Studentų mūšyje MRU parbloškė VGTU (video)

Kai ketvirtadienio vakarą vieni per televizorių ekranus stebėjo Kauno "Žalgirio" dvikovą Eurolygoje, kiti stojo į mūšius Plasta-Sostinės A lygoje. Įdomiausia akistata laukė tarp VGTU (11/4) ir MRU (12/4) studentų. Tai buvo jau antrasis šių ekipų tarpusavio susitikimas šiame sezone – ir antrą kartą triumfavo MRU komanda. Kitame mače "KK Žaibas-Alnida" (8/8) palaužė "LEU-Šviesos" (7/9) žaidėjų pasipriešinimą.

Kova dėl antros vietos

Mykolo Riomerio universiteto sporto salėje pirmuosius septynis taškus pelnė VGTU studentai, bet pamažu įsivažiavę šeimininkai po pirmų 10 žaidimo minučių jau buvo priekyje (19:18). Žaidimo skonį pajutusi MRU komanda antro kėlinio viduryje turėjo jau 11 taškų pranašumą, o ilsėtis išėjo vis dar pirmaudama apčiuopiama persvara – 44:37.

Poilsio minutes daug produktyviau išnaudojo Vytauto Poteliūno auklėtiniai, kurie per trečiąjį ketvirtį dar labiau padidino atotrūkį (64:48). Per likusias dešimt minučių MRU žaidėjai varžovams ne tik neleido atkurti intrigos, bet ir dar šiek tiek nutolo – 78:60. Po šios pergalės MRU studentai šoktelėjo į antrąją poziciją, o VGTU rinktinė smuktelėjo į trečią.

Nugalėtojų gretose nesustabdomai žaidė Modesto Gilio ir Gyčio Radzevičiaus (12 atk. kam.) tandemas. Jie pelnė atitinkamai po 27 ir 24 taškus. Be to, jie abu surinko po 30 naudingumo balų.

Svečiams 16 taškų įmetė Karolis Alekna, 14 – Evaldas Rastenis (2/10 trit.), 12 – Lukas Augustinas, 11 – Karolis Gubinas.

Dėl vietos po saule

Antrose vakaro rungtynėse taip pat įvyko turnyro lentelės kaimynų akistata. Ji prasidėjo itin atkaklia kova, o po pirmojo kėlinio dviem taškais pirmavo svečiuose žaidę "LEU-Šviesos" studentai. Vis tik antrame ketvirtyje "Žaibas" įjungė aukštesnę pavarą ir nurūko tolyn – 55:44.

Tačiau studentai nebūtų studentai, jei nenorėtų kovoti iki galo: jie po pertraukos surengė spurtą 12:1 ir išlygino rezultatą (56:56). Vis tik šaltas dušiukas šeimininkus pažadino ir jie netrukus susigrąžino persvarą (72:65). Lemiamame ketvirtyje "Žaibo" pranašumas buvo šoktelėjęs iki 11 taškų, kurį jie vargais negalais išsaugojo iki pat finalinio teisėjo švilpuko – 84:81.

"Žaibo" ekipai 18 taškų surinko Deividas Pogužinskas, 17 – naudingiausias lygos žaidėjas Elonas Penikas, 13 – Andrius Mikšta.

LEU studentų neišgelbėjo ir puikūs Justino Gečo (7/12 trit.) ir Ernesto Leipaus pasirodymai. Jie pelnė atitinkamai po 27 ir 21 tašką. Dvigubu dubliu pasižymėjo Algirdas Palaima – 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.