Įspūdingas trakiškių žygis tęsiasi toliau

Antrojo gausiausios miesto lygos pusfinalio startas buvo ne toks, kokio daugelis tikėjosi. Savo aikštėje žaidę TS-LKD krepšininkai pademonstravo puikią gynybą bei be jokio pasigailėjimo nušlavę "Ekspertize.com" ekipą atsidūrė per žingsnį nuo finalo.

Atsiplėšė po pertraukos

Pastaruoju metu TS-LKD (17) ekipa demonstravo stulbinamą formą ir visiškai neatsitiktinai pasiekė C lygos pusfinalio etapą, tačiau pasirodo, jog Trakų komandai tai gali būti neriba. Vakar (05 24) "valdantieji" savo aikštėje priėmė "Ekspertize.com" (4) ir iškovojo triuškinamą pergalę.

Susitikimo pradžioje kiek geriau atrodė svečiai. "Ekspertai" pirmieji pelnė taškus, o sužaidus dvi minutes buvo priekyje (10:6). Tačiau tuomet "konservatoriai" sutankino savo gynybą, keletą kartų apgynė savo krepšio prieigas bei pelnę aštuonis taškus be atsako išsiveržė į priekį (14:10). "Ekspertize.com" komanda pradėjo skubėti ir sekančioje atakoje suklydo. Negana to, netrukus svečių puolėjas Andrius Braziulis prasižengė gynyboje, o už pernelyg emocingą apeliaciją dar buvo nubaustas technine pražanga. Aikštės šeimininkai realizavo visas keturias baudas bei bematant susikrovė aštuonių taškų pranašumą (18:10).

Kaip parodė vėlesni įvykiai, tai buvo pirmas lūžis dvikovoje. Atsidūrę varžovų užnugaryje "ekspertai" bandė taisyti padėtį, tačiau taiklūs TS-LKD krepšininkų metimai, beveik be klaidų realizuojamos baudos bei didžiulės svečių klaidos gynyboje neleido jiems to padaryti. "Ekspertize.com" ekipa dar buvo atgaivinusi savo viltis, kuomet paskutinę antrojo ketvirčio minutę priartėjo iki keturių taškų (37:41), tačiau tai buvo viskas, ką antradienio vakarą svečiams pavyko padaryti. Prieš pat nuaidint sirenai, skelbiančiai dvikovos pusiaukelę, TS-LKD vyrai dar įmetė dvi baudas, tad sužaidus du kėlinukus aikštės šeimininkai priekyje šešiais taškais (43:37).

Antras ir pats svarbiausias rungtynių lūžis įvyko iškart po ilgosios pertraukos. "Ekspertize.com" atstovai jau pirmoje atakoje švystelėjo skubota metimą, o kamuolį atkovoję "valdantieji" netrukus nėrė į puolimą bei pelnė du lengvus taškus. Panašu, jog tai visiškai išbalansavo "ekspertų" komandą. Artimiausių kelių minučių metu svečiai bandė laimėti žaisdami po vieną, siautė puolime ir visiškai pamiršo, kaip atrodo geležinė gynyba, leidusi komandai prasimušti į pusfinalio etapą. Savo ruoštu TS-LKD atstovai matydami, kad varžovams žaidimas nesiklijuoja tiesiog darė tai, ką reikia, ir lyg ant mielių didino savo pranašumą.

Sužaidus tris kėlinukus aikštės šeimininkai jau buvo priekyje rezultatu (71:48), tad lemiamas ketvirtis tebuvo tik formalumas. TS-LKD komandai buvo pavykę padidinti savo persvarą iki 29 taškų, tad susitikimo pabaigoje, atsileidus "valdančiųjų" gynybos pančiams, svečiai sugebėjo pakovoti bent jau dėl garbės bei kiek sumažinti turėtą deficitą. Galutinis rungtynių rezultatas - 89:70 TS-LKD komandos naudai.

Neskubėjo džiaugtis

Įspūdingą pergalę pasiekusios TS-LKD komandos treneris Artūras Suruda neskubėjo džiaugtis: "Pergalė yra pergalė, bet ji bus bevertė, jei nepavyks varžovų nugalėti dar kartą. Šioje serijoje visko gali būti, todėl nemanau, kad galime atsipalaiduoti. Atvirkščiai, "ekspertai" yra vieni rimčiausių varžovų, su kuriais šiame sezone teko kautis ir nepaisant lengvos pergalės, po rungtynių vyrai buvo išsekę. Manau, jog laukia super dvikova sekmadienį. Žinoma, norėčiau dar kartą didelį ačiū pasakyti žiūrovams, nes jie išties buvo šeštasis žaidėjas aikštėje", - padėkos žodžius žėrė TS-LKD komandos treneris A.Suruda.

"Ekspertize.com" komandos kapitonas Mindaugas Lapėnas kalbėjo trumpai, bet konkrečiai: "Pralaimėjom pelnytai ir be didesnių diskusijų. Varžovas į aikštelę ėjo kautis, o mes - įgyvendinti teorines žinias, tikėdamiesi, kad kažkas padės iš šalies. Bet taip juk nebūna. Jei pats nepadarysi, už tave darbo nepadarys niekas. Dar nieko, kaip sakant, nepraradom ir tikimės pasitaisyti namų salėje", - vylėsi "Ekspertize.com" komandos kapitonas M.Lapėnas.

Nugalėtojų komandoje labiausiai pasižymėjo Andrius Galdikas, pelnęs 22 taškus, Egidijus Mačernis pridėjo 20, o Vaidas Malūnavičius į savo sąskaitą įsirašė 16 taškų.

"Ekspertize.com" gretose rezultatyviausiai žaidė Robertas Krejaras, įmetęs 17 taškų, Raimondas Kliukas (-1 naud. balas) pridėjo 12.

TS-LKD komanda pusfinalio serijoje pirmauja rezultatu 1-0. Antrąsias rungtynes komandos žais jau šį sekmadienį, gegužės 29 d. 18:15 val. S.Stanevičiaus vidurinėje.