Ketvirtadienį spindėjo „Tornadas“, „Naresta“, „Vaikinai“ ir „Sormedica“

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) ketvirtadienį po du susitikimus sužaista B ir D grupėse. „Naresta“ ir „Vaikinai“ įtvirtino savo ir taip geras pozicijas, o Tornadas“ bei „Sormedica“ iškovojo gyvybiškai svarbius laimėjimus. Visos rungtynės buvo pakankamai atkaklios, tačiau paskutinės minutės šįkart praėjo ramiai ir be didesnių dramų. Savaitgalio malonumai jau čia pat, o prieš tai paskaitykime, kas vyksta gausiausios sostinės krepšinio lygos padangėje!

Penktukas (0-5) - Tornadas (2-2) 55:65 (B grupė)

Iki šiol pergalės džiaugsmo dar nepatyręs „Penktukas“ vakar bandė nutraukti nesėkmių seriją, tačiau ir vėl nepavyko. Pirmasis kėlinys vyko pagal šeimininkų scenarijų - gynyba veikė puikiai ir „Tornadas“ surinko vos 8 taškus. Antrajame kėlinyje svečiai pasinaudojo suteiktomis laisvėmis perimetre, nes po krepšiu sekėsi sunkiai - net trylika vienetų pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių. Keturi taiklūs tritaškiai antrajame ketvirtyje leido „Tornadui“ sėkmingai grįžti į susitikimą ir iniciatyvą pavyko išlaikyti iki pat finalinės sirenos.

Nelengva pergalė suteikia svečiams vilties B grupėje ir lapkričio 22 d. namie susitikimas su „BC Geležiniu vilku“ lems daug. „Penktukas“, savo ruožtu, pagal sugebėjimus gynyboje yra keturioliktoje vietoje C lygoje šiai dienai ir lenkia net 26-šias komandas. Atrodo paradoksalu, kaip vis dar nepavyksta iškovoti pergalių, tačiau atsakymas paprastas. Puolimo rezultatai - vidutiniškai mažiau nei pusšimtis taškų per susitikimą ir priešpaskutinė vieta lygoje, išvadas galite pasidaryti patys. Nepasiuntęs sviedinio į skylę - nelaimėsi.

Rungtynių momentas:

Trečiojo kėlinio pradžioje Modestas Čereškevičius atliko sėkmingą perdavimą Pranui Drakšui ir šeimininkai kyštelėjo nosį į priekį: 31:30. Tai buvo paskutinis kartas, kuomet pirmavo „Penktukas“ - netrukus Aidas Bacevičius perėmė kamuolį bei išrašė puikų „assist’ą“ Pauliui Kamaičiui ir „Tornadas“ nuskuodė link antrosios savo pergalės SKL C lygos sezone.

„Penktukas“: Mantas Baranauskas 16, P.Drakšas 13 (9 atk. kam.), M.Čereškevičius ir vėl buvo naudingiausias komandoje - 12 taškų (8 atk. kam., 6 rez. perd., 7 išpr. praž., 17 n.b.), Vaidotas Šmatavičius 8 (13 n.b.), Šarūnas Stungurys 5 (10 atk. kam.), Simas Šnipaitis surinko 11 n.b. - sugriebė 12 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Tornadas: Linas Stripinis 19 (5/8 trit., 20 n.b.), Andrius Skauda 12, P.Kamaitis 10 (4 rez. perd.), A.Bacevičius (8 atk. kam., 7 rez. perd., 14 n.b.) ir Karolis Bakas po 9, Erikas Augūnas surinko 10 n.b., o Tomas Karvelis net 4 kartus perėmė kamuolį iš varžovų.

Modestas Čereškevičius (Penktukas“) po nesėkmės ir pajuokavo:

„Pačių varžybų nelabai yra ką komentuoti. Pas mus tos pačios problemos kaip ir kiekvienose rungtynėse - mažai pasitikėjimo vienas kitu, mažai kovingumo. Žodžiu, reikia tvarkytis galvas. Savaitgalį eisime į bažnyčią, gal tai padės.“

Naresta (3-0) - BC Geležinis vilkas (1-3) 78:72 (B grupė)

Nors pagal galutinius skaičius protokole, tai buvo pats atkakliausias vakaro susitikimas - realybė yra kiek kitokia. Jau po pirmo kėlinio „Naresta“ užtikrintai pirmavo dviženkle persvara, o 34-tą susitikimo minutę švieslentėje degė iškalbingi skaičiai: 70:50. Supratę, jog pergalės jau nepaleis, šeimininkai atsipalaidavo ir likusią atkarpą rezultatu 22:8 laimėjo „BC Geležinis vilkas“.

Rekordinė persvara buvo pasiekta dar trečiojo kėlinuko viduryje, kai tarsi Stockton’as ir Malone’as sugrojo ilgametis duetas: Deividas Aukštuolis atliko juvelyrinį perdavimą Mariui Tenikaičiui ir šio aukštaūgio taiklus metimas užfiksavo 22-jų taškų „Narestos“ persvarą tam momentui. Abiejų komandų pergalių balansai kalba patys už save ir laukia skirtingas kelias B grupės pabaigoje, tačiau nebūtų didelė staigmena, jei galiausiai šie kolektyvai finišuotų greta vienas kito: pvz. 3-je ir 4-je vietose.

Naresta: D.Aukštuolis 28 (10/17 met. iš žaid., 4/4 baud., 8 rez. perd., 32 (!) n.b.), Paulius Levandavičius 12, M.Tenikaitis 11 (8 atk. kam., 11 n.b.), Ričardas Janušauskas (11 n.b.) ir Arūnas Pranevičius po 8, Otas Majeras 7 (6 rez. perd., 10 n.b.).

BC Geležinis vilkas: Šarūnas Belevičius 22 (4 rez. perd., 4 per. kam., 6 išpr. praž., 27 n.b.), Juozas Rimavičius 19 (24 n.b.), Paulius Rimavičius (11 n.b.) ir Ernestas Monginas (6 ez. perd., 11 n.b.) po 9.

Deividas Aukštuolis (Naresta“):

„Rungtynės praėjo ramiai ir lengvai, be panikos. Intrigos nebuvo, visi pasižaidėm, pasportavom. Visi patenkinti. Forma gerėja. Skirtumas sumažėjo šiek tiek pabaigoje, bet rimto pavojaus nebuvo.“

Dovydas Lukšas
 (BC Geležinis vilkas“):

„Varžovai „Naresta“ - turi puikiai sukomplektuotą startinį penketą. Ačiū priešininkams, kad leido pažaisti antram penketui, ko pasekoje pažaidėme ir mes. Mūsų komandą pastaruoju metu retina traumos ir darbai - tai ir trukdo lošti stabiliau. Šiek tiek kritusi komandos dvasia ir noras kovoti, bet manau viskas grįš i vėžes.“

Kirviai (2-3) - Vaikinai (4-1) 63:76 (D grupė)

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų Facebook paskyroje. „Vaikinai“ suprato rungtynių svarbą ir gausiai susirinko, palyginti su vos šešiais šeimininkų žaidėjais. Didžiąją susitikimo dalį svečiai turėjo kontrolę savo rankose, tačiau „Kirviai“ nepasidavė ir trečiojo kėlinio viduryje netgi trumpam įsiveržė į priekį. Tuomet jėgos išseko ir „Vaikinai“ tuo pasinaudojo bei iškovojo pelnytą pergalę, kuri praktiškai siunčia juos į TOP divizioną. Dėl šventos ramybės reikėtų dar vieno laimėjimo. „Kirviai“ po gero sezono starto patyrė jau antrą nesėkmę iš eilės, tačiau galimybių D grupėje dar turi.

26-tą susitikimo minutę du tritaškius paeiliui smeigė šeimininkai: pasižymėjo Tadas Kačinskas ir Paulius Nasvytis. Po šių epizodų „Kirviai“ atsidūrė priekyje: 46:43. „Vaikinai“ nesutriko ir Mindaugas Kraujalis atsakė savo tolimu šūviu bei išlygino rezultatą. Netrukus šis gynėjas dūrė dar vieną tritaškį, 4-is taškus pridėjo įžaidėjas Tadas Gaižauskas ir „Vaikinai“ tarsi pareiškė: “Šešiese mūsų tikrai neįveiksite, šis vakaras bus sėkmingas mums!“

Kirviai: P.Nasvytis 17 (12 atk. kam., 8 išpr. praž., 21 n.b.), Mindaugas Mažeikis 14 (13 n.b.), Vytautas Jakštys 13 (9 atk. kam., 17 n.b.), T.Kačinskas 9, Rokas Janutėnas sugriebė 9 atšokusius kamuolius.

Vaikinai: M.Kraujalis 17 (5/11 trit.), Andrius Kolesnikovas 14 (23 n.b.), Tadas Kundrotas 12 (13 n.b.), Vaidas Petrulionis ir T.Gaižauskas po 10, Mantas Leišis surinko 12 „rebound’ų“ ir 15 n.b..

Mindaugas Kraujalis („Vaikinai“):

„Antros iš eilės varžybos be trenerio. Po patirto triuškinančio pralaimėjimo, vakar buvome užsivedę nuo pirmųjų minučių. Tikrai neblogai sužaidėme puolime, bet gynybos pritrūko. Nors ir pirmavome didžiąją rungtynių dalį, varžovai sugebėjo persverti rezultatą. Tik šį kartą nepasimetėme ir sukovojome iki galo.

Aišku, jiems tikriausiai pritrūko jėgų, nes buvo tik šešiese, o vėliau liko tik penkiese. Pergalė yra pergalė ir ja reikia džiaugtis. Lyg ir užsitikrinome kelialapį į TOP divizioną, bet reiktų per daug į tai nesifokusuoti ir neatsipalaiduoti.“

Miražas (1-4) - Sormedica (3-2) 74:92 (D grupė)

Be savo lyderių žaidė tiek „Miražo“, tiek ir „Sormedica“ kolektyvai. Vienam susidubliavo mačas aukštesnėje lygoje, kitas gi atšoko draugo vestuves - tad netekimai kaip ir lygūs. Galima tik spėlioti, kaip būtų pasibaigęs mačas žaidžiant Rokui Jankūnui ir Vytautui Saulevičiui. Likę komandų nariai išsiaiškino, kurie yra stipresni šiai dienai ir itin svarbia pergale džiaugėsi „Sormedica“. Šis pralaimėjimas „Miražo“ klubui palieka tik teorinius išskaičiavimus - neįtikėtinai turi susidėlioti grupės mozaika, jog su potencialiai 3-mis laimėjimais pavyktų prasmukti į ketveriukę.

Tuo tarpu, „Sormedica“ yra savo likimo kalviai ir esminis susitikimas greičiausiai bus paskutinis - išvykoje su „Kirviais“, o pergalė prieš „Vaikinus“ taip pat leistų jaustis užtikrinčiau. Vakar medicinos įrangos profesionalus atstovaujantys žaidėjai dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių (48 prieš 30) ir viso susitikimo metu tolo nuo šeimininkų. Į visus „Miražo“ bandymus gelbėtis tolimais metimais svečiai turėjo savo atsaką.

Nuo 46:53 iki 46:63 vos per dvi minutes - tokį spurtą trečiame kėlinyje surengė „Sormedica“ ir galutinai nubėgo link savo trečios pergalės. Dar įspūdingesnis faktas yra tas, jog visus 10-šimt taškų per šią trumpą atkarpą surinko vienas žaidėjas (!) - Modestas Mackevičius vakar žibėjo ryškiausiomis spalvomis.

„Miražas“: Gediminas Žiukas 30 (6/15 trit., 21 n.b.), Evaldas Einikis 13 (4 rez. perd., 12 n.b.), Ramūnas Gudeikis 12 (3/6 trit., 12 n.b.), Žilvinas Radžius (10 atk. kam., 17 n.b.) ir Ričardas Pilitauskas po 8, Linas Skripka atliko 5 rez. perdavimus.

„Sormedica“: M.Mackevičius 29 (10/17 met. iš žaid., 27 n.b.), Nerijus Jonaitis 21 (13 atk. kam., 22 n.b.), Vytautas Milius 10 (13 atk. kam., 22 n.b.), Dilanas Švaistys (5 rez. perd.) ir Erikas Jatkūnas (11 n.b.) po 8, Marius Lazdauskas 7 (10 n.b.).

Juozas Skara („Sormedica“):

„Šiandienos pergalę, be abejo, lėmė pilnesnė sudėtis. Varžovai neturėjo savo lyderio, mes taip pat. Visgi, mūsų buvo daugiau ir to užteko, kad laimėtume lentą ir atliktume daugiau greitų atakų. Vietomis jie nespėdavo grįžti į gynybą, o tada atsiskleidė geriausios Modesto Mackevičiaus savybės greitajame puolime ir jis juos palengva žudė visą vakarą.

Džiaugiamės ir dėl Nerijaus Jonaičio, kuris, tikimės, sužaidė lūžio rungtynes, nes būtent tokio jo dominavimo ir tikimės. „Miražas“ šiandien puikiai pataikė tritaškius - su tuo juos ir noriu pasveikinti bei palinkėti sėkmės ateityje.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Lapkričio 16 d. Kiementas - Studio Moderna: Ir toliau tuo pačiu ritmu?

2) Lapkričio 16 d. Santa.lt - Vilniaus KM-2002: Tiesioginė kova dėl TOP diviziono, kas laimės?

3) Lapkričio 17 d. SKM-Eurosportas.lt - Uniclub Casino: Ar leisite pasidžiaugti jaunimui?

4) Lapkričio 18 d. 2Gen - Kaefer - Gealan: Sekmadienio motyvaciniai reikalai?