Mažiukai spardėsi, tačiau triumfavo - lyderiai

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dar keturios rungtynės. Vis tik jose jokių staigmenų užfiksuota nebuvo – pergalėmis džiaugiasi visi susitikimų favoritai. MRU (9/3) studentai įveikė "Volfas Engelman" (3/7) komandą, VGTU (9/3) rinktinė nugalėjo "VTDK-SLK Patriotus" (5/8), "LEU-Šviesa" (6/7) pranoko "Asseco Lietuva-Ego Forte" (2/10) žaidėjus, o "KK Žaibas-Alnida" (7/6) palaužė Vilniaus universiteto (3/9) krepšininkų pasipriešinimą.

Taškų lenktynės

Antroje turnyro lentelės vietoje žengianti MRU komanda išvykoje išbandė jėgas su "Volfas Engelman" žaidėjais. Ir pirmos minutės tikrai nebuvo lengvos – pirmaujanti komanda keitėsi kiekvienoje atakoje, o po pirmų dešimties žaidimo minučių priekyje buvo šeimininkai (17:16). Supratę, kad juokauti neverta, studentai surengė tikrą atakų bangą: ketvirtį laimėjo net 36:14 ir susikrovė įtikinamą persvarą (52:31), kurią po pertraukos "Volfas Engelman" komandai pavyko tik apmažinti – 102:84.

Nugalėtojų komandos strategas Vytautas Poteliūnas turėjo kuo pasidžiaugti: "Kol kas viskas einasi neblogai. Net visai neblogai. Vakar pavyko laikytis žaidimo plano, todėl nenuostabu, jog pasiekėme dar vieną svarbią pergalę".

"Žinoma, mums šiek tiek ir sekėsi, nes antrajame kėlinuke pataikėme gal keturis tolimus metimus iš eilės bei įgijome triuškinamą persvarą".

Jei sugebėsime išlaikyti esam sudėtį ir išvengsime traumų - pavasarį galime svajoti apie kažką daugiau nei atkrintamąsias, tačiau iki to - dar daug laiko, tad kol kas dirbame ir atsakingai ruošiamės kiekvienoms rungtynėms", - ant laurų užmigti nesirengė MRU komandos strategas V.Poteliūnas.

Tuo tarpu "Volfas Engelman" ekipos treneris Tomas Keršis žinojo nesėkmės priežastis: "Per šventes turėjome pakankamai sudėtingą laikotarpį, kurio metu komandoje įvyko nemažai pasikeitimų. Natūralu, jog nespėjome susimodeliuoti žaidimo braižo, todėl dar neparodėme tikrojo savo veido".

"Nepaisant rezultato, kaip treneris esu patenkintas rungtynėmis. Žaidėme su viena stipriausių čempionato ekipų, todėl norint pasiekti pergalę reikėjo pademonstruoti geriausią savo žaidimą. Deja, itin prastai sužaidėme atkarpą antrajame kėlinuke, leidome varžovams įgyti solidų pranašumą ir paskui jau nebepavijome jų".

"Smagu, kad vakar mus palaikė gausus būrys kolegų iš "BC Vilkų" klubo. Tai tikrai labai užvedė ir motyvavo komandą. Tikiuosi, kad artimiausiu metu viskas susitvarkys, o mes - pasieksime sezono pradžiioje užsibrėžtus tikslus", - rankų nenuleido charizmatiškasis "Volfas Engelman" ekipos treneris T.Keršis.

Nesustabdomas nugalėtojų gretose buvo Rokas Jukonis. Be keitimų žaidęs lengvasis krašto puolėjas pelnė 32 taškus (11/15 dvit., 0/1 trit., 10/11 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 9 varžovų pražangas ir surinko 47 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino Gytis Radzevičius, surinkęs 20 taškų. 14 taškų pridėjo Karolis Murauskas, 11 – Deimantas Pavlovskis.

Šeimininkus į priekį tempė Gytis Andrijauskas, Saulius Žurauskis ir Mantas Šerkšnas, pelnę atitinkamai po 20, 16 ir 12 taškų.

Tiesiog geresni

Lyderių trejete tvirtai besilaikantys VGTU studentai svečiuose žaidė su "Patriotais" ir nuo pirmųjų minučių įrodinėjo, kad net ir svetimoje arenoje yra pranašesni (34:22). Antrame ketvirtyje šeimininkams pavyko kiek aptirpdyti atsilikimą (44:53), bet per ilgąją pertrauką Gintaro Šerkšno pastabų išklausę VGTU žaidėjai dar labiau padidino savo persvarą ir ją nesunkiai išlaikė iki pat finalinio teisėjo švilpuko – 94:81.

Po švenčių sunkiai įsivažiuojančios "VTDK-SLK Patriotų" komandos atstovas spaudai Deividas Aukštuolis nepasidavė blogoms nuotaikoms: "Vakar nesustabdėm studentų greito puolimo, plius jie puikiai metė dvitaskius (70%). Be to, nors didelį dėmesį skyrėm Evaldo Rastenio gynybai bet VGTU tokia komanda, kurioje gali netikėtai iššauti vis kitas žmogus, o vakar tai buvo Karolis Alekna".

"Šiaip, nors ir pralaimėjom, bet manom, kad lyginant su pirmomis šių metų rungtynėmis, žaidimo kreivė šiek tiek kyla aukštyn, tad mes nebegalim daugiau barstyt taškų, jei norime kabintis į atkrintamasias".

"Kol kas esam gan saugioje vietoje turnyrinėje lentelėje, bet kiekvienas slystelėjimas nestiprina mūsų pozicijų. Reikia sugrįžti į pergalių kelią, o puiki proga tą padaryti - jau kitą savaitę akistatoje su MRU ekipa", - kovingai nusiteikęs buvo "VTDK-SLK Patriotų" atstovas spaudai D.Aukštuolis.

Svečių gretose šiame susitikime sublizgėjo Karolis Alekna. Įžaidėjas ne tik pelnė 23 taškus, bet dar atliko 5 perdavimus ir perėmė tiek pat kamuolių bei surinko 35 naudingumo balus.

Vis tik jis nemažai pagalbininkų, kurie davė ne ką mažiau naudos: 15 taškų įmetė Lukas Augustinas, 14 – Andrius Juknevičius, po 10 – Steponas Markus ir Karolis Gubinas.

Pralaimėjusių gretose geriausiai pasirodė žaidžiantysis treneris Otas Majeras Jo sąskaitoje – 18 taškų. 17 taškų pridėjo Ignotas Braziulis, 12 – Deividas Aukštuolis, 11 – Tomas Jasiulis.

Mažais žingsneliais

LEU studentai namuose priėmė vieną autsaiderių "Asseco Lietuva-Ego Forte" komandą. Nors rungtynės prasidėjo lygia kova (10:10), šeimininkai spurtavo 8:0 ir kiek nutolo. Vis tik iki kėlinio pabaigos "Asseco" žaidėjai vėl priartėjo (21:24). Antro kėlinio pabaigoje į priekį trumpam buvo išsiveržę svečiai (42:41), bet čia pat sekė LEU komandos spurtas, po kurio jie ilsėtis išėjo būdami pakilesnės nuotaikos – 52:46. Po jos ant parketo ir toliau geriau atrodė šeimininkai – jie visus keturis kėlinius laimėję nedideliais skirtumas  į savo sąskaitą įsirašė ir pergalę  – 93:84

21 tašką nugalėtojams pelnė Gediminas Povilauskas (12 atk. kam.), 15 – Algirdas Palaima (7 rez. perd., 9 išpr. praž.), po 12 – Edvinas Dubauskas ir Paulius Kamarauskas.

Pralaimėjusiems 18 taškų surinko Pavelas Braknys, 11 – Andrius Giedraitis, 10 – Giedrius Kulbis (8 rez. perd.).

Vos neprisižaidė

Paskutinėje vakaro akistatoje "Žaibo" ekipa namuose priėmė VU studentus ir jau pirmame kėlinyje juos pasiuntė į nokdauną (22:9). Vis tik tiek puolimą, tiek gynybą pagerinę svečiai nė neketino pasiduoti (27:34). Trečias kėlinys pasibaigė lygiosiomis, todėl visa intriga persikėlė į lemiamą ketvirtį.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 5 minutes jau priekyje buvo VU studentai (60:55). Visgi "Žaibo" krepšininkai susiėmė, laimėjo atkarpą 12:2 ir sugebėjo apginti savo namų sienas – 67:62.

Nugalėtojų gretose vos du žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių: Vadim Volodko sąskaitoje – 23, o Vitalis Pancerevas – 13 taškų. Ne ką geresnė situacija ir VU ekipoje: po 14 taškų surinko tik Dominykas Palšis ir Mantas Dong.

Vis tik verta pažymėti, kad visi ant parketo pasirodė krepšininkai pelnė taškus – devyni "Žaibo" komandoje ir devyni VU ekipoje.