Saldus WWIAFTM revanšas (foto)

Antradienio vakarą gausiausioje miesto lygoje įvyko du šešioliktfinalio susitikimai, kuriuose neišvengta netikėtų rezultatų. "Stiklopaslaptis.lt" ekipa po spurto ketvirtajame kėlinuke ant menčių paguldė "Ferimstos" kolektyvą ir išlygino serijos rezultatą, tuo tarpu WWIAFTM komanda netikėtai lengvai nugalėjo "KK Argintos" atstovus.

Išvanojo varžovus

Po pralaimėjimo pirmajame susitikime svečiuose, "Stiklopaslaptis.lt" (27) atstovai žadėjo užkurti tikrą pirtį namuose ir išlyginti svarstykles šešioliktfinalio serijoje su "Ferimstos" (6) ekipa. Nors iš pradžių pirtelė kūrėsi sunkiai, bet susirinkusių sirgalių šūksniai ir palaikymas vis labiau didino karštį salėje, kol galiausiai ketvirtajame kėlinuke palengva garas įkaito, o šeimininkai pademonstravę puikius pirtininkų sugebėjimus, be gailesčio išvanojo varžovus ir laimėjo susitikimą rezultatu 96:75.

Susitikimo pradžia nieko blogo svečiams nežadėjo, nes daug taikliau už varžovus atakavę "ferimstiečiai" po pirmųkų dešimties minučių įgijo penkių taškų pranašumą (24:19). Visgi per dviejų minučių pertraukėlę aikštės šeimininkai aptarė žaidimo subtilybes ir jau antrajame kėlinuke pademonstravo idealų puolimą, siųsdami vieną metimą po kito iš vidutinio nuotolio į varžovų krepšį ne tik išlygino rezultatą, bet ir įsiveržė į priekį (47:39).

Po didžiosios pertraukos rungtynių scenarijus tarsi vėl prasidėjo iš naujo. Trečiasis kėlinukas priminė pirmąjį, kuriame sėkmingiau varžovų krepšį atakavo svečiai ir per dešimt minučių sugebėjo sumažinti deficitą iki keturių taškų (65:61). Tad viskas sprendėsi lemiamame kėlinuke, kuris priminė antrąjį kėlinuką. "Ferimstos" atstovai niekaip nerado priešnuodžių prieš galingą "stiklių" puolimą, tad svečiams beliko tik skaičiuoti lyg ant mielių augantį deficitą, ir regzti pergalės planą lemiamoms - trečiosioms rungtynėms.

Nugalėtojų komandos treneris Tomas Žukovas buvo patenkintas pergale, bet ne žaidimu:"Pirmasis mačas pagal intenciją ir bendrą abiejų komandų žaidimą, buvo geresnis, aišku rezultatas buvo priešingas. Mūsų tai netenkino. Šiandien pusę varžybų žaidėm pagal savo planą, tas davė vaisių. Momentais išlysdavo kažkoks kipišas ir visiškai nutrūkdavom nuo savo pasirinkto žaidimo stiliaus. Žaidime yra ką taisyti, nors vakar sužaidėm pakankamai gerai, vis dėlto, mes dar turim rezervų ir galim žaisti dar geriau. Todėl rimtai galvojam apie ketvirtadienį, stengsimės ten parodyti geriausią savo žaidimą, o kaip mums seksis, pamatysime jau gretai",- pokalbio pabaigoje dar geresnį žaidimą parodyti žadėjo T. Žukovas.

Prie varžovų išpėrimo daugiausiai prisidėjo Andrius Čepkauskas pelnęs 25 taškus, Vladimiras Popovas pridėjo 21 tašką, Andriaus Liachovičiaus sąskaitoje dvigubas dublis: 17 taškų ir net 12 rezultatyvių perdavimų.

"Ferimstos" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Edvinas Justa pelnęs 20 taškų, Tomas Urbelionis pridėjo 15 taškų, Justinas Liepinaitis, Eimantas Vasiliauskas ir Rokas Ramanauskas įmetė po 10 taškų.

Saldus revanšas šešioliktfinalyje

Vakar pirmąsias rungtynes sužaidė dar viena šešioliktfinalio pora - "KK Arginta" bei WWIAFTM, o dvikova buvo įdomi tuo, kad abi ekipos jau buvo susidūrusios šiame sezone. Pirmoji šių komandų akistata įvyko antrajame etape, kur sprendėsi kelialapių į TOP32 klausimas.

Tąkart "KK Arginta" vargo su WWIAFTM neturėjo ir nugalėjo juos 16 taškų skirtumu, o būtent ši pergalė lėmė, kad ji, abejoms ekipoms surinkus po lygiai pergalių ir pralaimėjimų, keliauja tiesiai į šešioliktfinalį, tad ilgiausio pavadinimo lygoje savininkė gniaužė rankoje nesuvestas sąskaitas.

Kraujo troškimas svečius jau pirmajame kėlinuke surikiavo į kovinę padėtį, kurie ir laimėjo kėlinuką 6 taškais (22:16). Nenurimo WWIAFTM ir antrajame kėlinuke, nors juos šiek tiek priešininkai ir pristabdė, tad po pirmosios rungtynių pusės 8 taškų pranašumas jų naudai (39:31).

Vis galingiau sezono pabaigoje rungtyniaujantis WWIAFTM nesustojo ir trečiajame kėlinuke, kuomet prie persvaros pridėjo dar 7 taškus ir pranašumas pasiekė jau triuškinamą rezultatą - 57:42, tad ketvirtajame leidę šeimininkams įmesti tik 6 taškus, ilgiausio pavadinimo lygoje savininkė šventė triuškinamą pergalę, rezultatu 70:48 ir įsirašė į sąskaitą pirmąjį laimėjimą dvejų pergalių serijoje bei priartėjo prie tradicinio pasiekimo - trečiojo patekimo į aštuntfinalį iš eilės.

Naujų schemų poveikis

WWIAFTM ekipos idėjinis vadas Lukas Vilkončius buvo gerai nusiteikęs: "Tokį rezultatą lėmė geras pasiruošimas kaip tik šioms rungtynėms, patyrusio trenerio pagalba ir puikūs teisėjai".

"Nors žaidėme be pagrindinio vidurio puolėjo ir iš esmės pakeitėme savo žaidimo stilių, nauja schema puikiai suveikė. Tikiuosi, kad gera nuotaika bei pergalės troškimas duos rezultatų ir namų salėje", - optimizmu tryško L. Vilkončius.

WWIAFTM į pergalę vedė Renatas Bliuvas, pelnęs 24 taškus bei atkovojęs 8 kamuolius. Tadas Mockevičius pridėjo 18 taškų bei 13 atkovotų kamuolių.

"KK Argintos" ekipoje priešintis bandė Aivaras Mincė, kuris pelnė 21 tašką, o visus taškus rinko tritaškiais. Žygimantas Gurevičius pridėjo dvigubą dublį - 16 taškų bei 11 atkovotų kamuolių.