„Ferimsta“ antrą kartą iškovojo A.Makulavičiaus taurę! Naresta antru bandymu triumfavo SKL taurės finale!

Sekmadienio popietę dar dažai kvepiančioje Šv. Juozapo gimnazijos sporto salėje įvyko pirmosios šio sezono trofėjų dalybos.

Pirmiausia dėl prestižinės A.Makulavičiaus taurės susikovė favorite laikyta „Sporto namų“ komanda ir SK „Ferimstos“ kolektyvas. Tuo tarpu vėliau dėl „SKL taurės“ susikovė „Narestos“ ir „VedejasRenginiui.LT“ komandos.

Ambicingoji „Sporto namų“ komanda kovai dėl trofėjaus surinko bene stipriausią savo sudėtį, tačiau jau nuo pirmų dvikovos minučių tapo aišku, kad „Ferimsta“ nesiruošia stebėti varžovų triumfo.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Favorite laikyta „Sporto namų“ komanda bandė žaisti protingą pozicinį žaidimą ir išnaudoti LavTwins duetą, tačiau į tai Gintaro Plytniko treniruojami „stogdengiai“ atsakė greitomis atakomis, didesne energija ir labiau degančiomis akimis.

Noras ir jaunatviškas maksimalizmas davė savo – kone visus varžovų antpuolius atlaikiusi „Ferimstos“ komanda pirmavo beveik visą dvikovos laiką ir tik trumpam, trečiajame kėlinuke, buvo atsidūrusi varžovų užnugaryje.

Vis tik, vos praleidusi oponentus į priekį G.Plytniko treniruojama ekipa greitai susigrąžino iniciatyvą, išsiveržė į priekį, lemiamame kėlinuke nė akimirkai neleido varžovams pasimėgauti pirmaujančiųjų vaidmeniu, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė gana netikėtą, tačiau labai saldžią pergalę rezultatu 95:87 ir po trejų metų pertraukos iškovojo A.Makulavičiaus taurę.

Įdomu tai, kad prieš trejus metus „Ferimsta“ finale taip pat įveikė tuomet dar „Oro navigacija“ besivadinusią „Sporto namų“ komandą.

Beje, Stasio Kurmino vadovaujama ekipa tapo pirmąja, kuri A.Makulavičiaus taurę iškovojo daugiau nei vieną kartą.

Ši pergalė garantavo „Ferimstos“ vyrams ne tik titulą, bet ir kelialapį į gegužės 02 d., Rygoje vyksiantį tradicinį „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ turnyrą, kuriame „stogdengiai“ jau dalyvavo dukart, o kartą 2017 buvo tapę jo nugalėtojais.

Sporto namai
SK Ferimsta
Kšyštof Lavrinovič 24 PTS 25 Edvinas Ruzgas
Kšyštof Lavrinovič 17 REB 7 Edvinas Ruzgas
Deividas Kumelis 8 AST 10 Linas Valatkevičius
KOMENTARAI
,
Gintaras Plytnikas, „Ferimsta“

Vaka pamatėme puikų reginį su įnirtinga kova, aukštu rezultatyvumu, įžymiais žmonėmis ir tikrai aukštu teisėjavimo lygiu.

Labai džiaugiuosi, komandos kovingumu, detalių pildymu ir, svarbiausia, teigiamu rezultatu.

Taip pat noriu nepamiršti ir „Ferimstos“ sirgalių, kurie atvyko stebėti ir palaikyti mūsų. Ačiū ir iki pasimatymo Rygoje, kur tikimės parsivezti ne tik „cukerkų“ iš fabriko, bet ir antrą taurę šiame sezone! #Afrika

Iškart po A.Makulavičiaus taurės finalo vyko „SKL taurės“ finalo dvikova, kurioje C lygoje žaidžianti „Naresta“ susigrūmė su B lygos vidutinioke „VedejasRenginiui.LT“ komanda ir bandė ištaisyti praėjusio pavasario finale padarytas klaidas.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Metai laiko pakankamas laiko tarpas tam, kad padarytum išvadas. Antrą kartą iš eilės finale žaidusi „Naresta“ dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (27:15) ir praktiškai pasiuntė oponentus į nokdauną.

Nors „vedėjai“ pakilo ant kojų ir per likusį dvikovos laiką neleido varžovams dominuoti, tačiau užkurti jiems pirties ar atsakyti solidesniu spurtu taip pat nesugebėjo.

Tuo tarpu gana ramiai ir protingai žaidę „Narestos“ vyrai neleido gausiam savo sirgalių būriui be reikalo nervintis, gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą ir ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui šventė kol kas svarbiausią sezono pergalę – 85:73.

VedejasRenginiui.LT
Naresta
Donatas Radžiūnas 16 PTS 19 Marius Tenikaitis
Einaras Beržonskis 11 REB 13 Remigijus Sugintas
Žygimantas Žiukas 9 AST 6 Deividas Aukštuolis
KOMENTARAI
Justinas Daugėla, „Vedejasrenginiui.lt“

Panašu, kad išsigandome varžovų ir jų sirgalių. Nuo pat rungtynių pradžios buvome kaip nesavi.

Priešininkams pavyko mus įtraukti į lėto pozicinio krepšinio pinkles. Neišnaudojome savo pagrindinio pranašumo - greito puolimo.

Tiesa, greitas puolimas dažniausiai negali pavykti be aktyvios gynybos. Varžovų individualus meistriškumas draskė mūsų gynybines užkardas ir nebūdavo daug progų atsikovojus kamuolį traukti į priekį.

Be to, dėl mano jau minėto mums nepalankaus pozicinio krepšinio ir varžovų kaitaliojamų gynybos sistemų padarėme per daug klaidų.

Šias rungtynes priimame kaip puikią patirtį žaidžiant prieš ne vieną buvusį profesionalą turinčią komandą, nenukabiname nosių ir koncentruosimės B lygos kovoms. Na, o priešininkus sveikiname su laimėta taure.

Artūras Minevičius, „Naresta“

Panašu, jog komanda į prieš sezoną iškeltus tikslus - būti aukščiau vienu laipteliu visuose turnyruose įsiklausė, ir tikiuosi, jog nepamirš tų tikslų prasidėjus atkrintamosioms rungtynėms.

Sveikinu komandą ir visus sirgalius su puikia pergale!