Sensacija: septintoje vietoje reguliarųjį sezoną baigęs „ISM universitetas“ eliminavo VGTU ir žengė į pusfinalį

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionate užfiksuota labai netikėta ketvirtfinalio baigtis.

Čia „ISM universitetas“ ne tik kad neapsiribojo pirma nustebinusia pergale, bet ir po dviejų pratęsimų vėl 89:82 (22:19, 10:23, 13:17, 24:10, 8:8, 12:5) nukovė VGTU ir seriją laimėjo „sausai“ – 2:0.

Štai taip! Pastarąjį kartą VGTU komanda už pusfinalio borto liko 2013–2014 m. sezone. Ir tai buvo toks vienintelis kartas istorijoje!

Tuo tarpu „ISM universiteto“ komandai šis sezonas yra debiutinis Sostinės A lygoje. Pusfinalyje jos laukia MRU iššūkis.

VGTU komanda atrodė lyg ir solidžiai iki trečiojo kėlinio pabaigos. Vėliau visas dviženklis pranašumas ėmė tirpti, dar nesibaigus ketvirtam kėliniui „ISM universitetas“ rezultatą išlygino (67:67), o Tomo Tradišausko baudos metimai jį ir persvėrė – 69:67. Atsakingų baudų likus 13 sek. stojo mesti ir Evaldas Rastenis, parodęs šaltus nervus,  o daugiau metimų per pagrindinį laiką nebebuvo.

Pirmame pratęsime šeimininkai pabandė atitrūkti (75:71), tačiau VGTU lygiai taip pat greitai deficitą ėmė naikinti. Likus pusantros minutės tvyrojo lygybė (77:77), „ISM universitetas“ paleido kelis iš eilės netaiklius metimus, o kitoje aikštės pusėje sekė klaidos. Taip teko vėl laukti dar penkių minučių papildomo laiko.

Ten irgi tris minutes viskas ėjosi lygiai (81:81), bet tada „ISM universitetas“ ėmėsi lemiamo šturmo, būtent jo dėka, per dvi minutes leidus svečiams įmesti vos tašką, pavyko įtvirtinti pergalę.

„ISM universitetui“ 22 taškus pelnė Ignas Lukošius (14 atk. kam.), 18 – Jurgis Čėsna (9 atk. kam.), 17 – Alvydas Žarskus, 9 – Tomas Tradišauskas.

VGTU 30 taškų surinko Mantas Vavilovas, 27 – Evaldas Rastenis, 7 – Aurimas Ruškys, 6 – Karolis Alekna, 5 – Ignas Bilinskas (13 atk. kam.).

„ISM universiteto“ treneris Šarūnas Ciparis pasidžiaugė pasiekimu, bet akcentavo, jog čia – dar ne pabaiga.

„Nesakyčiau, kad serija buvo laimėta „sausai“, nes varžovas buvo vertas pagarbos. Jie turi tikrai stiprią sudėtį, išskirčiau Evaldą Rastenį, kuris yra aukšto kalibro žaidėjas, kiekvieną sezoną įrodinėjantis, jog gali būti tarp A lygos pajėgiausių. Ir Mantas Vavilovas turi labai šviesą ateitį, galbūt jis galėtų praverti ir NKL duris.

Pusfinalis komandai tikrai yra didelis pasiekimas, tikrai džiaugiamės pergale, bet sezonas dar nesibaigia. Kitame etape lengvų varžovų bet kokiu atveju nebus, MRU sezoną gal pradėjo ne taip gerai, bet nuo A.Makulavičiaus taurės jų kreivė tik kyla. Jie turi 7 žaidėjus, gal neturi ilgo suolo, bet pagrindiniai žaidėjai žino, kaip ką daryti, vienas kitą jaučia, supranta krepšinį ir yra stiprūs vienas prieš vieną“, – kalbėjo „ISM universiteto“ treneris.