Jonas Garšva, savo ruožtu, pataikė iš arčiau bei pridėjo žudantį tritaškį - rezultatas tapo 50:66 ir svečiai ketvirtą sezono pergalę saugiai įsidėjo į savo kišenę.

„JBR“: Paulius Daukantas 18 (8 išpr. praž., 13 n.b.), G.Badaška 16, Paulius Jonušas 12 (6 rez. perd., 7 išpr. praž., 20 n.b.), Remigijus Indrašius 9 (9 atk. kam., 11 n.b.), Andrius Montvydas 4.

JSK Gulbinai: J.Garšva 21 (5 rez. perd., 18 n.b.), Laurynas Pacenka buvo netoli trigubo dublio per 24 žaidimo minutes: 14 taškų (14 atk. kam., 9 išpr. praž., 29 n.b.), Algirdas Plikusas 17 (10 n.b.), Aurimas Vaičelėnas, Vaidotas Bagdonas ir Marius Kavaliauskas po 4.

Jonas Garšva (JSK Gulbinai“):

„Geros varžybos - su mūsų draugais „JBR“ krepšininkais visada malonu susitikti krepšinio aikštelėje ir už jos ribų. Geras kolektyvas, gera chebra, aišku smagu, kad mes šį kartą laimėjome. Didesnė rotacija leido varžybose išlikti šviežesniais ir aštresniais, manau čia ir buvo raktas į pergalę.

Negaliu nepagirti savo komandos vyrų, kurie tikrai stengėsi ir kovojo iš visų jėgų. Laurynas Pacenka šį sezoną demonstruoja labai gerą formą, reikia tikėti, jog išlaikys visą sezoną ir bus toks pat naudingas komandai. Visi vyrai kovoja ir stengiasi, kol kas žaidimas nenuviliantis, bet žinau kad mūsų komanda gali geriau. Beje, šį sezoną, kaip niekad, „JSK Gulbinai“ atrodo susižaidžia vis geriau.“

TDSfinance.lt (4-1) - Santa.lt (3-2) 67:71 (C grupė)

„Santa.lt“ vyr. chirurgai tarė patyrusiems meistrams: „Esate kaip reikiant įsismarkavę, tad šiek tiek sustokite, nes vyksta medicininis patikrinimas. Ne, ne - vyrukai, 8-niese ir neturėdami visų geriausių komandos narių šio patikrinimo nepraeisite. Išrašome jums kovingumo pamoką ir pirmo pralaimėjimo receptą. Grįžkite sustiprėję, o tada galbūt pasitikrinsime jėgas vėl.“

„TDSfinance.lt“ vakar, žinoma, trūko Tomo Mackonio, Pijaus Kiaušo ar Aurimo Kvietkausko. Nepaisant to, sudėtis buvo pakankamai stipri, jog pergalių serija SKL C lygoje būtų pratęsta iki penkių. Su tuo nesutiko „Santa.lt“ ir visi nuopelnai skiriami būtent jiems. Susitikimo viduryje patyrę finansininkai buvo įgiję dviženklę persvarą - tokį pranašumą išsaugoti jiems dažniausiai pavyksta. Šįkart varžovas savo kovingumo ir geros gynybos dėka sugebėjo grįžti į rungtynes bei ketvirtojo kėlinio pabaigoje be didesnių dramų iškovojo pergalę. „Santa.lt“ kolektyvui tai yra tarsi ekstra taškas, kuris gali būti labai svarbus pirmo etapo pabaigoje.

Likus žaisti aštuonias minutes po Pauliaus Martinonio dvitaškio „TDSfinance.lt“ dar pirmavo rezultatu 56:52. Tuomet lemtingą spurtą surengė oponentai - gynyboje „Santa.lt“ komanda padirbėjo įspūdingai ir atkarpa 12:0 nusprendė šio susitikimo nugalėtoją. Prie spurto taškais prisidėjo Karolis Kubilius, Aistis Lemežis bei Jonas Gutauskas.

TDSfinance.lt: P.Martinonis 19 (6 rez. perd., 25 n.b.), Tadas Markilevičius (10 atk. kam., 5 rez. perd., 22 n.b.) ir Benas Steponėnas (8 atk. kam., 21 n.b.) po 17, Giedrius Pikturna (4 rez. perd.) 9.

„Santa.lt“: K.Kubilius 18 (16 n.b.), J.Gutauskas 12 (9 atk. kam., 11 n.b.), A.Lemežis 11 (10 n.b.), Vaidas Vaičiulis 8 (8 atk. kam., 13 n.b.), Domantas Želvys 7.

Karolis Kubilius („Santa.lt“):

„Aš, kaip pirmus kartus žaidžiantis šioje lygoje, galiu pasakyti, jog mūsų startas buvo su entuziazmu. Po to patyrę ir susižaidę priešininkai stabilizavosi, bet mūsų komandos vyrai turi daug potencialo, kartais net to nežinodami. Antroje rungtynių pusėje ėmėme labiau dalintis kamuoliu ir priimti protingus sprendimus - to pakako, kad užtikrintai įveiktume varžovus.“

Kumštis (2-4) - Pabradės Intersurgical (3-2) 81:77 (E grupė)

Kiek netikėtas rezultatas užfiksuotas ir E grupėje - panašu, jog komandos lyderės nenori baigti pirmo etapo visiškai be intrigos. Šio susitikimo momentus rasite mūsų Facebook paskyroje. Pabradės ekipai labai trūko naudingiausio komandos žaidėjo, tačiau ir be Pauliaus Kamarausko atvykę svečiai turėjo galimybių išsivežti pergalę iš „Kumščio“ kolektyvo teritorijos. Pirmoje susitikimo pusėje dažniau pirmavo „Pabradės Intersurgical“, o antroje iniciatyvą perėmė šeimininkai. Nuostabias rungtynes sužaidė Justinas Daškevičius ir suvarpęs varžovus tritaškiais metimais nukalė ekipai antrą pergalę šiame sezone.

Susitikimo paskutinė minutė galėjo pakeisti rungtynių likimą - svečiai „Pabradės Intersurgical“ po Evaldo Urbanavičiaus tritaškio likus žaisti 22 sekundes priartėjo iki vieno taško: 78:77. Ilgametis „Kumščio“ lyderis Giedrius Mikaila šaltakraujiškai sumetė baudas ir padidino pranašumą iki trijų taškų. Išplėšti pratęsimą galėjo viso vakaro metu rezultatyvius perdavimus gerai skirstęs Edgaras Turica, tačiau jo tritaškis metimas tikslo nepasiekė ir šeimininkai įtvirtino pergalę dar vienu taikliu baudos metimu.

„Kumštis“: J.Daškevičius 24 (7/10 trit., 28 n.b.), Marius Dubininkas 20 (10 atk. kam., 17 n.b.), G.Mikaila 18 (10 atk. kam., 7 rez. perd., 26 n.b.), Gintaras Vičkačka 7 (8 n.b.), Dominykas Garuckas 6, Andrius Jegelevičius 4.

Pabradės Intersurgical: Karolis Šilinskas 22 (7/12 trit., 17 n.b.), Marekas Komaiško 15 (8 atk. kam., 21 n.b.), E.Urbanavičius 10 (12 atk. kam., 19 n.b.), E.Turica (7 rez. perd.) ir Adolis Sinkevičius (10 n.b.) po 8, Mindaugas Šliumpa 7.

Edgaras Turica („Pabradės Intersurgical“):

„Vakar pralaimėjome ne stipriausiai komandai grupėje, tačiau įžaidėjų trūkumas parodė, kokie mes esame apriboti puolime. Po traumos iškritus Aroldui, kuris cementuoja visą mūsų gynybą, leidome varžovams jaustis patogiai, ypač savo aikštelėje, bei realizuoti savo metimus. Tą puikiai demonstravo Mikaila, kuris draskė mūsų baudos aikštelę bei Daškevičius, kuris varė į neviltį savo taikliais metimais iš toli. Reikia pripažinti, kad pusę metimų jis išmetė laisvas, kas yra neatleistina mums, tačiau pataikė ir labai sunkių metimų. Tai ir buvo pagrindinės pralaimėjimo priežastys.

Taip pat, asmeniškai, norėčiau viešai atsiprašyti Andriaus Jegelevičiaus, už nepadorų savo gestą. Po gan grubios pražangos, emocijų nesuvaldęs, mečiau į jį kamuolį, dėl ko tikrai gailiuosi. Atsakau į tavo klausimą: nepriimk to asmeniškai, tiesiog pasitaikei ne laiku ir ne vietoje, nepyk brolau.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Lapkričio 20 d. Taurus - Teltonika: Rimtas iššūkis, ar grumsimės pajėgiausiomis sudėtimis?

2) Lapkričio 20 d. BC Irsana - Agmeka: Itin svarbi dvikova D grupėje - dar viena gynybos pamoka Naujojoje Vilnioje?