„Sporto namų“ pareiškimas nepalieka abejingų

Antradienis (01-08) GEALAN- Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) pateikė pirmą staigmenėlę. Vos devintoje lentelės vietoje tūnojusi „Sporto namų“ ekipa priešo teritorijoje palaužė praėjusių metų A lygos čempioną. „Stekas-Rivilė“ užtikrintai sutvarkė santykius su Vilniaus kolegija.

Tempas prieš patirtį ir emocijas

„Ferimstos“ komandos žaidėjas Lukas Bankieta prieš mačą su „Sporto namais“ žinojo varžovo pliusus ir minusus: „Po švenčių visada sunkiau. Pilvai pilni mišrainių, bet svarbiausia nusiteikimas varžyboms. O šiandien pamatysime kovą. Spėlioti nesiruošiu, kadangi priešininkų komanda labai patyrusi. Tikiuosi įnirtingos kovos.
„Sporto namai“- išskirtinė komanda. Atrodo, kad užbėgsim ir viskas, tačiau jie moka įklampinti į savo žaidimą, o tada jau gali būti batai. Esu pastebėjęs, kad jie atkrintamosiose visiškai kita komanda ir prieš juos dvigubai sunkiau žaisti, nei reguliariajame sezone. Manau, jeigu būsime susikaupę visas 40 min ir išlaikysim aukštą žaidimo tempą turėtume įveikti varžovus.

„Sporto namų“ pliusai - patirtis, varžybų valdymas nesvarbu koks rezultatas, stipri priekine linija (nes dauguma didelių ir metantys iš toliau). Man patinka žaisti prieš juos, nes varžybos visada emocingos. Technines pražangos būna bene kiekvienose tarpusavio varžybose tiek iš jų, tiek iš mūsų pusės. Pasistumdymai po krepšiais su jų centrais negąsdina, bet kainuoja nemažai jėgų.

Ilgametis „Sporto namų“ oranžinio kamuolio meistras  Joris Kepežinskas tikėjo, kad ekipa šį kartą nepasiduos emocijoms: „Tikrai nesureikšminam, jog šiandien žaidžiam prieš čempionus, rytoj žaisim su VU, jie irgi buvo čempionai, dauguma turnyro komandų buvo ant šio laiptelio, tame tarpe ir mes.

Šita lyga kaip didelė šeima, visi vieni kitus gerai pažysta, niekas jau nebenustebins, todėl nejaučiam kažkokios išskirtines įtampos kažkuriai komandai.

O žaidžiant su „Ferimsta“, man atrodo, svarbiausia neleisti primesti jų jaunatviško žaidimo greičio. Apskritai, manau, mūsų svarbiausias uždavinys visose varžybose – nepasiduoti emocijoms, tada galim lošti su bet kuo. Taip, kad raktas pas mus, svarbu ji panaudoti. Šiandien, kaip visada, svarbu bus kalbėti gynyboj, nevėluoti su pagalba ir ginantis - sulenktos kojos.“

Komanda kol kas balansuoja ant atkrintamųjų slenksčio, tad paklausiau kaip ekipa jaučiasi šiame kailyje ir kaip ruošiasi keisti situaciją: „Gerai mes jaučiamės, ačiū! 9 gražus skaičius, mokykloj retai tokį gaudavau. Manau, mes turim viską ko reikia, kad ten patekti, ir ne tik ten, o tarp stipriausių, tačiau turim vieną silpną vietą – lankomumą. Teisintis, žinoma, nesinori, ne vieni mes tą bėdą turim, bet šiais metais tai ypatingai skaudantis Achilo kulnas. Kadangi komandos amžiaus vidurkis lenkia visos lygos vidurkį, tai ypač jaučiasi ketvirtame kėlinyje, kai trūksta keitimų“,- pagrindinę ekipos bėdą atskleidė Joris.

„Šita komanda turi du privalumus – trenerį Rolandą ir mane. Rolandas visada žino ką reikia daryti, o aš visada to nepadarau. O jeigu rimtai, tai mėgėjų lygyje svarbiausia yra „chebra“, o šitoj komandoj mes ją turime. Aš esu tas žmogus, kuriam sako: nu, eik pabandysi.  Kol kas to užtenka. Nesu patrauklus žaidėjas, nes man sunku lošti nuo suoliuko, o į startą per 7 metus dar neužsitarnavau - turbūt kažką ne taip darau. Todėl esu - „mano diena“  žaidėjas, jei žvaigždės bus palankios - užlosiu, jei ne, tai nors su „chebra“ ant suolo pakrizensiu. Asmeninę ambiciją turiu tik vieną – negauti nereikalingos traumos“,- į dangų akis kėlė J.Kepežinskas.

Dominuojantis naujoko debiutas

Sutapimas tai, ar ne, bet mūsų minėtasis pašnekovas Joris Kepežinskas pirmą kartą sezone pasirodė starto penkete, tik kad ne jo diena išėjo, žvaigždės ne ta kryptim švietė. Bet mes ne apie tai.

„Ferimsta“ Tauro sporto salėje priėmė „Sporto namus“ ir be abejo tikėjosi palankaus sau scenarijaus. O kaip kitaip, nes susitiko pirmą vietą lentelėje užimantis ekipa su devinta. Tik, kaip jau esame ne kartą rašę, labai didelio skirtumo tarp pirmos ir devintos vietos šiemet nėra.

Mačo pradžią Eduardo Rogačiovo ir Vadimo Volodko duetas surezgė serija 10-0, bet tai nesutrikdė Ramūno Stundžios klubo. Praktiškai tuo pačiu momentu ant parketo žengė „Sporto namų“ naujokas Pavelas Braknys ir sutapimas tai, ar ne , bet svečiai perėmė iniciatyvą. Pastarojo 8 taškai iš eilės ir Giedriaus Giedros bomba po 10 minučių leido klubui sumažinti atsilikimą iki vieno metimo (22:20).

Antrajame kėlinuke Rolandas Matulis vedė savo „chėbrą“ teisingu keliu, pats surinko 12 taškų ir vienu žingsniu prieky jau atsidūrė „Sporto namų“ komanda (41:42).

Po pirmosios rungtynių dalies „Ferimsta“ labai nepanikavo, tikėjosi, kad pavyks išvargint vyresnį varžovą ir perlaužti mačo eigą sau naudinga linkme. Tačiau šis vakaras priklausė P.Brakniui ir R.Matuliui.

Pirmasis priiminėjo teisingus sprendimus, efektyviai išnaudojo progas puolime, kai jo kolega atsipūtęs smaigstė tolimus metimus. „Ferimsta“ atrodė sustingus ir per kėlinuką išgimdyti vos 13 taškų paleido varžovą dviženkle persvara (54:65).

11 taškų deficitas ne toks jau įspūdingas, tad šeimininkai nuo pat lemiamo ketvirčio pradžios ėmėsi atitinkamų veiksmų. E. Rogačiov bei Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas ėmėsi lyderio vaidmens ir momentu komandas skyrė vos 5 taškai. Bet tik tiek.

Fantastiškai iš toli atakavę jau minėti „Sporto namų“ lyderiai dar pridėjo po dvi tolimas bombas ir atvedė komandą į taip trokštamą ir svarbią pergalę 83:76. Įdomiausia tai, kad nors paskutinę mačo minutę daugiau mažiau jau buvo viskas aišku, bet ir tuo metu „Sporto namų“ žaidžiantysis treneris Rolandas Skaisgirys nesutikęs su teisėjo švilpuku sugebėjo gauti „diskvalą“.

Gyvenime yra du neišvengiami dalykai – mokesčiai ir Skaisgirio techninės pražangos.

„Sporto namų“ ekipoje R.Matulis (27 tšk., 6 atk.kam., 6/10 trit.met.) ir P.Braknys (29 tšk., 8 atk.kam., 5/10 trit.met.) surinko daugiau nei pusę ekipos taškų. Giedrius Giedra prisidėjo su 12 punktų.

„Ferimstos“ garvežį tą vakarą traukė E.Rogačiov (22tšk.) ir T.K.Vyšniauskas (17 tšk.). Vadim Volodko (9 atk.kam.) ir Karolis Ražukas pridėjo po 12 „akių“.

Taškų dar neskaičiuoja

„Ferimstos“ komandos treneris Edvinas Justa sirguliavo ir rungtynėse nedalyvavo. Pastarojo nuomone komandą šiek tiek išmušė iš vėžių ilgesnė pertrauka ir vyrai nepademonstravo tikrojo savo veido.

Ekipos treneris pasidžiaugė, kad jau artimiausioje ateityje į rikiuotę grįš ilgametis „Ferimstos“ pergalių kalvis Ignas Juškevičius, kiti svarbūs komandos žaidėjai ir ekipos žaidimo kreivė turėtų iki pavasario pakilti.

„Sporto namų“ ekipos vadovas Ramūnas Stundžia plačiai šypsojosi: „Manau, kad sužaidėm tikrai neblogas rungtynes. Vėl neturėjom kelių svarbių žaidėjų, kurie butų pridėję efektyvumo tiek ginantis, tiek puolant, tačiau vakar tikrai nustebino P.Braknys ir R.Matulis, kurie abu įmetė 11 tritaškių ir tai padarė labai aukštu procentu. Geri trenerio sprendimai trečiajame ketvirtyje, pakeitus gynybą išmušė kiek priešininką, pavyko perlaužti iniciatyvą ir viskas baigėsi laimingai. Dar daug tų rungtynių tai į lentelę pernelyg dar nežiūrim.“

Ištrypė baudos aikštelę

Antrajame vakaro susitikime „Stekas-Rivilė“ gan nesudėtingai susitvarkė su Vilniaus kolegija 92:80. Abi komandos susirinko nepajėgiausių sudėčių, o rungtynių pradžioje sužaidė tas psichologinis faktorius, kai susitinka viena iš pirmųjų komandų su viena iš paskutinių.

Vilniaus kolegija pirmajame ketvirtyje puolime jautėsi tarsi karpis parduotuvės akvariume, blizgėjo efektyvumu ir taškais. 28 surinkti taškai, kai „Stekas-Rivilė“ atsakė 24. Šeimininkams užteko 2 minučių pertraukėlės, tam, kad pakeltų vidinę motyvaciją.

Antrajame ketvirtyje Antano Viparto auklėtiniai suagresyvino veiksmus, pasinaudojo skysta varžovo priekine linija ir dažnai taškus vertė iš po krepšio. Gynyba leido varžovams per ketvirtį sukrapštyti jau per pus mažiau taškų, tad prieš ilgąją pertrauką šeimininkai jau vedė 52:43.

Po ilgosios pertraukos ir toliau dominavo „Stekas-Rivilė“. Ekipa didino atotrūkį ir po trijų kėlinių jau susikrovė solidžią 19 taškų persvarą 76:57.

Paskutiniame ketvirtyje Vilniaus kolegijai, pavyko kiek apkarpyti pranašumą, tačiau esmės tai nepakeitė. „Stekas-Rivilė“ iškovojo užtikrintą pergalę 92:80.

Net 66 taškus šeimininkai suvertė iš baudos aikštelės ribų. Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo Gediminas Poviliauskas, pritaškęs 20 taškų, atkovojęs 19 kamuolių, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, perėmęs 5 kamuolius ir visa tai vainikavęs 41 naudos balu. Laurynas Jacevičius prišaudė 18, Gytis Sušinskas – 16 taškų.

Vilniaus kolegijos gretose rezultatyviausias sezono rungtynes užsiautė Martynas Rakauskas (29 tšk., 12 at.kam.). Rytis Meškauskas (18 tšk.) ir Matas Sabaliauskas (10tšk.) sulošė virš savo taškų vidurkio.

Cirkai

Vilniaus kolegijos krepšinio tėvas Stanislovas Radziulis pripažino, kad varžovas tiesiog stipresnis: „Laikėmės mes vakar kiek galėjom, sužaidėm vidutiniškai, tik varžovo rotacija buvo didesnė ir jie tiesiog, matosi, kad stipresni, vieni lyderių. Nesupratau vakar visiškai teisėjavimo, trečiam kėliny, man rodos, varžovas negavo nė vienos pražangos, ketvirtam kėlinuke, pradėjo jau kitaip traktuot viską. Dar tos techninės, praktiškai už nieką. Kam to reikia? Aš nesuprantu. Cirkai.

Tvarkaraštis toks, kad jau šiandien žaisim vėl su „Legionu“. Pagrindiniams žaidėjams teko didelis krūvis, nerimauju, ar atsistatysim. Sumažėjusi ta mūsų rotacija dar. Rudenį tai pilna salė žaidėjų, vėliau kitos komandos išsivilioja, išeina susigundydami pažadais tai ir vargstam mes čia Sostinės A lygoj.“