„KK Riešė“ medžioklėje sužeidė „lūšį“, kitur laimi favoritai

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) 1/16 finalo etapas kaip reikiant įsisiūbavo - liko tik trys poros, kurios dar laukia atkrintamųjų varžybų starto. Kol kas favoritai dažniausiai pateisina savus statusus bei laimi žūtbūtines rungtynes. Pirmoji staigmena užfiksuota susitikime tarp „Lynx“ bei „KK Riešės“ komandų. Riešės atstovai tiesiog sutraiškė TOP diviziono komandą ir dabar nuo išsvajotojo 1/8 finalo etapo juos skiria vos viena pergalė, o „lūšys“ yra įspraustos į kampą - pralaimėjimo atveju sezonas būtų baigtas itin anksti.

Nemenkų problemų savo tvirtovėje turėjo lygos prizininkai. „Lentvario LK“ vijosi oponentus didžiąją susitikimo dalį ir tik pražangų limitą išnaudojus legendiniams broliams Mikailoms - po pratęsimo sugebėjo palaužti įnirtingą „Kumščio“ ekipos pasipriešinimą. „Santa.lt“, „Vaikinai“ bei „Sormedica“ savo pirmas pergales „play-off“ stadijoje iškovojo kiek lengviau bei pirmauja serijose iki dviejų pergalių rezultatais 1:0.

Santa.lt - Tornadas 64:44 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 1:0)

Gynybinio stiliaus rungtynėse dominavo šeimininkai, kurie turėjo daugiau resursų savo „play-off“ batalijų starte. Visas nugalėtojų ekipos žaidėjų dešimtukas įnešė taškų indėlius į sėkmę. Noro iš „Santa.lt“ gvardijos taip pat neatimsi, tad kviečiame pažiūrėti su kokiu dideliu entuziazmu abi komandos kovėsi dėl pergalės - išraiškingos susitikimo emocijos užfiksuotos mūsų Facebook paskyroje. Medicinos profesionalai dėl atšokusių kamuolių grūmėsi tarsi dėl savo pacientų sveikatos bei laimėjo šią kategoriją per 14-a vienetų. Agresyvumas leido susirinkti daugiau taškų nuo baudų metimų linijos, o „Tornadas“ turėjo savo šansų ties perimetru, tačiau tritaškių pataikymas šįkart buvo tragiškas (1-as iš 20-šimt). „Tornado“ tvirtovėje lauksime antrosios veiksmo dalies, po kurios paaiškės - ar čia prireiks dar vieno mačo.

Santa.lt“: Ignas Zasimavičius ir Tautvydas Palaima po 11

„Tornadas“: Tautvydas Milašas 11, Paulius Kamaitis 10

Vaikinai - LabasPasauli.lt 90:70 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 1:0)

Rungtynės tarp „Vaikinų“ bei „LabasPasauli.lt“ kolektyvų pasižymėjo aukštu tempu bei dinamika. Abi ekipos naudojo didelę rotaciją, tad kojos iki pat pabaigos išliko šviežios bei skuodė greitai. Šeimininkai geriau pataikė iš toli savoje salėje, o svečių snaiperiai galbūt taupėsi antrajam susitikimui. Justas Urmanavičius vedė į priekį savo klubą, nors „LabasPasauli.lt“ nariai viso vakaro metu kabinosi ir priešinosi tikrai neblogai - trečio ketvirčio pabaigoje jų deficitas dar buvo vienženklis.

Visgi, „Vaikinai“ nenorėjo žaisti su ugnimi - dažnai rasdavo laisvus komandos draugus bei nurūko į priekį ir iškovojo pirmą pergalę serijoje. „LabasPasauli.lt“ išprovokavo daug pražangų prie aktyvios šeimininkų gynybos. Baudų metimai sumesti geru procentu, tačiau svajojant apie išlygintą serijos rezultatą - reikėtų ženkliai sumažinti klaidų skaičių bei kiek geriau pataikyti iš perimetro. Netrukus sulauksime tęsinio ir šios poros 1/16 finalo etapo istorijoje.

Vaikinai“: Justas Urmanavičius 17, Žilvinas Bendoraitis 15, Matas Mankevičius 14, Tadas Gaižauskas 11

„LabasPasauli.lt“: Paulius Jasukaitis ir Šarūnas Belevičius po 12, Julius Kubertavičius ir Dovydas Lukšas po 11, Valdas Jonavičius 10

Mindaugas Kraujalis („Vaikinai“):

„Geros, nervingos rungtynės - kaip ir pridera atkrintamosioms. Sunkiai sekėsi įsivažiuot - galutinis rezultatas, manau, neatspindi rungtynių eigos, bet džiaugiamės pergale.

Laimėjome mūšį, bet ne karą, todėl į kitas varžybas reikia žiūrėti maksimaliai susikaupus.“

Valdas Jonavičius („LabasPasauli.lt““):

„Smagios varžybos - aišku, galutinis rezultatas negali džiuginti, tačiau buvo gerų atkarpų ir tai teikia vilčių. Man buvo smagu jose dalyvauti ir su savo „chebra“ bandyti laimėti. Statistika rungtynių yra labai iškalbinga. Su tokiu tritaškių pataikymu, su tiek klaidų ir dar praloštais atšokusiais kamuoliais - mes tris kėlinius kovojome, kaip vienodo pajėgumo komandos.

Manau statistika rodo, į kurias vietas turime atkreipti dėmesį. Visi padarėme per daug klaidų, manau - pagrindinė to priežastis yra trūkumas rungtynių su tokio lygio komandomis. Žinoma, viena yra tai, kad jų gynyba buvo paruošta, tačiau tas jų planas taip gerai neveiktų, jei mes būtume prie to pripratę. Jei būtume įpratę prie to, kad visi 5-i varžovų žaidėjai yra pasiruošę kibiai gintis - klaidų būtų mažiau.

Visgi, tarp TOP ir BOTTOM divizionų komandų yra per didelis skirtumas ir tokia gynyba mums buvo per daug neįprasta. Kita vertus, jų ta aktyvią gynyba pavertėme baudų metimais, o tai rodo, kad galvoje pas mus ne košė. Kitoms rungtynėms dar yra ruošiamas planas, bet tikriausiai bandysime įmesti daugiau tašku negu jie.“ (šypsosi - aut. pastaba)

Lentvario LK - Kumštis 95:83 po pratęsimo (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 1:0)

39-ias minutes susitikimas klostėsi pagal svečių scenarijų ir pritrūko dar vienos, jog galėtume kalbėti apie bręstančią sensaciją. Visgi, iš Lentvario pergalės išsivežti kovingiesiems „Kumščio“ vyrukams nepavyko, tad belieka tikėtis revanšo savo aikštėje. Iki šiol 5:0 teigiamą tarpusavio susitikimų balansą turėjusi „Lentvario LK“ gvardija buvo netoli pirmojo pralaimėjimo šiam oponentui ir dar tokiu svarbiu metu. Broliai Mikailos ir kompanija šauniai žaidė, tritaškiai įkrisdavo tada kai šeimininkai grasino perimti iniciatyvą, o lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje. Prieš pat šio kėlinio pradžią Giedrius Mikailą išnaudojo asmeninių pražangų limitą ir tai padarė neapgalvota technine pražanga, kuria buvo nubaustas ir Lentvario žaidėjas. Didesnį nuostolį, žinoma, patyrė svečiai.

Be lyderio likę serijos „underdog’ai“ sugebėjo išlaikyti persvarą dar kurį laiką - 35-tą minutę Mariaus Dubinsko atkovotas kamuolys puolime ir taiklus dvitaškis metimas sukrovė „Kumščio“ gvardijai apčiuopiamą persvarą: 60:68. Visgi, tuomet darbo ėmėsi Lentvario žaidėjai: Edgaras Pundzius, Aurimas Lukauskis, Vitalij Podgaiskij bei Algirdas Tomas Venclovaitis. Jų pastangomis rezultatas praktiškai tapo lygiu, tačiau Darius Mikaila vėl suteikė svečiams trijų taškų pranašumą bei likus žaisti kiek daugiau nei minutę pasekė brolio pėdomis bei užsidirbo penktąją asmeninę pražangą. Per likusį laiką „Lentvario LK“ nukėlė susitikimą į pratęsimą, o jo metu - visiškai dominavo bei iškovojo itin sunkią pergalę. Šešių techninių pražangų lietumi pažymėta pirma dalis jau nugulė istorijos metraščiuose, tad nekantriai lauksime antrosios.

Lentvario LK“: Aurimas Lukauskis 29, Edgaras Pundzius 26, Algirdas Tomas Venclovaitis 12

„Kumštis“: Marius Dubininkas 20, Giedrius Mikaila 16, Darius Mikaila 15, Mindaugas Razgaitis 13

Arvydas Urbanovičius („Lentvario LK“):

„Kalbant apie rungtynes, pradėjome lyg ir neblogai, bet ties 10-ies taškų žyma sustojome. Jautėsi šiek tiek įtampa ir galbūt per didelis noras, kuo greičiau uždaryti varžybas. Iš to didelio noro gavosi taip, kad priėmėm daug skubotų ir blogų sprendimų puolime, o kai neužpuoli, sunku susitelkti ir gynyboje.

Varžovai žaidė drausmingai, naudojosi savo ginklais puolime, todėl rezultatas dėsningai kilo į jų pusę. Kai jau atrodė, kad antrame kėlinyje paleidžiame varžybas, keli keitimai jas stabilizavo ir leido sumažinti oponentų persvarą. Trečiojo kėlinio pradžioje nemažinom apsukų, o techninių lietus leido perimti iniciatyvą į savo rankas ir galiausiai prisivyti varžovus. Gaila, kad nepavyko baigti varžybų ketvirtajame kėlinyje, bet pratęsimas priklausė mums. Smagu, kad tragiškai puldami, vis tiek sugebėjome įmesti 95-is taškus, vadinasi - potencialo tikrai yra.

Labai liūdina gynyba, nes tikrai leidome per daug įmesti taškų komandai, neturinčiai pamainos savo lyderiams. Varžovai visiškai niekuo nenustebino, todėl prieš atsakomąsias rungtynes reikia apsitvarkyti savo daržą. Na, o kitą pirmadienį tikslas bus tas pats - varginti ir išimti iš žaidimo brolius Mikailas ir žinoma - pabaigti seriją.“

Sormedica - BC Liejykla 77:62 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 1:0)

Kaip ir tikėtasi, rungtynėse abi ekipos bandė naudoti savo ginklus - Vytautas Milius išgyvena antrą jaunystę bei dominuoja po krepšiu, o jo komandos draugai neatsilieka. Iš arti liūto dalį taškų suvertusi „Sormedica“ nepajuto skaudulių dėl to, jog jiems nekrito tritaškiai, nes oponentai taip pat šaudė netaikliai. „BC Liejykla“ metė net 46-is tritaškius, o pataikė vos 9-is - su tokiu pasirodymu sėkmės tikėtis yra itin sunku.

Žinoma, „Sormedica“ vyrukų gynyba apsunkino galimybes perimetre ir jei kardinalių pokyčių „BC Liejykla“ nepateiks - serija bus baigta jau kitame susitikime. 35% arba artimas šiam skaičiui taiklumas metant iš toli leistų pakovoti dėl pergalės prieš serijos favoritus, kuriems norėsis tolyn žengti trumpiausiu keliu. Panašu, jog grumtynės tarp medicinos profesionalus atstovaujančių klubų - vis realesnis scenarijus 1/8 finalo etape.

Sormedica“: Vytautas Milius 21, Nerijus Jonaitis 14, Vytautas Saulevičius 12, Dilanas Švaistys 11

„BC Liejykla“: Vytautas Cicėnas 24, Povilas Liudavičius 12, Dominykas Žalionis 11, Dovydas Šablinskas 10

Juozas Skara („Sormedica“):

„Džiaugiamės atkrintamąsias varžybas pradėję pergale. Iš komandos norėtųsi didesnio susikaupimo, nes toks jausmas, kad antras penketas žaidė geriau už pirmą. Turime suprasti, kad atėjo tas metas, kai kiekvienose rungtynėse turime gerinti formą, nes kažkada ne mes būsime favoritu, o galbūt - mūsų varžovas. Turime ypatingai gerinti gynybą, greičiau pereiti į puolimą ir drąsiau atakuoti, kai esame laisvi.

Tikimės, jog kitose rungtynėse pavyks sužaisti užtikrinčiau. Ketvirtadienį visa komanda vyks į „Žalgirio“ rungtynes, tai yra rėmėjų ir komandos vadovo Mantvydo padėka žaidėjams už atsidavimą. Tikimės, jog po jų visi dar geriau susilipdysime ir aikštėje atiduosime visą save bei nesitaupysime.“

Lynx - KK Riešė 54:88 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 0:1)

Dar prieš seriją šią porą titulavome, kaip viena stipriausių 1/16 finalo etape. Favoritams „Lynx“ lengvo kelio nežadėta, bent jau Riešės atstovų triuškinimais nekvepėjo. Gavosi taip, jog „lūšys“ pačios buvo sutriuškintos ir nuo sezono pabaigtuvių dabar skiria vos vienas vakaras, jei jis bus vėl sugrotas pagal „KK Riešės“ klubo dūdelę. Muzikos ritmą bei jausmą Riešės vyrai bando pagauti pačiu tinkamiausiu sezono metu. Septynetas jų žaidėjų kartu surinko net 122-u komandinius efektyvumo balus.

Pagaliau antrojo diviziono ekipa parodė raumenis prieš TOP diviziono duonos ragavusius žaidėjus - juk ne šventieji puodus lipdo. Rokas Rolis savo buvusiai komandai žaibiškai sukratė dvi dešimtis taškų jau pirmoje susitikimo dalyje, po kurios Riešės kompanija pasiuntė oponentą į nokdauną. „Lynx“ pirmame susitikime neturėjo trijų labai svarbių žaidėjų: Mindaugo Kiečio (vid. 21,8 tšk., 19,2 n.b.), Mariaus Nenartavičiaus (vid. 16,5 tšk., 25,7 n.b.) ir Mato Kibildžio (vid. 13,4 tšk., 11,9 n.b.), tad jie išlieka serijos favoritais, net ir atsilikdami 0:1.

Lynx“: Justas Stankus 22, Viktoras Šukys 12, Žydrūnas Baliūnas 10

„KK Riešė“: Rokas Rolis 26, Linas Vitkauskas 15, Justas Kaziliūnas 13, Tomas Zaleckas 11

Ervinas Stankevič („KK Riešė“):

„Sveikinu savo komandą su pergale - tai buvo tos varžybos ir tas žaidimas, kurį norėjau matyti ir sezono metu, bet svarbiausia, jog būtent dabar atėjo tas geras žaidimas. Pirmas kėlinukas buvo tobulas, o kas svarbiausia, kad susikrovus persvarą - nerodėme jokių atsipalaidavimo ženklų. Labai džiaugiuosi savo komanda ir nereikia dabar užmigti ant laurų - privalome kovoti antrose varžybose.

„Lynx“ nėra ta komanda, kuri lengvai pasiduos, todėl reikia būti pilnai susikoncentravus dar šioje serijoje. Gal mums šįkart padėjo tai, kad mes pagal apžvalgas nebuvome favoritai. Šiame sezone mes nekeliame didelių tikslų, einam iš rungtynių į rungtynes, žiūrėsim kaip bus. Pasikartosiu, kad norėčiau ir toliau matyti tokią komandą - emocijas ir užsivedimą, o iš to ateina ir rezultatas!“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Kovo 12 d. Taurus - JSK Gulbinai: Ar čia viskas galutinai išsispręs?

2) Kovo 12 d. Agmeka - 2Gen - Kaefer: Sulauksime maksimalios intrigos?