Pirmadienio vakarą savo aikštėse žaidusių ekipų pergalės

Pirmadienio vakarą įvyko net ketverios GEALAN-Sostinės A lygos dvikovos ir visose jose pergales šventė savo aikštėse žaidusios komandos.

Taškų kovoje dėl pirmųjų vietų grupėse nebarstė „Ferimstos“ ir „Steko“ kolektyvai, tuo tapu dėl kelialapio į atkrintamąsias kovojančios „Ultimate Logistics-Oaks“ ir „LKA-Karys“ ekipos į savo sąskaitas įsirašė gyvybiškai svarbias pergales.

Didžiausią intrigą pirmadienio vakarą kėlė A lygos grandų „Ferimstos“ (12-5) ir „Sporto namų“ (8-6) akistata ir kaip parodė vėlesni įvykiai šios rungtynės pilnai pateisino savo statusą.

Susitikimą geriau pradėjo svečiuose žaidę „Sporto namų“ krepšininkai, tačiau vėliau Edvino Justos treniruojami aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir antrojo ketvirčio viduryje buvo įgiję triuškinamą 16 taškų persvarą (39:23).

Vis tik, didžiulę patirtį krepšinio aikštelėse turinti svečių ekipa nekėlė baltos vėliavos.

Anaiptol, kiek pakeitę savo gynybą ir rungtynių ritmą Rolando Skaisgirio treniruojama komanda grįžo į rungtynes, o likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes net buvo išsiveržusi į priekį - 83:80.

Tačiau prie sienos priremti „Ferimstos“ vyrai laiku pakilo ant kojų, dvikovą baigė spurtu 12:4 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę - 92:87.

Šioje dvikovoje aikštės šeimininkai vėl daugelį stebino savo suderintais taikikliais pataikydami net 62,1% (23/37 dvit.) dvitaškių ir 45,8% (11/24 trit.) tolimų metimų.

SK Ferimsta
Sporto namai
Eduard Rogačiov 29 PTS 24 Jonas Elvikis
Eduard Rogačiov 11 REB 13 Kšyštof Lavrinovič
Laurynas Kirlys 6 AST 7 Justas Šukelis
KOMENTARAI
Edvinas Justa, SK „Ferimsta“

Tai buvo vienos sėkmingiausių „Sporto namų“ rungtynių, kuriose atsiskleidė visas sukauptos patirties grožis.

Vienu metu turėjome triuškinamą pranašumą, tačiau varžovai sugebėjo išlaikyti šaltą protą bei dėka Kšystofo Lavrinovičiaus ir Jono Elvikio tritaškių metimų grįžo į rungtynes.

Galbūt nereikėtų stebėtis, kad LKL patirties turintys žaidėjai pataiko iš toli, tačiau kai jie tą daro mesdami iš sudėtingų padėčių, stabiliai ir sudėtingiausiomis rungtynių akimirkomis - norisi tik žavėtis tokiais krepšininkais.

Likus kelioms minutėms iki dvikovos pabaigos buvome atsidūrę itin sudėtingoje situacijoje, kuomet turėjome trijų taškų deficitą, tačiau dėka savo jaunystės sugebėjome perimti iniciatyvą, sėkmingai užbaigti dvikovą ir iškovoti pergalę.

Šiandien neturėjome pilnos rotacijos, tad dėl to tik dar labiau džiaugiamės iškovoję tikrai svarbų tašką.

Bent trumpam į pirmąją B grupės vietą grįžo „Steko“ (12-3) ekipa savo aikštėje palaužusi pastaruoju metu itin prastus laikus išgyvenančią „Vilniaus universiteto“ (10-6) komandą.

Dvikovos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau Antano Viparto treniruojami aikštės šeimininkai padidino rungtynių tempą ir gana lengvai atitrūko nuo varžovų.

Trečiojo kėlinuko pradžioje VU studentai dar buvo priartėję (34:37), tačiau netrukus „Stekas“ įjungė aukštesnę pavarą, susigrąžino apčiuopiamą pranašumą ir išsaugoję jį iki pat finalinio teisėjo švilpuko šventė įtikinamą pergalę rezultatu 75:61.

Įdomu tai, jog aikštės šeimininkų gynėjas Evaldas Rastenis pataikė vos vieną dvitaškį ir vieną tritaškį metimą, tačiau su 22 naudingumo balais buvo antras geriausias žaidėjas savo komandoje.

Tuo tarpu „Vilniaus universiteto“ komanda pagal pralaimėjimų skaičių jau susilygino su „Losritos“ ir „Nol Semkers-Oaks“ ekipomis prieš kurias turi neigiamą tarpusavio rungtynių balansą.

Tad kovoje dėl bilieto į atkrintamąsias Rimanto Kaminsko auklėtiniams dabar reikia ne tik paties laimėti likusią dvikovą su „VILNIUS TECH“ ekipa, bet ir tikėtis palankių rezultatų dvikovose, kurias žais jų varžovai.

Stekas
Vilniaus universitetas
Vaidotas Jatulevičius 25 PTS 15 Dovydas Rimkus
Gediminas Povilauskas 13 REB 8 Kristupas Kenešis
Evaldas Rastenis 6 AST 5 Vytautas Saulis

Skustuvo ašmenimis kovoje dėl vietos atkrintamosiose vaikšto „Ultimate Logistics-Oaks“ (8-8) ekipa, kuri vakar savo aikštėje vos ištempė pergalę prieš A grupės apačioje esančią ir be lyderio žaidusią „Vilniaus kolegijos“ (3-14) komandą.

Svečiai galingai pradėjo dvikovą (11:3), tačiau į beatodairiško puolimo šou netruko įsijungti aikštės šeimininkų ekipa, kuri netrukus net tik pavijo varžovus, bet ir pati išsiveržė į priekį (19:18).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus rezultatas nuolat svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, tad gana gausiai salėje susirinkę žiūrovai turėjo mėgautis reginiu.

Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes aikštės šeimininkai turėjo dviženklę persvarą (101:91), tačiau tuomet „Ultimate Logistics-Oaks“ vyrams baigėsi kuras, tad energijos pakankamai dar turėjusi studentų ekipa ėmė tirpdyti turėtą deficitą ir atkūrė rungtynėse intrigą (99:101).

Maža to, svečių ekipa turėjo progą išplėšti pratęsimą, tačiau lemiamu turėjusį tapti Povilo Gancevičiaus metimą blokavo vienas žemiausių aikštės šeimininkų žaidėjų Žygimantas Žiukas.

Nors „Vilniaus kolegijos“ puolėjas atsikovojo kamuolį puolime, tačiau netrukus nuaidėjusi sirena paskelbė rungtynių pabaigą, o tuo pačiu ir dramatišką, tačiau nepaprastai svarbią aikštės šeimininkų pergalę - 101:99.

Ultimate Logistics-Oaks
Vilniaus kolegija
Rokas Rudžinskas 18 PTS 25 Martynas Sabaliauskas
Dustan Moreira Santo Tomas 11 REB 15 Povilas Gancevičius
Domantas Pikūnas 6 AST 8 Mindaugas Gružys
KOMENTARAI
Mantas Finažonkovas, „Ultimate Logistics-Oaks“

Sveikinu komandą su pergale, šiandien nebuvom geriausia savo versija, nes turėjome kelių savaičių pertrauką, o tai - labai išbalansavo kolektyvą.

Pamiršom kokioje lygoje žaidžiame ir kokia mūsų sistema, pamiršome, kad viskas susideda nuo gynybos ir nuo detalių išpildymo.

Artėja svarbiausios sezono kovos ties tuo dirbsime ir bandysim gerint šiuos dalykus. Ačiū varžovams už atkaklią kovą!

Teorinius šansus patekti į atkrintamąsias išsaugojo puikią formą pastaruoju metu demonstruojanti „LKA-Kario“ (6-9) komanda, kuri dvikovoje savo aikštėje palaužė MRU (2-13) ekipą ir iškovojo jau ketvirtąją pergalę iš eilės.

Aikštės šeimininkai sužaidė fantastišką pirmą rungtynių pusę po kurios įgijo dviženklę persvarą (40:26).

Tačiau trečiajame kėlinuke karių ginklų arsenalas ėmė strigti, o tuo pasinaudoję MRU atstovai laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 20:8 ir atkūrė rungtynėse intrigą (46:48).

Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiai buvo keletą kartų išsiveržę į priekį (49:48, 51:50), tačiau „LKA-Kario“ ekipa laiku padarė išvadas, įvedė drausmės tiek puolime, tiek gynyboje ir po pokyčių žaidime susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (57:51).

Per likusį dvikovos laiką aikštėje vyko tikra drama, vis tik kiek šaltakraujiškiau žaidusi karių ekipa išsaugojo įgytą persvarą ir ištiksėjus dvikovos laikui šventė sudėtingą, tačiau nepaprastai svarbią pergalę - 63:56.

Tai buvo jau septintoji MRU ekipos nesėkmė iš eilės, tad per likusias trejas rungtynes Mindaugo Sakalausko auklėtiniams teliks sutvarkyti formalumus šio sezono A lygoje.

Tuo tarpu „LKA-Karys“ atstovai dar gali patekti į atkrintamąsias, tiesa tam reikia ne tik iškovoti tris pergales akistatose prieš A grupės lyderius, bet ir tikėtis palankių rezultatų kitose aikštelėse.

Karolis Bakanauskas 17 PTS 14 Paulius Joneliūnas
Gytis Sutkus 11 REB 18 Rokas Jukonis
Karolis Bakanauskas 5 AST 10 Rokas Jukonis
KOMENTARAI
Arturas Jasinskas, „LKA-Karys“

Visų pirma noriu pagirti MRU komandą už parodytą valią ir norą nugalėti. Puikiai sužaidė antrą rungtynių dalį. Vertinant iš mūsų pusės, vaizdas ne mūsų naudai pasikeitė dėl pakeistos varžovų taktikos ir aiškaus mūsų komandos, pabrėžiu visos komandos, ne tik žaidėjų, atsipalaidavimo per ilgąją pertrauką.

Jos metu dominavo karo Ukrainoje tema. Išėjo žaidėjai tiesiog nesusikoncentravę, mintys buvo Ukrainoje. Na, bet kartu norisi pasidžiaugti, kad iškovota pergalė ir turim vis dar kabliuką užsikabinti į atkrintamąsias.