"Vilniaus kolegija" didina apsukas

Trečiadienio vakarą Vilniuje įvyko vienerios "Švyturio" krepšinio čempionato A lygos rungtynės, kuriose kovėsi turnyrinės lentelės apačioje esančios "Sąlyčio" bei "Vilniaus kolegijos" komandos. Kadangi vilčių pasiekti atkrintamąsias varžybas dar neprarado nė viena ekipa, kova dėl kiekvieno aikštės centimetro užvirė jau nuo pirmųjų minučių, o intriga dvikovoje laikėsi iki pat susitikimo pabaigos.

Gera pradžia

Liaudies išmintis sako, jog : "Gera pradžia - pusė darbo" ir, matyt, yra visiškai teisi. Svečiuose žaidę, pergalių skonio išsiilgę "Vilniaus kolegijos" (3/9) studentai, rungtynių pradžioje atrodė užsivedę, žaidė greitai ir pamažu didino savo pranašumą. Tuo tarpu "Sąlyčio" (3/9) komandai žaidimas visiškai nesiklijavo. Aikštės šeimininkai dažnai klydo, nesugebėjo pataikyti net mesdami iš patogių padėčių ir galėjo tik stebėti pamažu tolstančius varžovus. Per pirmąsias dešimt minučių studentai įsigudrino susikrauti devynių (25:16), o dvikovos pusiaukelėje "Vilniaus kolegijos" garbę ginantys krepšininkai turėjo jau dvylikos taškų pranašumą (46:34).

Visgi didžiosios pertraukos metu "Sąlyčio" vyrai padarė išvadas. Aikštės šeimininkai trečiojo kėlinuko pradžioje suaktyvino gynybą, pradėjo tiksliau žaisti puolime ir perėmę rungtynių kontrolę į savo rankas, gerokai apkarpė turėtą deficitą bei atkūrė rungtynėse intrigą. Likus vienam kėlinukui svečių pranašumas siekė vos šešis taškus (64:58), tad atrodė, jog lemiamame kėlinuke laukia tikras nervų karas.

Tačiau viskas buvo kiek kitaip. "Vilniaus kolegijos" ekipa pabudo iš letargo miego ir jau ketvirčio viduryje sugebėjo susigrąžinti apčiuopiamą pranašumą. Aikštės šeimininkai nenuleido rankų ir dar bandė kautis su įsibėgėjusiais varžovais, tačiau tam, jog kažką pakeistų jiems paprasčiauiai pritrūko jėgų. Pasigirdusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą studentų pergalę rezultatu 87:75.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė fantastiškai žaidęs Darius Kibildis įmetęs 26 taškus ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, dvigubu dubliu pasižymėjo Liudvikas Rukšėnas (15 tšk. ir 10 atk. kam.), o Rokas Garlauskas į savo sąskaitą įsirašė 13 taškų.

"Sąlyčio" ekipą nuo pralaimėjimo bandė gelbėti Domantas Bimba (22 tšk. ir 10 atk. kam.) bei Paulius Miškinis (18 tšk. ir 12 atk. kam.).

Abi komandos šiuo metu turi po tris pergales ir dešimt nesėkmių bei turnyrinėje lentelėje dalijasi 10-12 vietas. Įdomiausia tai, jog tiek studentai, tiek "Sąlyčio" krepšininkai dar turi realius šansus žaisti atkrintamosiose, nes nuo aštuntąją vietą užimančios komandos atsilieka vos viena pergale.