"Tegra" atlaikė Trakų armijos šturmą

Vakar (01 30) "Švyturio" krepšinio čempionate "Sostinės" taurei laimėti įvyko trys susitikimai, kurie tikrai neleido nuobodžiauti žiemos speigų spaudžiamiems krepšinio sirgaliams. Atkakliausia ir gražiausia akistata vyko Naujininkų sveikatingumo centre, kur "Tegros" oranžinio kamuolio meistrai vos išnešė sveiką kailį rungtynėse su Trakų "TonyResort" ekipa. Kitose akistatose intrigos buvo mažiau, tačiau ten netrūko nuostabių dėjimų bei aibės gražių krepšinio elementų. Bet apie viską iš eilės.

Drama rungtynių pabaigoje

Kuomet ginklus suremia turnyrinės lentelės kaimynės - gali būti tikras, jog laukia įtempta kova, o jei susigrumia komandos kovojančios dėl aukščiausių vietų - tikėkis tikro karo. Tad nieko nuostabaus, jog vakar Naujininkų sporto centre buvo karšta, krepšininkų emocijos liejosi per kraštus, o nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Savo aikštėje žaidę "Tegros" (9/5) atstovai priėmė svečius iš istorinės Lietuvos sostinės - Trakų "TonyResort" (8/6) krepšininkus. Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie sužaidė kone idealią dešimties minučių atkarpą, kurios metu be didesnio vargo susikrovė dviženklį pranašumą (25:14). Žiūrint iš šalies atrodė, jog Rolando Knyzos treniruojamiems "Tegros" vyrams sekasi viskas: aikštės šeimininkai fantastiškai pataikė iš toli, lengvai įveikdavo visas varžovų gynybos schemas ir be didesnio vargo laimėdavo kovą dėl atšokusių kamuolių. Tuo tarpu svečiams pelnyti taškus nebuvo taip lengva. Trakų priekinė linija nesugebėdavo įveikti varžovų gynybos užtvarų, o metimai iš vidutinio nuotolio dažniau skriejo pro šalį, nei buvo taiklūs.

Visgi trumpos pertraukėlės tarp kėlinukų metu "TonyResort" trenerių štabas padarė išvadas ir  jau antrajame ketvirtyje svečių žaidimo kreivė ėmė kilti aukštyn. Eriko Kučiausko treniruojami trakiškiai susikurdavo daugiau progų metimų, pradėjo geriau išnaudoti savo snaiperius ir įgavę papildomo pasitikėjimo savo jėgomis pamažu ėmė naikinti turėtą deficitą.

Pirmoje susitikimo dalyje "Tegra" dar sugebėjo išlaikyti solidžią persvarą, tačiau po didžiosios pertraukos svečiai spurtavo ir per keletą minučių priartėjo iki pavojingos ribos. Pamatę, jog varžovai jau alsuoja į nugaras aikštės šeimininkai pradėjo nervintis ir atmosfera aikštėje kone per sekundę įkaito iki maksimumo.

Nuo trečio kėlinuko vidurio iki pat lemiamo kėlinuko pabaigos abi ekipos žengė koja kojon. Įtampa kulminaciją pasiekė likus pusantros minutės iki pagrindinio laiko pabaigos, kuomet svečiai sugebėjo išbalansuoti "Tegros" gynybą bei surengę keletą reidų varžovų krepšio link galiausiai išlygino rezultatą (77:77). Atrodė, jog aikštės šeimininkai yra prispausti prie sienos ir netrukus palūš, tačiau tuomet R.Knyza paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios viskas grįžo į senas vėžes.

"Tegra" sugebėjo pataikyti keletą sudėtingų metimų bei beregint susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (81:77). "TonyResort" ekipa dar bandė gelbėti pražangomis, tačiau aikštės šeimininkų nervai buvo geležiniai. R.Knyzos treniruojama ekipa tiksliai sužaidė dvikovos pabaigą ir nuaidjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę rezultatu 83:80.

Nugalėtojų ekipos strategas Rolandas Knyza džiaugėsi auklėtinių nusiteikimu: "Patiko tai, kad visi krepšininkai buvo emociškai užsivedę, netgi tie, kurie gauna mažiau žaidybinio laiko. Visi, kas žengė į aikštę padarė tas užduotis, kurios jiems buvo numatytos. Susitikimas buvo tikrai sunkus, nes žaidžiant su tokia komanda kaip "TonyResort" visuomet reikia atiduoti 100% savęs, nes tik tuomet gali tikėtis pergalės. Visgi iškovoti pergalė, iškovota per sukąstus dantis yra nepalyginamai smagesnė, nei ta, kuri pasiekta triuškinant varžovus. Pagaliau, smagu, jog jau ne pirmą kartą pavyksta atsilaikyti, net ir tuomet, kai varžovai jau, regis, yra pagavę žaidimo ritmą", - savo auklėtiniams komplimentų negailėjo "Tegros" strategas R.Knyza.

"TonyResort" treneris Erikas Kučiauskas puikiai žinojo nesėkmės priežastis: "Visų pirma silpnai pradėjome rungtynes,paskui suaktyvinom gynybą ir sugebėjome likviduoti turėtą deficitą, visgi pasiekti pergalę sutrukdė pernelyg didelis klaidų skaičius bei pramesti baudų metimai. Darant tiek klaidų, kiek šiandien, reikia mesti kone be klaidų, o to šįkart mes nedarėme. Matau, jog vyrai stengiasi taisyti savo klaidas, tačiau iš to noro dažnai tampa sunku suvaldyti savo sprendimus aikštelėje", - nesėkmės priežastis vardino E.Kučiauskas.

"O šiaip, noriu pagirti "Tegros" komandą, kuri buvo puikiai pasirengusi dvikovai su mumis, o visi aikštėje pasirodę varžovų krepšininkai tiesiog degė noru nugalėti", - komplimentų varžovams negailėjo "TonyResort" ekipos treneris E.Kučiauskas.

"Tegros" komandą į pergalę vedė Henrikas Šliogeris (4/5 trit.) pelnęs net 27 taškus, Vitalijus Lukša pridėjo 11, o Alanas Dzeranovas, Edgaras Matusevičius ir Karolis Raginis į savo sąskaitas įsirašė po 10 taškų.

"TonyResort" gretose sunkiausiai sulaikomas buvo Gediminas Kieras švystelėjęs 19 taškų, Edgaras Pundzius bei Linas Valatkevičius pridėjo po 12 taškų.

Gražaus krepšinio šou

Vėlai vakare vykusioje savo aikštėje žaidusių "Švyturio" (4/10) vyrų ir "Medea-VU" (12/2) studentų akistatoje intriga laikėsi tik penkias minutes, o paskui abi komandos tiesiog leido gausiai salėje susirinkusiems žiūrovams mėgautis gražiu krepšiniu.

Pusę pirmojo kėlinuko Š.Marčiulionio krepšinio akademijos salėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau pirmoje turnyrinės lentelės vietoje esantys "Medea-VU" studentai į varžovų krepšį smeigė visą serijų taiklių tolimų metimų ir per keletą minučių įgijo solidų pranašumą. Pamatęs, jog varžovai yra toli užnugaryje svečių strategas Rimantas Kaminskas pradėjo eksperimentuoti sudėtimi ir leido į aikštę mažiau žaidybinio laiko gaunančius krepšininkus. Visgi ir tai Vilniaus universiteto rinktinei nesutrukdė toliau didinti savo pranašumą bei tęsti nuostabaus krepšinio šou. Svečiai net keletą kartų drebino varžovų krepšį fantastiškais dėjimais, o studentų snaiperiai be atvangos bausdavo "aludarius" taikliais tritaškiais metimais.  Nors aikštės šeimininkai kartais sugebėdavo atsakyti tuo pačiu, tačiau didesnės įtakos rungtynių rezultatui tai jau nebeturėjo.

"Medea-VU" iki pat susitikimo pabaigos žaidė lyg iš natų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 104:77.

Nugalėtojų ekipoje išsiskyrė Andrej Gorskovas įmetęs 20 taškų, jam neblogai talkino Laurynas Jacevičius pridėjęs 17 bei Edgaras Margevičius surinkęs 16 taškų.

"Švyturio" komandą nuo pralaimėjimo bandė gelbėti Laurynas Kirlys į savo sąskaitą įsirašęs 24 taškus, Kostas Jonuška pridėjo 16 taškų.

Privertė pasinervinti

Savo aikštėje žaidę "Vilniaus kolegijos" (3/11) studentai privertė gerokai pasinervinti "Leidyklos Šiaurės Lietuva" (10/4) kolektyvą. Dvikovos pradžioje aikštės šeimininkai žaidė pakiliai ir nė per plauką nenusileido turnyrinėje lentelėje kur kas aukščiau esantiems varžovams ir net sugebėjo minimalia persvara laimėti pirmųjų dešimties minučių atkarpą (27:26).

Nors "šiauriečiai" vėliau padidino apsukas bei perėmė rungtynių vadžias į savo rankas, tačiau pabėgti nuo "Vilniaus kolegijos" ekipos bei ramiau atsikvėpti nesugebėjo iki pat susitikimo pabaigos. Studentai tryško noru įrodyti savo vertė ir degė noru kovoti dėl kiekvieno aikštės centimetro, tad svečių kolektyvas į priekį yrėsi tik dėka savo meistriškumo ir puikaus pataikymo.

Visgi ilgą laiką tvyrojusi įtampa subliūško lemiamo kėlinuko viduryje, kuomet "Šiaurės Lietuvos" komanda pataikė keletą tolimų metimų bei galiausiai įgijo dviženklį pranašumą, kurio nebeiššvaistė iki pat susitikimo pabaigos. Sunki čempionato favoritų pergalė rezultatu 95:83.

"Leidyklos Šiaurės Lietuva" vadovas Juozas Tumėnas pasibaigus akistatai kalbėjo trumpai: "Po tokios dvikovos man jau darosi neramu. Matau, jog jaunimas tiesiog nenori žaisti, o jei taip bus ir toliau - atkrintamosiose pralaimėsime prieš bet ką. Džiugu nors tiek, kad šįkart komandos veteranas Nerijus Varnelis sugebėjo parodyti savo klasę ir žaidė tikrai nepriekaištingai", - tiek niūriomis, tiek džiugiomis nuotaikomis pasidalino "Leidyklos Šiaurės Lietuva" komandos vadovas J.Tumėnas.

Nugalėtojų komandoje puikiai žaidė dvigubą dublį atlikęs Osvaldas Olisevičius (21 tšk. ir 12 atk. kam.), Vaidas Trepočka pridėjo 19 taškų, o naudingiausiai žaidė ir tiesiog nesulaikomas buvo Nerijus Varnelis (5/6 dvit., 8 rez. perd.) įmetęs 18 taškų.

"Vilniaus kolegijos" ekipoje pasižymėjo Liudvikas Rukšėnas surinkęs 23 taškus, Lukas Bankieta pridėjo 12 taškų ir 6 perimtus kamuolius.