„VLI Timber“ tiesiausiu keliu žengė link lygos elito

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) „VLI Timber“ į „play-off stadijos rungtynes delegavo vos šešis žaidėjus, tačiau vis tiek prasimušė į aštuntfinalį, kai ketvirtojo kėlinio pabaigoje atlaikė „Penktuko“ vyrų bandymus išlyginti mačo ir 1/16 finalo etapo serijos rezultatą. „Naresta“ atliko pusę darbo savoje serijoje, nors „Miražas“ kovojo tikrai garbingai. Lemtingo trečio susitikimo išsiaiškinti santykiams prireiks „Tornado“ bei „Santa.lt“ kaktomušoje. „Tornadas“ pratęsė sezoną gausiausioje sostinės krepšinio lygoje, kai gynybinio stiliaus susitikime iškovojo sunkią pergalę.

Penktukas - VLI Timber 66:69 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 0:2)

Sunku patikėti, kaip pralaimint „lentą“ santykiu 30:50 galima laimėti susitikimą ir dar didžiąją laiko dalį pirmaujant jame. Būtent tą padarė „VLI Timber“ vyrukai, o kompensavo jie nepavykusią kovą dėl atšokusių kamuolių agresija kitose vietose - prasiveržimais „Penktuko“ gynybą draskė Lukas Šebelskis (8 išpr. praž.) bei Rimgaudas Kukta (9 išpr. praž.). Už šiuos pavykusius reidus svečiai buvo apdovanoti baudų metimais, kurių pataikyta per 15-a vienetų daugiau už oponentus. „Penktukas“ dėjo maksimalias pastangas, jog nukeltų seriją į trečią mačą ir už tai nusipelnė pagyrų - visgi, tolyn žengė šiek tiek stipresnis kolektyvas.

Iniciatyvą serijos nugalėtojai vakar perėmė antrojo kėlinio pabaigoje kai rezultatas nuo 18:19 keitėsi iki 18:30 vos per 4-ias minutes. Trečiajame ketvirtyje po Simo Šnipaičio „assist’o“ - Remigijus Untulis dvitaškiu vainikavo šeimininkų sugrįžimą į rungtynes. „Penktukas“ trumpam atsidūrė priekyje 43:42 (27-ą min.). Panašu, jog spurtas pareikalavo nemažai jėgų, nes daugiau pirmauti tą vakarą serijos „underdog’ams“ nepavyko. Be jau minėtų lyderių - „VLI Timber“ garvežį pačiu laiku į priekį truktelėjo Liudvikas Aukštikalnis bei favoritai atstatė kelių metimų pranašumą. Daumantas Kraujalis viso vakaro metu sumaniai skirstė rezultatyvius perdavimus ir atliko jų net 11-a!

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje įdomybės tik prasidėjo - susirinkę šeši svečių žaidėjai jautė nuovargio simptomus, nors atsilaikyti liko nedaug. Rezultatą nuo 61:68 iki 66:68 pakeitė jau minėti „Penktuko“ vedliai, tačiau tuo metu buvo likę žaisti vos keliolika sekundžių bei prasidėjo pražangų taktika. Loterijoje nuo baudų metimo linijos sėkmė suteikė vilties šeimininkams dar pratęsti savo sezoną SKL C lygoje, kai tik vienas R.Kuktos baudos metimas pasiekė tikslą. „Penktukui“ reikėjo žaibiško tritaškio, tačiau Aurimas Bagdonas bloku iškilmingai paskelbė, jog „VLI Timber“ jau laukia savo varžovo 1/8 finalo etape!

Penktukas“: Remigijus Untulis 24, Simas Šnipaitis 12

„VLI Timber“: Rimgaudas Kukta 20, Liudvikas Aukštikalnis 18, Lukas Šebelskis 14

Modestas Čereškevičius („Penktukas“) pažėrė nuostabų baigiamąjį sezono komentarą:

„Vakar dienos varžybas sužaidėme ženkliai geriau negu pirmąsias, tačiau to pergalei neužteko. Manau, turėjome agresyvumą gynyboje, tačiau puolime jo pritrūko.

Dėkui priešininkams už kovą - grąžino jie mums skolą už prieš kelis metus vykusias atkrintamąsias (šypsosi - aut. pastaba). Dėkui komandos nariams, kurie kiekvienas varžybas rodė charakterį ir norą pasiekti pergalę. Tikiu, kad potencialo turime nemažai ir kitais metais turėsime dar geresnį rezultatą. Vertinant šių metų pasirodymą, sakyčiau, kad programa „minimum“ įvykdyta, ypač žinant, kaip startavome sezono pradžioje.

Didelis dėkui visai SKL administracijai bei sekretoriatui ir teisėjams. Darote labai didelį ir reikšmingą darbą. Kuriate aukšto lygio mėgėjiško sporto kultūrą. Manau, kad tapote labai solidžia sporto organizacija. Džiaugiamės galėdami būti šios organizacijos dalimi.“

Domantas Gudonis („VLI Timber“) mintimis jau buvo kitame etape bei tikėjosi gausesnių pajėgų jame:

„Laukia saldus kelias į finalo ketvertą, kadangi galėsime revanšuotis tiek „Gealan“, tiek „TDSfinance.lt“ už praėjusius sezonus! (šypsosi - aut. pastaba).

Jei rimtai, šiai dienai žiūrime kaip išsigydyti visiems, o tuomet matysime, nes kol kas sunkiai apskritai susirenkame.“

Miražas - Naresta 86:95 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 0:1)

Nors galutinis mačo rezultatas simbolizuoja gan atkaklią kovą ir neblogą „Miražo“ vyrų pasipriešinimą vieniems iš lygos grandų, tačiau susitikimo kontrolę nuo pat pradžių savo rankose tvirtai laikė „Naresta“. Otas Majeras žvalgyba neužsiiminėjo bei šovė du tritaškius jau rungtynių starte, kas leido svečiams iškart jaustis patogiai. Patyrę vyrai užtikrintai rungtyniavo iki pat trečio kėlinio vidurio, kuomet savo spurtą surengė ir „Miražas“. Rungtynių MVP Rokas Jankūnas pažėrė visą eilę taiklių metimų iš įvairių distancijų bei priartino savo komandą iki varžovų per du metimus: 50:54 (25-ą min.). Didesnę rotaciją turėjusiems šeimininkams sužibo viltis, tačiau patirties faktorius buvo ne jų pusėje.

Pavojų čia pat užgesino Andrius Filipovas bei Deividas Aukštuolis - jų pastangos sugrąžino „Narestai“ dviženklę persvarą ir iki pat rungtynių pabaigos daugiau dramų nebuvo. Pirmą įskaitinę pergalę serijoje į savo kišenę saugiai įsidėjo svečiai, bet reikia dar vienos. „Miražui“ iki galimybės pakovoti dėl netikėtos sėkmės trūko ne tiek jau daug - sulaukti oponentų blogo vakaro nepavyko, tačiau patys turėjo fantastiškai žaidusį aukštaūgį bei reikėjo dar kiek geriau pakritusių tritaškių metimų. „Naresta“ iš perimetro atakavo solidžiu 43% taiklumu, kai „Miražas“ tenkinosi 26% - taigi, šioje poroje laukiame antrosios veiksmo dalies jau kitą savaitę!

Miražas“: Rokas Jankūnas 39, Pavel Stefanovič 14

„Naresta“: Deividas Aukštuolis 28, Otas Majeras 25, Andrius Filipovas 24

Linas Skripka („Miražas“) taikliai apibūdino serijos startą:

„Rungtynės vyko taip, kaip ir galima buvo nuspėti. Varžovai ramiai, pasinaudodami savo patirtimi, kontroliavo visą mačą. Mes stengėmės kovoti, tačiau vien pastangų nepakako. Išmetėme neįprastai daug tolimų metimų, tik pataikyti nesisekė.

Galbūt, jei G.Žiukas būtų dalyvavęs ir sužaidęs bent panašiai kaip prieš „Kuršėnus“, tai rungtynės būtų buvę atkaklesnės. Tikiuosi, kad antrame mače irgi sukovosim garbingai.“

Tornadas - Santa.lt 66:57 (1/16 finalo etapo serijos rezultatas 1:1)

„Santa.lt“ antrajame šešioliktfinalio serijos susitikime taip gerai jau nesijautė, kaip pirmame. Svečiuose metimai iš arti nesukrito, o ir kova po krepšiu laimėta neįtikinamai. Pritrūko komandos sielos, kurio šįkart nebuvo rungtynėse, tačiau ir be jo laimėti seriją jau vakar buvo įmanoma. Visi nuopelnai atitenka „Tornado“ batalionui - košmarišką pirmojo mačo pasirodymą atakuojant iš perimetro (1 iš 20 trit.) savoje tvirtovėje pakeitė minimaliai geresnis, nes įskraidinti bent jau 5-i taiklūs tolimi metimai, o gynyboje pasidarbuota iš peties. Svečiai palikti vos su 57-iais punktais ir šis pasiaukojimas ginantis bei nesėkmingos „Santa.lt“ metimų serijos nulėmė, jog sulauksime trečiojo susitikimo: 1:1, kuo daugiau intrigos - tuo smagiau!

Paulius Kamaitis bei Dovydas Grigalionis skirstė rezultatyvius perdavimus tornado greičiu, tarsi rinkiminius pažadus, bei kartu komandos draugams sėkmingai asistavo net 15-a sykių! Vaidas Vaičiulis, Rūtenis Badikonis ir Tautvydas Palaima bandė gaivinti „Santa.lt“ pulsą, tačiau jų pastangų nepakako. Prasidedant ketvirtajam kėliniui šeimininkai turėjo 8-ių taškų pranašumą, tačiau puolimas ir jiems ėmė strigti. Pajutę, jog varžovai neblizga su progų realizacija - „Tornado“ vyrukai sutelkė dėmesį į pastangas ginantis bei 10-ies minučių rezultatas 9:8 kalba pats už save. Linas Stripinis išsigydė visas traumas bei tapo esminiu šių rungtynių herojumi. Jeigu jam kažką panašaus pavyktų pademonstruoti ir žūtbūtinėje dvikovoje, tuomet serijos prognozės spėjant nugalėtoją gali būti paneigtos - su nekantrumu lauksime, kuo čia viskas pasibaigs!

Tornadas“: Linas Stripinis 21, Andrius Skauda 13, Karolis Bakas 12, Paulius Kamaitis 11

„Santa.lt“: Vaidas Vaičiulis 13, Tautvydas Palaima 12, Rūtenis Badikonis 10

Haroldas Dovydėnas („Tornadas“) džiaugėsi pelnyta ir sunkia pergale:

„Šį kartą žaidėme mūsų salėje, tai galbūt, kaip ir derėtų šeimininkams, jautėmės šiek tiek drąsiau. Šiaip sunkios, daug jėgų pareikalavusios, kovingos ir apylygės varžybos. Džiaugiamės, kad pavyko išlyginti serijos rezultatą. Manau, kad komandos panašaus pajėgumo ir turi panašius šansus laimėti seriją.

Gaila, kad negalime žaisti pilna sudėtimi, nes dalis žaidėjų patyrė traumas arba serga. Taigi, sunku pasakyti, ar pavyks paneigti prognozes. Žinoma, norėtume, bet kaip gausis - pamatysime.“

Jonas Gutauskas („Santa.lt“) atskleidė įdomų faktą:

„Išvažiavau ramia širdim pasižiūrėti „Žalgirio“ varžybų ir tikrai galvojau, kad laimėsim, tačiau vakaras pateikė staigmenų.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Kovo 15 d. Festima - BC Irsana: Tu arba tave, tad - kurie žengs į aštuntfinalį?

2) Kovo 15 d. BC Liejykla - Sormedica: Iš toli gal šįkart gerai pakris?

3) Kovo 17 d. Gealan - VU Fizikai: Čempionai turės pavargti?

4) Kovo 17 d. 2Gen - Kaefer - Agmeka: Ar mačo eiga skirsis nuo pirmojo?