Antroje mačo pusėje dominavusi „Savivaldybė“ nepaliko vilčių VDU-ŠA

Toliau tęsiasi GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) atkrintamosios kovos. Šios savaitės akistatas ketvirtadienio vakarą pabaigė VDU-ŠA ir „Vilniaus miesto savivaldybės“ dvikova. Taškas į tašką vykusioje pirmoje susitikimo dalyje intriga visiškai dingo antrojoje, kuomet taktiškai brandžiau rungtyniavę „Savivaldybės“ krepšininkai dominavo, bei pasiekė nesunkią pirmąją pergalę rezultatu 82:63.

Atsakomoji komandų akistata vyks kitą savaitę, trečiadienį, kuomet „Savivaldybė“ namuose priims VDU-ŠA ir sieks tiesiausiu keliu patekti į finalo ketvertą bei pirmą kartą tarpusavio susitikimuose šiame sezone laimėti savo aikštelėje: iki šiol visas trejas ekipų akistatas laimėjo svečiuose žaidę klubai.

Dvi skirtingos pusės

Susitikimą abu klubai pradėjo netikslių metimų bei klaidų virtine, tačiau toks chaosas kur kas naudingesnis buvo šeimininkams. „Savivaldybės“ lyderis Laurynas Jacevičius atvyko tik į rungtynių pradžią, tad mačą pradėjo šalia aikštelės, darymas apšilimą, o praktiškai be keitimų rungtyniavę šeimininkai nors ir atakavo tik 31% taiklumu (5/16), sugebėjo surinkti 17 taškų. Tuo tarpu net 10 krepšininkų išbandęs Mindaugas Noreika liko nieko nepešęs – „Savivaldybė“ per 10 žaidimo minučių pataikė vos 4 kartus iš 22 bandymų ir sukrapštę 9 taškus turėjo rimtų problemų - atsiliko 9:17.

Antrame ketvirtyje vaizdas aikštelėje pradėjo keistis: nors gera gynyba prieš L. Jacevičių leido šeimininkams vieną pavojingiausių lygos gynėjų iki didžiosios pertraukos palikti tik su vienu pataikytu metimu iš žaidimo, patys VDU-ŠA sportininkai ir toliau niekaip neprisitaikė atakuodami (4/12 metimų antrame kėlinyje), o skirtumas sistemingai tirpo. Šeimininkus gelbėjo tik gausus baudų metimų skaičius (10/12), kuris leido įpusėjus dvikovai pirmauti minimaliu skirtumu – 35:34.

Esminis rungtynių lūžis įvyko iš karto po ilgosios pertraukos: praktiškai be atsarginių žaidėjų indėlio rungtyniavę šeimininkai ir toliau vargo rinkdami taškus, „Savivaldybė“ visiškai eliminavo Gediminą Povilauską, kuris trečio kėlinio metu nei karto nemetė į krepšį ir suklydo tris kartus, o M.Noreikos dažna rotacija nešė dividendus: svečiai per trečią ketvirtį pelnė 30 taškų (5/7 trit.), pasižymėjo 7 skirtingi krepšininkai. Kėlinuką laimėję daugiau nei užtikrintai (30:10) serijos favoritai prieš paskutines dešimt susitikimo minučių visiškai kontroliavo situaciją – 64:45.

Akivaizdžiai rotacijos ir jėgų pritrūkę VDU-ŠA paskutinio kėlinio metu vos gaudė kvapą ir nors bendras ketvirto ketvirčio rezultatas buvo lygus (18:18), realios grėsmės „Savivaldybės“ pergalei neiškilo.

Svečiai šiame susitikime buvo geresni pagal visas esmines statistines kategorijas, o didžiausias atotrūkis buvo žvelgiant į antros rungtynių dalies statistiką, kuomet „Savivaldybė“ realizavo 51% metimų (20/39) prieš VDU-ŠA 42% (11/26), bei pridėjo net 7 tritaškius iš 13 (53,8%).

„Savivaldybei“ ekipos simbolis Paulius Macijauskas surinko 23 taškus ir pridėjo 12 atkovotų kamuolių, puikiai su G.Povilausku tvarkęsis Artūras Pūkys pridėjo 15 taškų ir taip pat 12 atkovotų kamuolių, 4 tolimus metimus iš tiek pat galimų, ir tikru „X Faktoriumi“ tapęs Vytautas Zapalskis surinko 14, Laurynas Jacevičius pridėjo 11.

VDU-ŠA gretose pasižymėjo Povilas Gancevičius (14 tšk., 6 atk.kam.), po 12 surinko Nojus Vaikšnoras ir Robertas Sinkevičius, 11 - Gediminas Bražionis. Naudingiausias reguliariojo sezono lygos krepšininkas Gediminas Povilauskas buvo gerokai pristabdytas: nors universalusis puolėjas ir surinko 25 naudingumo balus (17 atk.kam., 8 rez.perd.), vos 6 taškai ir 7 padarytos klaidos nebuvo tai, ko reikia šioje serijoje VDU-ŠA ekipai.