Naujas „Savivaldybės“ veidas B lygoje

Prieš sezono pradžia GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) prognozėje Vilniaus miesto Savivaldybės ekipa (3-5) buvo priskirta tarp lygos pagrindinių favoritų į finalinį ketvertą, tačiau Mindaugo Noreikos auklėtiniai čempionatą pradėjo blankiai, greitai nusmuko į turnyrinės lentelės dugną ir visas turėtas potencialas greitai užsimiršo.

Vis dėlto panašu, kad neilgam. Savivaldybės ekipa ketvirtadienio vakarą surinko geriausią savo sudėtį, ir nepaisant to, kad turėjo verstis be ekipos trenerio M.Noreikios, kuris išvyko darbuotis su Jaunių rinktine, atkaklios ir permainingos kovos metu išvykoje 79:73 susitvarkė su taip pat pagrindiniais žaidėjais besivertusiais VDU-ŠA (4-4) sportininkais.

Savivaldybės ekipa po pergalingo susitikimo turnyrinėje lentelėje liko septinti, tačiau antras iš eilės taškas nuteikia optimistiškai: pakilimą išgyvenantis klubas ne tik demonstruoja puikų krepšinį ir grąžiną kalbas apie galimą finalo ketvertą, bet ir turi geras galimybes po pirmo rato užimti solidžią poziciją turnyrinėje lentelėje: pergalės prieš SK „Nemenčinę“ atveju M.Noreikos kolektyvas po pirmo rato realiai gali balansuoti ties 4-6 pozicijomis.

Dvikova Lietuvos edukologijos universitete prasidėjo be didelės žvalgybos ir dideliu tempu: ekipos sėkmingai rinko taškus ir vien per pirmą kėlinį 7 kartus keitėsi pirmaujanti ekipai, o didžiausias spurtas buvo vos 4:0, kuomet kėlinio viduryje 14:10 į priekį išsiveržė svečiai.

VDU-ŠA ekipos visas žaidimo gijas savo rankose laikė Gediminas Povilauskas – universalus aukštaūgis tiesiogiai (taškais arba rezultatyviais perdavimais) prisidėjo prie pirmų 9 savo komandos pelnytų taškų. Vis dėlto ketvirčio pabaiga priklausė svečiams, kurie po pirmų 10 minučių įgijo apčiuopiamą 9 taškų persvarą (30:21)

Antrame ketvirtyje Gedimino Bražiono ekipa suaktyvino gynybą, ir sužaidus penkias minutes pasivijo tolti ketinusius varžovus, po alley-up gražaus Povilo Gancevičiaus dvitaškio (34:34). Savivaldybės atstovai ir toliau nerado savęs puolime, o išsiderinęs taikiklis antrame kėlinyje fiksavo vos 25% pataikymą (4/16).

Vis dėlto, nors ir atsilikę įpusėjus susitikimui 41:43, svečiai nedidelę pergalę turėjo – tris kartus taisykles jau buvo pažeidęs VDU-ŠA variklis G.Povilauskas.

Po pertraukos svečiai sėkmingai naudojosi tuo, kad pagrindinis varžovų lyderis gynyboje privalėjo būti ne toks agresyvus, puikiu pataikymu iš baudos aikštelės prieigų (8/11) vertė taškus, bei išnaudoję atsarginių žaidėjų indėlį perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sužaidus 30 minučių jau džiaugėsi 8 taškų atotrūkiu (62:54).

Lemiamo kėlinio metu šeimininkai rado savyje jėgų ir sugebėjo grįžti į kovą dėl svarbaus taško, bei po Roberto Sinkevičiaus atakos „žemė-oras“ išlygino rezultatą – 69:69. Lygus rezultatas laikėsi iki 37-tosios minutės, kuomet netikėtu faktoriumi tapo Savivaldybės gynėjas Tomas Petravičius: iki šio susitikimo dvitaškius itin kukliu 18% taiklumu realizavęs gynėjas pelnė 4 taškus iš eilės, po dvitaškį pridėjo Eligijus Ročys bei Laurynas Jacevičius, ir likus žaisti vieną minutę šeimininkų padėtis tapo kritinė – 79:71 jau pirmavo Savivaldybės klubas, be didelių trukdžių savo pranašumą išsaugojęs iki finalinės dvikovos sirenos.

Savivaldybės ekipai šiose rungtynėse labai padėjo puiki kova dėl atšokusių kamuolių, kurią jie laimėjo 45:33, bei sugebėjo net 19 kartų atkovoti kamuolį po priešininkų krepšiu, taip antraisiais šansais surinkę net 20 taškų.

Į pergalę Savivaldybę vedė ekipoje debiutavęs Laurynas Jacevičius, nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs puolėjas surinko 16 taškų ir atkovojo 7 kamuolius (21 naud.bal.), 13 taškų pridėjo Paulius Macijauskas (7 atk.kam.), po 12 - Gintas Petrikas ir Eligijus Ročys (7 atk.kam.)

VDU-ŠA gretose šį kartą nepamainomas buvo Povilas Gancevičius: geriausias sezono rungtynes sužaidęs puolėjas dvikovą baigė surinkęs 24 taškus (8/10 dvit., 1/1 trit.) bei atkovojęs 8 kamuolius (30 naud.bal.), 14 taškų pridėjo Robertas Sinkevičius, o tradiciškai arti trigubo dublio buvęs Gediminas Povilauskas surinko 13 taškų, atkovojo 12 kamuolių, bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.