Naujokai skėlė antausį lygos senbuviams

[nuotrauka1]Netikėtą pergalę draugiško "Švyturio" rudens krepšinio taurės" turnyro pusfinalyje išplėšė "Alumni" krepšininkai. "Švyturio" čempionato A lygos naujokai svečiuose po dramatiškos kovos 66:65 (7:21, 22:18, 18:16, 19:10) palaužė lygos senbuvę "Oro navigacijos" komandą ir pateko į turnyro finalą.

Susitikimo pradžioje nesimatė jokių prošvaisčių, kad "Alumni" ekipa gali įkasti tituluotiems aikštės šeimininkams. Bedantė svečių gynyba ir puolimas šaudant tuščiais šoviniais pirmajame kėlinyje varė į neviltį "Alumni" vyriausiąjį trenerį Ramūną Jasinską.

Per 10 minučių tik 7 taškus tepelnę svečiai atsilikinėjo 14 taškų skirtumu (21:7), tačiau antrajame kėlinyje šiek tiek reabilitavosi ir aptirpdė deficitą - 39:29 (po 2 kėl.).

Po pertraukos į aikštelę išbėgo trys "Alumni" naujokai, pavėlavę laiku atvykti į rungtynes. Tomas Budreika, Artiomas Muraška ir Arūnas Baronas akivaizdžiai sustiprino svečių priekinę liniją ir antroje susitikimo dalyje A lygos naujokai atrodė kur kas solidžiau.

Atkakliai lipę varžovams ant kulnų "Alumni" krepšininkai iki susitikimo pabaigos likus dviems minutėms išlygino rezultatą ir gerokai patampė nervus visąlaik pirmavusiems aikštelės šeimininkams.

Pačiame rungtynių įkarštyje "Oro navigacijos" penketukas buvo nubaustas technine pražanga, o Andrius Palinavičius į varžovų krepšį pasiuntė 4 taiklius baudos metimus. Paskutinėje "Alumni" atakoje drąsiai ir užtikrintai sužaidė T.Budreika, įsiveržęs į baudos aikštelę ir privertęs varžovus prasižengti.

Praėjusį sezoną "Sonex" marškinėlius vilkėjęs aukštaūgis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, lemiamai aikštės šeimininkų atakai palikdamas vos 3 sekundes.

Nors "Oro navigacija" suskubo prašyti minutės pertraukėlės ir dar mėgino išsigelbėti, komandos lyderis Tomas Kairavičius apmaudžiai užmynė galinę liniją ir atidavė kamuolį varžovams.

"Alumni" aikštės viduryje šoko pergalės šokį, o aikštės šeimininkai pirštais badė rungtynių arbitrus.

Nugalėtojus į pergalę vedė A.Muraška, kurio sąskaitoje 16 taškų. T.Budreika ir vikrusis gynėjas Šarūnas Belevičius prie pergalės pridėjo po 10 taškų.

"Oro navigacijai" 13 taškų įmetė T.Kairavičius. Andrius Vdovenko pelnė 12, o Marius Valkauskas - 7 taškus.

Didžiajame "Švyturio" taurės finale pirmadienį (10 20) "Alumni" pamėgins pateikti dar vieną sensaciją ir mes pirštinę "Tegra State" krepšininkams. Tuo metu mažajame finale susitiks "Švyturys" ir "Oro navigacija".