Keturiese rungtynes užbaigę "oaksai" neatsilaikė prieš ŠMKA

Praėjusi Plasta-Sostinės B lygos savaitė baigėsi šiokia tokia sensacija. Iki tol pergalių neiškovoję Š.Marčiulionio KA-I-Electrolux jaunieji krepšininkai po dramatiškos kovos įveikė vieną iš turnyro lyderių - "SK Oaks-Magnum veterinariją".

Išsibaudavo

Mačo scenarijus gavosi išties įdomus ir neeilinis. Puikiai pradėję marčiulioniukai patyrusiems varžovams pirmajame ketvirtyje užpylė ledinio vandens kibirą pabėgdami 8 taškais (14:6). Po šios procedūros svečiuose žaidę "ąžuolai" mobilizavosi ir išlygino žaidimą. Savo potenciją "Oaks" ėmė demonstruoti po ilgosios pertraukos, kuomet pabėgo dviženkle persvara. O ketvirtojo kėlinuko pradžioje skirtumas jau siekė 20 taškų. Ramia sąžine į kitas rungtynes iškeliavo Deividas Zoruba ir paliko kovoti saviškius septyniese.

Tačiau marčiulioniukai netrukus "šovė" atkarpa 13:0 ir sugrįžo į rungtynes, o likus 3 minutėms rezultatas jau tapo lygus. Bėda ta, kad Tomui Šiškevičiui gavus penktą asmeninę pražangą, "Oaks" begalėjo remtis tik 6 žaidėjais, iš kurių du turėjo po 4 pražangas. Likus pusantros minutės penktą katą prasižengė ir Modestas Ulevičius, tad beliko žaisti be keitimų.

Likus žaisti apie 12 sekundžių ir šeimininkams pirmaujant 78:77 penktą pražangą gavo ir Lukas Šukutis, tad ŠMKA turėjo ne tik kiekybinę persvarą, bet ir galimybę mesti du baudos metimus. Abu buvo taiklūs ir skirtumas išaugo iki 3 taškų (80:77). Tačiau kitoje atakoje Vitalijus Versockas išprovokavo pražangą prie trijų taškų linijos ir gavo progą išlyginti rezultatą. Taip jis ir padarė - 80:80. Po minutės pertraukėlės išėję marčiulioniukai surengė sėkmingą ataką ir laisvas likęs Danielius Lavrinovičius taikliu dvitaškiu išvedė saviškius į priekį. "Oaks"  dar spėjo išmesti desperatišką paskutinį metimą, bet jis buvo netaiklus. Š.Marčiulionio KA-Electrolux  iškovojo pergalę 82:80

Prie jos daugiausiai taškų pridėjo Tadas Vaičiūnas - 28. D.Lavrinovičius ir Ramūnas Bosakas surinko atitinkamai 19 ir 17 taškų.

"SK Oaks" gretose L.Šukutis pelnė 19, V.Versockas - 14 taškų.

"SK Oaks" komandos vadovas Vaidas Indriliūnas: "Iš esmės, nieko baisaus nenutiko – didžiąją rungtynių dalį turėjome užtikrintą persvarą, o vėliau paprasčiausiai pristigo koncentracijos bei... žaidėjų aikštėje. Dėl išnaudoto pražangų limito ir kitų pašalinių priežasčių susitikimo pabaigoje likome vos keturiese. Tuo pasinaudoję “marčiulioniukai” rado spragų mūsų gynyboje, protingai užbaigė dvikovą ir iškovojo pelnytą pergalę.

Viena vertus, sunku surinkti pilną sudėtį penktadienio vakarą, antra vertus – tik keli krepšininkai neatvyko dėl traumų ar komandiruočių. Pagal elementarią matematiką, galinčiųjų turėjo būti bent 11, bet... kai galvoje kitos mintys, atsiranda visokiausių pasiteisinimų. Tačiau tai – jau komandos vidinės bėdos, kurios tikrai yra nesudėtingai išsprendžiamos. Tikiuosi, jog šis pralaimėjimas išeis tik į naudą visiems, o dabar reikia žiūrėti į priekį ir ruoštis kitai, ne ką mažiau atsakingai dvikovai."

Tragiškas pataikymas

Antrą pergalę B grupėje iškovojo "Dailės akademija". Savo aikštėje priėmę "Teltonikos" vyrus "dailininkai" daug vargo neturėjo. Jei pirmajame ketvirtyje ekipos dar žengė koja kojon, tai po pirmos pertraukėlės šeimininkai pratrūko ir laimėję atkarpą 11:0 susikrovę rimtą persvarą. Trečiajame ketvirtyje "Dailės akademijos" pranašumas pasiekė didžiausią 17 taškų persvarą. Viskas, ką "Teltonikai" pavyko padaryti, tai tik sumažinti atsilikimą iki 10 taškų - 59:49

"Dailės akademijos" komandoje pirmaisiais smuikais grojo Giedrius Bielskis (15 tšk.) ir Paulius Vroblevičius (13 tšk.).

"Teltonikos" gretose lyderio vaidmenį atliko Vytenis Petkus - 23 taškai. 11 taškų ir 13 atkovotų kamuolių pridėjo Tadas Mankevičius.

"Teltonikos" komandos vadovas Mykolas Mankevičius: "Pataikėme vos 2 tolimus metimus iš 27, kai pataikysim daugiau - bus galima pagalvoti apie pergalę. Esame metikų komanda, mėgstame ištraukti varžovų žaidėjus iki tritaškio linijos ir turėti erdvės baudos aikštelėje. Tačiau, kai snaiperiai šaudo tuščiais šoviniais, o kamuolius renka varžovai - šansai pasiekti pergalę tikrai nėra dideli.

Viskas gerai, kada nors taikiklius suderinsim, tada pasimatys ir rezultatai. Artimiausiu metu laukia akistatos su tikrai pajėgiomis komandomis, tačiau nepanikuojame, nes žinome, jog viskas priklauso tik nuo mūsų pačių. Jei tik pavyks mesti taikliau - viskas bus gerai.

Dabar svarbiausia patekti į atkrintamąsias stengiantis užimti kuo aukštesnę vietą grupėje, o paskui jau dėliosimės tolimesnius planus ir tikslus".

Be vargo

Po trijų iš eilės nesėkmingų rungtynių pergalės skonį vėl pajautė "Gestas-IDW". Penktadienio mače su Š.Mariulionio KA-Himėja-Caparol kurtieji antrą tašką iškovojo rezultatu 80:63. Kaip rodo rungtynių eigos kreivė, daug vargo su varžovais "Gestas" neturėjo ir iš viso pirmavo 37 minutes. Skirtumas pamažu tik augo, kol pabaigoje buvo pasiekęs ir 20 taškų ribą.

Šiame mače "Gesto" komandoje išsiskyrė Gediminas Žukas su 24 taškais. Arvydas Bareikis ir Lukas Pečiulis pelnė po 15.

ŠMKA ekipoje Deimantas Bartaška pelnė 16, Karolis Batuchtinas įmetė 10.

"Gesto-IDW" komandos vadovas Justinas Navlickas: "Pagaliau pergalė po aibės pralaimėjimų. Prieš varžybas nerimavom, nes kiek žinojau, kad ŠMKA netikėtai laimėjo prieš pajėgią ISM komandą. Susirinkom nepilnai, nes kai kuriems žaidėjams dubliavosi dvi varžybos, tad negalėjo pagelbėti. Kaip sakoma, kokybė svarbiau nei kiekybė, tad žaidė patyrę mūsiškiai. Gaila, kad varžybų metu 2 mūsiškiai patyrė traumas ir likome penkiese. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Iškart paėmėm į savo rankas vadžias ir išlaikėm iki rungtynių pabaigos. Pergalė įkvėpė mums pasitikėjimo, kad galima kovoti su visais kaip lygūs su lygiais. Norėčiau pagirti visus, kurie kovojo aikštėje ir morališkai palaikė nuo suolo".

Toliau tęsiasi "SKM-Agotos gryčios" košmaras B lygoje. Vos penkiese į rungtynes su Vilniaus KM-97 ekipa susirinkę krepšinio funkcionieriai buvo kaip reikiant pamokyti. Mačas baigėsi triuškinančiu rezultatu 82:51. SKM A grupėje ir toliau lieka vienintele nelaimėjusia komanda. Tuo tarpu VKM-97 rikiuojasi trečioje pozicijoje.

Šiose rungtynėse puikius pasirodymus surengė Justas Šukelis, pelnęs 24 taškus, ir Kasparas Gailius, įmetęs 21.

SKM penkiukėje išsiskyrė 16 taškų surinkęs Vidas Svetikas. Ovidijus Trukšinas ir Povilas Staigis pelnė po 13.