0:16 rungtynes pradėjusi VDA vos neskėlė antausio „Dussmann“

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) atkrintamosiose startavo paskutinysis ketvirtfinalis, ir nors prieš serijos tarp „Dussmann“ bei „Dailės akademijos“ ekipas intrigos tikėjose nedaugelis. Rungtynes favoritai pradėjo kosminiu spurtu 16:0, po Deimanto Pavlovskio traumos sutrikę aikštelės šeimininkai vos išnešė sveiką kailį ir rungtynes laimėjo tik po paskutinių sekundžių dramos rezultatu 79:74.

„Dussmann“ serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0, tačiau Mindaugo Lapėno ekipos pasirodymas netekus savo lyderio ir drausmės nesilaikymas kelia didelę intrigą prieš atsakomąsias rungtynes – lygos favoritai savo potencialą pademonstravo iš esmės tik 5 minutes iš 40, tad nieko nuostabaus, kad VDA viltys kurti dar vieną dramą B lygos atkrintamosios po pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių tapo dar realesnės.

Patriko Žalos karjeros vakaras

Mačą aikštelės šeimininkai pradėjo kaip iš natų – vieną po kito tikslias atakas rengę „Dussmann“ bėgio nepavejamu greičiu, ir pirmo ketvirčio viduryje tiesiog triuškino savo oponentus rezultatu 16:0. Atrodė, kad ši serija taip ir pasibaigs – vienos komandos dominavimu.

Vis dėlto kiek kitokių minčių turėjo ant atsarginių žaidėjų suolo susitikimą pradėjęs svečių snaiperis Patrikas Žala: kėlinio viduryje trenerio pasitikėjimo sulaukęs puolėjas tik pasirodęs aikštelėje per vieną minutę ir 10 žaidimo laiko sekundžių realizavo tris tolimus metimus iš eilės ir VDA atgavo kvapą – 11:21.

Vis dėlto „Dussmann“ likus žaisti minutę po Tomo Zalecko tolimo metimo susigrąžino savo turėtą 16 taškų pranašumą (31:15), bei tokiu rezultatu užbaigę pirmo kėlinio kovą, visiškai pelnytai užtikrintai pirmavo.

Antro ketvirčio metu P. Žala ir toliau siautė, tačiau universalus ir greitas šeimininkų puolimas leido „Dussmann“ tvirtai kontroliuoti situaciją, bei ketvirčio viduryje išlaikyti dar solidesnę distanciją – 48:29.

Likus žaisti pusantros minutės favoritų lyderis D. Pavlovkis greitos atakos metu kiek apramino intrigą bandžiusius atkurti svečius, pelnydamas du taškus iš po krepšio (50:35), tačiau „Dussmann“ tikriausiai būtų pasirinkę rungtynes tęsti be šių lengvų taškų: nesėkmingai ant žemės nusileidęs vienas naudingiausių lygos gynėjų stipriai susižeidė čiurną ir likusią kėlinio dalį liko gulėti ant parketo. Jis aikštelėje šio vakaro susitikime nebepasirodė.

Sutrikę po savo lyderio traumos šeimininkai kėlinį baigė praleisdami dar vieną P. Žalos tolimą metimą ir įpusėjus susitikimui reguliariojo sezono nugalėtojų persvara buvo aptirpdyta iki 10 taškų. Tuo tarpu nesulaikomai rungtyniavęs P. Žala per pirmus du kėlinius realizavo 7 tolimus metimus iš 8 bandymų ir praktiškai vienas tvarkėsi su visa „Dussmann“ artilerija.

Po ilgosios pertraukos šeimininkų puolimas akivaizdžiai užstrigo: netekę aštriojo gynėjo prasiveržimų „Dussmann“ puolė statiškai ir netiksliai, o M. Lapėnas turėjo priekaištų kone po kiekvieno savo krepšininkų išpuolio.

Trečiame kėlinyje „Dussmann“ pataikė vos 4 metimus iš 17 (0/8 trit.) ir tik ne ką tikslesnės VDA atakos (5/17 metimų) išlaikė favoritus priekyje po trijų kėliniu – 65:56.

Pajutę, kad priešininkas tapo pažeidžiamas, VDA lemiamo ketvirčio metu dar labiau suaktyvino gynybą ir nors svečiams trūko jėgų, o koją kišo išnaudoti pražangų limitai, Valdo Redeckio kariauna sistemintai spaudė „Dussmann“ į kampą, bei likus žaisti dvi minutes priartėjo iki metimo – 71:73.

Paskutinės minutės tapo tikru nervų išbandymu abiem klubams: apsigynę svečiai turėjo progą ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išsiveržti į priekį, tačiau Giedriaus Bielskio tritaškis metimas tikslo nepasiekė, o likus žaisti 37 sekundes „Dussmann“ garbę išgelbėjo Andrius Predkelis, su lyg atakos laiko pabaiga pataikęs sudėtingą dvitaškį ir kiek nuraminęs aistras – 75:71.

Nors po minutės pertraukėlės svečių ataka buvo nesėkminga, o Edvinas Slapšys šaltakraujiškai realizavo abi baudas (77:71), likus žaisti 11 sekundžių dar vieną, šį kartą iš fantastikos srities tolimą metimą paleido P. Žala, ir VDA vėl atgimė viltis – 74:77. Vis dėlto paskutinį tašką šiame susitikime vėl dėjo E. Slapšys – dar dvi gynėjo baudos įtvirtino „Dussmann“ pergalę rezultatu 79:74.

Po susitikimo kalbintas „Dussmann“ treneris Mindaugas Lapėnas išskyrė lyderio traumos svarbą ir pasakojo apie ekipos startinio penketuko bei atsarginių žaidėjų suolelio skirtumus: „Dvi skirtingos pusės. Su Pavlovskiu ir be. Pradėjom puikiai, tiek nusiteikimas, tiek išpildymas buvo gero lygio. Sudėlioti akcentai puikiai įvykdyti.  Prasidėjus keitimams prasidėjo bėdelės gynyboj, asmeninės atsakomybės klausimas.

Iškritus Pavlovskiui ir keturias baudas greit susirinkus Slapšiui užstrigo ir puolimas. Pasakysiu paprastai - gerai, kad laimėjom, bet tokia pergalė malonumo neteikia. Dar prieš rungtynes minėjau, kad nežinau kokie žaidėjai ateis į rungtynes ir kokį parodys savo veidą.

Šį karta praraja tarp startinio penketo ir atsarginių buvo per didelė, galėjome būti nubausti. Nenubaudė, ištraukėm ir kas po savaitės kokios prisimins, kaip čia viskas buvo – niekas.  Vienas nulis ir antradienį bandysim užbaigti seriją.“

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Ridas Pulkauninkas, surinkęs 21 tašką, Edvinas Slapšys pridėjo 15 (8/8 baud.), Deimantas Pavlovskis – 13 (15 min.)

VDA ekipos gretose išsiskyrė Patrikas Žala, sužaidęs rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros rungtynes SKL – 31 taškas ir 34 naudingumo balai (9/12 trit., per 24 min.), be keitimų rungtyniavęs Domantas Pikūnas pridėjo dvigubą dublį (10 tšk., 10 rez.perd.), Giedrius Bielskis taip pat surinko 10 taškų. Vienas VDA lyderių Edgaras Kordiukovas šį kartą buvo toli nuo savo vidurkių – aukštaūgis greitai išnaudojo pražangų limitą, ir liko be taškų (0/1 met., 6 atk.kam., -4 naud.bal.)