"Orakulas" išvargo pergalę, ugniagesiai sužavėjo varžovus

Trečiadienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje įvyko trys dvikovos, kuriose grūmėsi skirtinguose turnyrinės lentelės poliuose esančios ekipos. Nors visur favoritai šventė lengvas pergales, tačiau įdomių akcentų tikrai nestigo. Tad apie viską iš eilės.

Savo aikštėje žaidusi "SK Nemenčinės" (4-9) komanda priėmė ambicingąjį "Orakulo" (13-1) kolektyvą ir pabandė siekti mažo stebuklo, kuris būtų padidinęs šansus pasiekti atkrintamąsias.

Nors dvikovos favoritai iškart išsiveržė į priekį, tačiau aikštės šeimininkai neleido jiems įsibėgėti ir penkiolika minučių žengė su varžovais koja kojon. Lūžis rungtynėse įvyko prieš pat didžiąją pertrauką, kuomet "Orakulo" vyrai spurtavo rezultatu (13:6) bei sužaidus dvidešimt minučių įgijo apčiuopiamą pranašumą (38:30).

Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas "SK Nemenčinės" krepšininkai išlygino žaidimo ritmą ir pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį, tačiau pavyti nutolusių favoritų jiems taip ir nepavyko. Lyg vienas kumštis gynyboje dirbę r puikiai susikurtas progas išnaudoję "Orakulo" krepšininkai atlaikė aikštės šeimininkų spaudimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę. Galutinis rezultatas - 90:80 svečių ekipos naudai.

Nugalėtojų komandos vadovas Rimvydas Sasnauskas žėrė komplimentus varžovams: "Rungtynės tikrai nebuvo lengvos, kovojome visas keturiasdešimt minučių, tad neturėjome kada atsipalaiduoti. Kas žaidęs su "SK Nemenčinės" komanda puikiai žino, kad ji visuomet kovoja ir nesvarbu ar atsilieka dvidešimčia taškų, ar negausiai susirenka į rungtynes. Tad belieka pasidžiaugti, jog šiandien pasiekėme pergalę".

Tuo tarpu "SK Nemenčinės" idėjinis vadas Justinas Plytnykas išdėstė savo nuomonę: "Žiauriai geros rungtynės. Šįkart "Orakulas" buvo suteikęs šansą laimėti, nes nebuvo J.Jurgo ir D.Čiūtos, tačiau mes nepasinaudojome tuo".

"Visą dvikovą ėjom koja kojon, bet galiausiai jų patirtis paėmė viršų. Šiaip tikrai gera varžovų komanda yra, o dar pridėjus tris jų lyderius tampa medalių verta ekipa. Be to, labai patenkintas esu mūsų žaidimu, tikrai dirbome gynyboje, puolime pavyko sužaisti drausmingai, pavyko daug derinių iš ko pelnydavome lengvų taškų, bet vėl užsikirto mūsų tritaškiai ir per daug prametėm iš baudos aikštelės".

"Iš vienos pusės džiaugiuosi, kad jau žaidžiame kaip komanda, o iš kitos - esu labai nepatenkintas pataikymu ir gynyba prieš jų mažiukus. Sėkmės varžovams, o mums dabar belieka pabaigti sezoną garbingai", - komandos trūkumus išvardino ir artimiausios ateities planus atskleidė "SK Nemenčinės" idėjinis vadas J.Plytnykas.

"Orakulas": Tomas Gasparavičius 25, Povilas Kaminskas (11 atk.kam.) 17, Adas Praprovas 15.

"SK Nemenčinė": Justinas Plytnykas 19, Marius Galvanauskas ir Rimvydas Stankevičius po 13.

Kiek netikėtai susiklostė savo aikštėje žaidusios "Rybvaldos" (5-7) ir "Vilniaus ugniagesio" (11-2) komandų akistata. Nors daugelis laukė atkaklios ir intriguojančios kovos, tačiau svečiai dar pirmajame kėlinuke išsprendė visas problemas ir per likusį rungtynių laiką žaidė savo malonumui.

Sužaidus pusantros minutės aikštės šeimininkai pirmavo rezultatu 4:3, tačiau tuomet įsipainiojo į varžovų gynybos pinkles ir leidę "Vilniaus ugniagesio" vyrams pelnyti net 20 (!) taškų iš eilės atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje (4:23).

Šaltą dušą patyrę "Rybvaldos" vyrai dar bandė atsitiesti, tačiau svečiai trečiadienio vakarą buvo visa galva aukštesni ir iki pirmojo kėlinuko pabaigos dar labiau padidino savo persvarą (30:8).

Dviejų minučių pertraukėlės metu aptarę žaidimo planą aikštės šeimininkai atkuto ir pamažu ėmė artėti prie ugniagesių ekipos, tačiau skirtumas tarp komandų buvo pernelyg didelis. Antrajame kėlinuke leidę pažaisti savo atsarginiams, po didžiosios pertraukos "Vilniaus ugniagesio" vyrai vėl išleido savo smogiamąją jėgą bei surengė dar vieną spurtą po kurio jų pranašumas tapo triuškinamas (90:46).

Svečiams beliko vienintelis tikslas - pasiekti triženklę įmestų taškų ribą ir tą jie padarė likus trims minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos. Susitikimo pabaigoje pasigirdusi finalinė sirena tik įtvirtino galutinį rezultatą, skelbiantį, jog rezultatu 107:66 pergalę pasiekė fantastiškas rungtynes sužaidusi svečių komanda.

"Rybvaldos" ekipos strategas Kristupas Rybakovas paaiškino triuškinamos nesėkmės priežastis: "Apie vakar daug kalbėti nereikia. Mes nesusirinkome, bei dėl įvairių priežasčių negalėjom atsakyti varžovams tokia pačia energija ir tempu, todėl skirtumas tapo toks nepadorus. Šiaip, jei atvirai, vakarykštis ugniagesių žaidimas buvo pavyzdys, kaip reikia žaisti komandinį krepšinį. Kaip sakoma "gražu žiūrėt buvo". Na, o mes pailsėsim, išsigydysim ir neabejoju, išlipsim iš pralaimėjimų liūno".

"Vilniaus ugniagesys": Tomas Markevičius (5 rez.perd., 30 naud.balų) 19, Justinas Luneckas 18, Giedrius Ruočkus 16.

"Rybvalda": Justas Noreika 21, Dainius Palčiauskas 19.

Likusiose rungtynėse triumfavo trečiąją pergalę iškovojusi "LKA-karys.lt" (3-10) komanda savo aikštėje rezultatu 74:67 įveikusi "Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol" (1-12) jaunimą.

Vos penkiese į rungtynes atvykę kariai greitai erėmė iniciatyvą ir beveik visą laiką buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje. Nors Gintauto Vileitos treniruojami "marčiulioniokai" trečiojo ketvirčio viduryje buvo atkūrę intrigą ir priartėję iki dviejų taškų (28:30), tačiau netrukus aikštės šeimininkai sucementavo gynybą, pagyvino puolimą bei per keletą minučių susigrąžino apčiuopiamą persvarą.

Lemiamame kėlinuke "LKA-karys.lt" atstovai susikrovė triuškinamą pranašumą (59:40), tad atrodė, jog viskas šiose rungtynėse yra aišku. Jaunimas nekėlė baltos vėliavos ir sugebėjo pakovoti dėl garbės, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti, tai sumažinti turėtą deficitą iki penkių taškų (65:70).

Pernelyg arti svečius prisileidę kariai taško atiduoti varžovams nė nesiruošė ir tiksliai sužaidę dvikovos pabaigą šventė ilgai lauktą pergalę.

"LKA-karys.lt": Vytis Nevedomskis (18 atk.kam.) ir Aurimas Pocius po 19, Aurelijus Daujotis 17.

"Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol": Vilius Žukas 34, Mykolas Radionovas 14.