VU studentai vietą dugne užleido "Asseco" žaidėjams

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį dvi Plasta-Sostinės A lygos komandos paminėjo krepšinio aikštelėje. Trečiadienio vakarą tarpusavyje susigrūmė turnyro lentelės autsaiderės Vilniaus universiteto ir "Asseco Lietuva-Ego Forte" ekipos.

Svečių teisėmis žaidę VU krepšininkai susitikimą pradėjo spurtu 8:0, bet "Asseco" vyrai netruko atsikvošėti ir dar iki pirmo kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti atsilikimą (28:31). Antras kėlinys ir toliau vyko itin rezultatyviai – prieš ilgąją pertrauką abi komandos buvo perkopusios pusšimčio taškų ribą, o skirtumas tarp jų išliko toks pats – 52:55.

Šešiese žaidusiems "Asseco" nariams nepadėjo net 15 poilsio minučių: energingiau žaidę VU studentai tęsė taškų lietų, o šeimininkai kiek stabtelėjo (83:72). Lemiamame kėlinyje Andriaus Giedraičio auklėtiniai iš vis sustojo – per kėlinį įmetę vos 8 taškus jie turėjo pripažinti itin skaudų pralaimėjimą – 80:109.

Nugalėtojų komandos strategas Rimantas Kaminskas buvo dvejopos nuotaikos: "Eilę metų buvome A lygos elite, žaidėme keturiuose finaluose iš kurių du - laimėjome, o dabar kovojome dėl to, kad neliktumėm paskutinėje turnyro lentelės vietoje. Liūdna".

"Kita vertus, šiose pirmenybėse galėčiau įžvelgti ir teigiamų dalykų: puikią progą atsiskleisti gavo Mantas Dong, kuris pastaruoju metu mane labai maloniai stebina. Daug žaidybinio laiko turėjo jaunimas, kuris LSKL pirmenybėse sėdi ant atsarginių suolelio. Apskritai, jau esu sakę, kad be nesėkmių komanda nesubręs didelėms pergalėms. Tad reikia iškentėti šį kartų kaitos periodą bei jau dabar pradėti ruoštis kitam sezonui", - rankų nenuleido "Vilniaus universiteto" komandos strategas R.Kaminskas.

Po šių rungtynių VU (4/17) ekipa čempionate pakilo į vienuoliktą vietą, o "Asseco" (3/17) žaidėjai atsidūrė pačiame dugne – dvyliktoje pozicijoje.

Nesustabdomas nugalėtojų gretose buvo Mantas Dong. Gynėjas pataikė visus 13 mestų dvitaškių (!), 3 iš 13 tritaškių ir 5 baudų metimus iš tiek pat bandymų bei iš viso pelnė net 40 taškų. Be to, jis dar atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 47 naudingumo balus.

Jam geriausiai talkino 25 taškus pelnęs Paulius Naraškevičius ir dvigubą dublį atlikęs Domantas Pipiras (18 tšk. ir 11 atk. kam.).

"Asseco" ekipoje rezultatyviausias su 19 taškų buvo Joris Kepežinskas. Po 18 įmetė Edmund Rodzevič ir Vitalij Podgaiskij, 15 – Pavelas Braknys