Favoritų vargai ir džiaugsmai (papildyta)

Antradienio vakarą (02 17) Plasta-Sostinės B lygoje vyko trejos rungtynės, kuriose sunkias pergales šventė favoritėmis laikomos ekipos. Svečiuose žaidę "Sadolin" vyrai išplėšė tašką iš "Gesto" vyrų, "ISM universitetas" susitvarkė su "Rybvalda", o "MB Legal-Tikroji sauga" tik pagrindinio laiko pabaigoje ant menčių paguldė "Legiono" krepšininkus.

Daugiausia intrigos buvo anksčiausiai prasidėjusioje akistatoje, kurioje "Sadolin" (9-3) ekipa rezultatu 78:72 palaužė savo aikštėje žaidusią "Gesto" (6-7) komandą.

Dvikova prasidėjo gana netikėtai - aikštės šeimininkai nepaisė autoritetų bei primetę varžovams sau naudingą žaidimo stilių dar pirmajame kėlinuke įgijo solidų pranašumą (24:11).

Nors šaltą dušą patyrę svečiai po trumpos pertraukėlės akivaizdžiai pagerino savo žaidimą, tačiau atsikovoti prarastą teritoriją jiems sekėsi itin sunkiai. Kovingieji "Gesto" krepšininkai kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro, o sužaidus dvidešimt minučių vis dar turėjo apčiuopiamą persvarą (37:29).

Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Visą dėmesį į gynybą sutelkę "Sadolin" vyrai priartėjo prie varžovų, o trečiojo kėlinuko viduryje laimėję atkarpą 9:0 pagaliau išsiveržė į priekį (49:45).

Aikštės šeimininkams dar buvo pavykę pristabdyti įsibėgėjusius varžovus bei išlyginti rezultatą, tačiau žaidimo ritmą pagavę svečiai jau buvo pasirengę diktuoti savo sąlygas. Kurį laiką abi ekipos dar žengė petys į petį, tačiau lemiamo ketvirčio viduryje "Sadolin" atitrūko, įgijo apčiuopiamą pranašumą ir išsaugoję jį iki pagrindinio laiko pabaigos galiausiai šventė sunkią pergalę.

"Gesto" atstovas Justinas Navlickas išdėstė pagrindines nesėkmės priežastis: "Rungtynes pradėjome gerai, bet persvaros neišsaugojome, o susitikimo pabaigoje jau pasireiškė nuovargis. Pasipylė klaidelės tiek puolime, tiek gynyboje, todėl toks rezultatas ir gavosi. Kaip sakoma - kareiviai be generolų karų nelaimi, tad visa tai tinka ir mums, kadangi šįkart nebuvo mūsų "generolo" trenerio Algimanto Šato".

"Trumpas pastebėjimas dėl teisėjavimo - rungtynių arbitras mums skyrė techninę pražangą už emocijas ir sakė, kad mes buvome prieš tai įspėti. Bet juk reikia suprasti, kad mes esame kurtieji ir negirdime įspėjimų jei šalia nėra mūsų trenerio, todėl iš teisėjų norėtųsi šiek tiek daugiau lankstumo ir supratingumo šiuo klausimu".

"Sveikinam varžovus su pergale, na o mums belieka kelios rungtynėms, kuriose mes pasistengsime iškovoti kelias pergales, kad užsitikrintume kuo aukštesnę vietą grupėje", - artimiausius planus atskleidė "Gesto" atstovas J.Navlickas.

"Sadolin": Ričardas Nacius 18, Žilvinas Rubliauskas (6 per.kam.) 15, Šarūnas Jurgutis 12.

"Gestas": Andrej Zenevič 23, Justinas Navlickas (16 atk.kam.) 19.

Iki šio sezono "ISM universiteto" (8-6) ekipa niekada nebuvo įveikusi "Rybvaldos" (5-8) kolektyvo. O šiemet tą padarė abu kartus ir, verta pažymėti, pakankamai lengvai. Antradienio vakarą svečiuose žaidę studentai iškovojo pergalę rezultatu 82:65 ir įsitvirtino trečiojoje A grupės vietoje.

Aikštės šeimininkai žaidimo vadžias savo rankose laikė tik pačioje pirmojo kėlinuko pradžioje, o sužaidus kiek mažiau nei penkias minutes dar pirmavo rezultatu 9:7. Tačiau vėliau studentai padidino rungtynių tempą, ėmė visa dažniau raikyti varžovų gynybą ir dar pirmajame kėlinuke susikrovė aštuonių taškų pranašumą (21:13).

Po trumpos pertraukėlės rungtynių scenarijus nepakito - Šarūno Cipario diriguojama "ISM universiteto" komanda žaidė lyg iš natų, puikiai pataikė ir pamažu tolo nuo varžovų. Įpusėjus dvikovai studentai jau turėjo triuškinamą persvarą (45:28).

Antroje susitikimo dalyje "Rybvaldai" pavyko atsitiesti ir kiek apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai buvo viską, ką studentai leido varžovams padaryti. Svečiai drausmingai pabaigė rungtynes ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pelnytą pergalę.

Nugalėtojų komandos treneris Šarūnas Ciparis kalbėjo trumpai: "Žaidėm antras rungtynes prieš tą pačią komandą. Varžovai pažįstami, o mes pastaruoju metu metu demonstruojame puikią formą todėl pavyko įrodyti savo pranašumą".

Nedaugžodžiavo ir "Rybvaldos" ekipos vadovas Kristupas Rybakovas: "Paleidom juos į priekį pirmame kėlinuke, o atsiliekant mums pasidaro sunku susitelkti ir išnaudoti progas, kurių vakar turėjome tikrai nemažai".

"ISM universitetas": Eigirdas Keblikas 22, Rokas Balbierius ir Artūras Šinkauskas po 12.

"Rybvalda": Algirdas Rakšnys 15, Dainius Palčiauskas (14 atk.kam.) ir Aurimas Raišuotis po 12.

Iš varžovų kietos kovos sulaukusi "MB Legal-Tikroji sauga" (12-2) ekipa atlaikė jai mestą iššūkį ir pavyzdingai sužaidę antrąją rungtynių dalį rezultatu 79:68 įveikė savo aikštėje žaidusius "Legiono" (8-5) krepšininkus.

Pusantro kėlinuko aikštėje vyko kieta, vyriška ir nepaprastai graži kova. Abi komandos pakaitom buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje, o skirtumas tarp ekipų nebuvo didesnis nei 5 taškai.

Pačioje antrojo ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkai netikėtai spurtavo bei laimėję atkarpą rezultatu 6:0 pabėgo į priekį (40:34). Tačiau po didžiosios pertraukos "advokatai" atsakė dar įspūdingesne atkarpą 10:0 po kurios svečiai įgijo apčiuopiamą persvarą (49:44) ir perėmė susitikimo kontrolę į savo rankas.

Besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrę "legionieriai" ilgą laiką alsavo varžovams į nugaras, o lemiamo kėlinuko pradžioje net buvo atkūrę intrigą (57:60), tačiau tuomet "MB Legal-Tikroji sauga" komanda tėškė atkarpą rezultatu 17:2 įgijo triuškinamą persvarą (77:59) ir septynmyliais žingsniais nuėjo pergalės link.

"Legiono" komandos vadovas Gintaras Pavalkis buvo susikrimtęs: "Keistos rungtynės gavosi. Iš pradžių viskas gerai, o paskui vyrams kažkodėl nusviro rankos. Kažko pritrūko. Kita vertus, mūsų aukšti žaidėjai pastaruoju metu nelabai randa vietos aikštelėje, nėra darnos komandoje. Daug klausimų dar neatsakytų, gerai tik tiek, kad yra nemažai laiko viską ištaisyti".

"Vakar Arnas Aniulis gana prastai sužaidė, Ričardui Prybylskiui žaidimas nesiklijavo. Nors likę sužaidė pagal galimybes, tačiau sudėjus viską į vieną vietą - kažko pritrūko".

"Įvairios mintys lenda į galvą. Gal sezono pradžioje per aukštai iššokom? O baigiant apie vakar dienos rungtynes: keista, nes daugelis varžovų žaidėjų tiktų į tėvus mūsiškiams. Turėjome apibėgti juos, bet viskas gavosi atvirkščiai", - kolektyvą kankinančias bėdas vardijo "Legiono" komandos vadovas G.Pavalkis.

"MB Legal-Tikroji sauga": Ignas Sinkevičius (8 kld.) 21, Nerijus Varnelis 17, Mindaugas Badaras 13.

"Legionas": Arnas Aniulis 17, Paulius Leščinskas 15.