„Oaks-Tirola“ nutraukė pergalių badą, VU laimėjo antrąkart paeiliui

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje įvyko dvejos rungtynės, kurias stebėję žiūrovai galėjo mėgautis intriga ir gana kokybišku krepšiniu.

Dviejų praėjusio sezono B lygos mažojo finalo dalyvių akistatoje pergalę šventė SK „Oaks-Tirola“ (2-3) kolektyvas po itin permainingos kovos palaužęs brolių vedamą „LIDL Lietuva“ (2-4) ekipą.

Tuo tarpu po mėnesio pertraukos A lygos rungtynes žaidusi „Vilniaus universiteto“ (2-1) ekipa turėjo gerokai pavargti tam, kad įveiktų „Nol Semkers-Oaks“ (1-3) atstovus.

Sezono starte pasiekusi gana netikėtą pergalę prieš „Taupos“ komandą A lygos debiutantė „Oaks-Tirola“ ėmė buksuoti ir vėliau patyrė tris nesėkmes paeiliui, tad natūralu, kad pastarųjų savaičių „ąžuolų“ nuotaikos nebuvo labai geros.

Maža ta, dvikovą savo aikštėje trečiadienio vakarą Arnoldos Norgėlos treniruojama „Oaks-Tirolos“ ekipa pradėjo klaikiai - nepataikydama savų metimų ir vos per kelias minutes leisdama varžovams įgyti dviženklę persvarą (11:0).

Nors po minutinės pertraukėlės aikštės šeimininkų puolimas pagyvėjo, tačiau puikiai savo priekinę liniją ir gynėjus išnaudoję „Lidl Lietuva“ krepšininkai kontroliavo rungtynes, o sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (24:15).

Visgi, antrajame kėlinuke rungtynių scenarijus kardinaliai pasikeitė. Aikštės šeimininkai rado būdų, kaip gintis nuo varžovų atakų, pradėjo pataikyti ir sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir dvikovos pusiaukelėje patys įgyti apčiuopiamą persvarą (47:39).

Po didžiosios pertraukos „Lidl Lietuva“ dar bandė priešintis, tačiau įsibėgėjusi „ąžuolų“ ekipa tęsė savo benefisą ir likus žaisti dešimt minučių jau triuškino varžovus (77:57).

Lemiamame kėlinuke jautėsi, kad abi ekipos žaidžia treniruotės režimu ir laukia finalinio teisėjo švilpuko, kuris ištiksėjus pagrindiniam laikui paskelbė įtikinamą „Oaks-Tirola“ ekipos pergalę - 102:85.

SK Oaks-Tirola
Lidl Lietuva
Vaidotas Jatulevičius 23 PTS 24 Darjuš Lavrinovič
Vytautas Ubartas 9 REB 18 Darjuš Lavrinovič
Domantas Pikūnas 7 AST 8 Darjuš Lavrinovič
KOMENTARAI
Arnoldas Norgėla, „Oaks-Tirola“

Tiek sezono, tiek šių rungtynių startas nebuvo pats sėkmingiausias. Bet mes šia „chebra“ labai tikim ir pasitikim.

Turim nemažai naujokų, kurie „įeidinėja“ į komandą. Potencialo taip pat turime pakankamai, kad neleistume taip lengvai tiem lygų „nunešinėtojams“ laimėti.

Kalbant apie šią dvikovą pradžia buvo labai bloga, tačiau pabaiga - puiki. Neskaitant pirmų dviejų-trijų minučių visą likusį laiką kontroliavom rungtynes.

Laiku supratome, kur turime pranašumus jais labai gerai pasinaudojom ir dar antrajame kėlinuke perlaužėm rungtynes. O dvikovos pabaiga jau buvo tik formalumas.

Varžovams didelė pagarba, tikrai tikiu, kad atsakomosios rungtynės bus visai kitokios!

Antrose vakaro rungtynėse susigrūmė dėl įvairių priežasčių kone mėnesį A lygoje nežaidusi „Vilniaus universiteto“ ekipa ir šiame sezone savo paties šešlį primenantis „Nol Semkers-Oaks“ kolektyvas.

Pusantro kėlinuko aikštėje vyko graži lygiaverčių varžovų kova, o komandas ilgą laiką skyrė vos kelių taškų persvara ir tik spurtas antrojo ketvirčio viduryje leido Rimanto Kaminsko auklėtiniams kiek atitrūkti (46:33).

Tiesa, smūgį dešine prasileidusi „nolsemkerių“ ekipa dar pirmoje dvikovos dalyje pakilo ant kojų ir įpusėjus rungtynėms atsiliko vos šešiais taškais (46:52).

Lūžis rungtynėse įvyko trečiajame kėlinuke, kuomet ir taip gynyboje nežibėję svečiai apskritai pavirto stoveliais prie savojo krepšio.

Tad tą pastebėję VU studentai nebeturėjo kito pasirinkimo, kaip rinkti lengvus taškus ir pamažu didinti savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko pabaigoje pasiekė įspūdingą dvidešimties taškų pranašumą (80:60).

Lemiamame ketvirtyje „Nol Semkers-Oaks“ vyrai atgavo raudonį ant veido ir pademonstravę visiškai kitokią energiją aikštėje ėmė pamažu tirpdyti turėtą deficitą, kuris likus žaisti kiek daugiau nei minutę jau siekė vos penkis taškus (87:92).

Vis tik, prie sienos priremti „Vilniaus universiteto“ studentai laiku susiėmė, per likusį dvikovos laiką neleido svečiams pelnyti nė taško, patys surengė dvi rezultatyvias atakas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę - 97:87.

Vilniaus universitetas
Nol Semkers-Oaks
Vytautas Saulis 25 PTS 23 Rokas Grėbliūnas
Matas Mačijauskas 9 REB 9 Steponas Markus
Kipras Urbanavičius 5 AST 4 Steponas Markus

Ketvirtadienio rytą Sostinės krepšinio lygos vadovybę pasiekė netikėta žinia, jog iš A lygos čempionato traukiasi „Legiono“ komanda.

„Tokie atvejai liūdina, tačiau tik dar labiau padidina A lygos kokybės standartus, nes ateityje priimant naujas komandas bus atidžiau sekama jų istorija ir galimybės varžytis elitiniame lygmenyje“, - žinią apie „Legiono“ pasitraukimą komentavo SKL direktorius Vaidas Indriliūnas.

Per kiek daugiau nei mėnesį „Legionas“ spėjo sužaisti ketverias rungtynes, kurių rezultatai bus anuliuoti. Taip pat, bus išimtos visos tvarkaraštyje numatytos šios ekipos dvikovos.

Norint visoms komandoms sudaryti vienodas sąlygas, lyga neįskaitys su „Legionu“ žaistų rungtynių.

Tad krepšininkams, kurie spėjo sužaisti su „legionieriais“ asmeninė statistika liks, tačiau ši dvikova nebus traktuojama kaip oficialiai sužaista.