Universitetų dvikovą laimėjo VGTU

[nuotrauka1]Ketvirtadienį (12 17) A lygoje įvyko du susitikimai. "Medea-VU" palaužė niekaip savojo žaidimo nerandančių "Stamperja-Evita LR fanų" vyrus, tuo tarpu universitetų tarpusavio kovą laimėjo "VGTU-Vaidora" krepšininkai.

Ramiai ir užtikrintai

MRU studentai savo aikštėje priėmė vieną iš turnyro favoričių "VGTU-Vaidoros" komandą. Rungtynės prasidėjo gan nerezultatyviai. Abi ekipos daugiau dėmesio skyrė gynybai, tuo tarpu puolime gan sunkiai sekėsi rinkti taškus. Svečiai jau rungtynių pradžioje įgijo kelių taškų pranašumą ir kontroliavo rungtynių eigą. Pirmą dešimties minučių atkarpą svečiai laimėjo dviem taškais (14:12).

Pertrauką tarp kėlinukų išnaudoję ne tik poilsiui, tačiau ir trenerio nurodymų išklausymui, antrąjį ketvirtį svečiai pradėjo žaisdami daug užtikrinčiau. Aktyviai dirbdami gynyboje ir kiek pagreitinę savo žaidimą puolime svečiai pradėjo didinti skirtumą. MRU niekaip nesulaikė svečių prasiveržimų į baudos aikštelę, o patys - sunkiai skynėsi kelius varžovų krepšio link. Įpusėjus susitikimui - apčiuopiama svečių persvara (33:26).

Po didžiosios pertraukos išbėgusios į aikštelę komandos kibo viena kitai į atlapus. Šeimininkai kaip įmanydami stengėsi sumažinti skirtumą, tačiau vos MRU studentams sužaidus sėkmingą atkarpą, tuoj sekdavo svečių atsakymas. Likus vienam ketvirčiui - 51:43 svečių naudai.

Ketvirtajame kėlinuke šeimininkai palūžo. Bandydami gelbėti rungtynes MRU studentai desperatiškai ir padrikai puolė, privėlė daugybė klaidų, kuriomis svečiai iškart pasinaudodavo. "VGTU-Vaidora" padidino skirtumą iki dviženklio bei žaidė savąjį žaidimą - ramiai ir užtikrintai. Nuaidėjus finalinei sirenai svečiai galėjo džiūgauti - švieslelentėje degė skaičiai, skelbiantys dar vieną puikią "VGTU-Vaidoros" pergalę 65:52.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Ignotas Braziulis, pelnęs net 26 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių, Arūnas Pranevičius pridėjo 10 taškų.

MRU komandoje išsiskyrė Alfredas Lukaševičius (16 tšk.) ir Vaidas Bendikas (12 tšk.).

"VGTU-Vaidora", iškovojusi penkias pergales ir patyrusi vienintelį pralaimėjimą, žengia 5 turnyrinės lentelės vietoje. MRU studentai, turintys keturias pergales per devynis susitikimus, žengia 10 pozicijoje.

VGTU strategas Gintaras Šerkšnas pergalės per daug nesureikšmino ir akcentavo komandą persekiojančius sunkumus. "Iškovojome sunkią pergalę išvykoje. Sunkią todėl, kad turime nemažai problemų komandoje. Kamuoja ligos, traumos, o dar ir prasidėjęs mokslų maratonas trukdo treniruočių procesui. Mums negalėjo padėti pagrindinis įžaidėjas R.Stankevičius, aukštaūgis M.Norkus, o dar ir antras įžaidėjas patyrė traumą. Be to, mūsų atsarginių žaidėjų suolelis smarkiai atsilieka meistriškumu starto penketo žaidėjams. Kol kas džiaugiuosi bent jau tuo, kad ilgai nesportavusį I.Braziulį pavyko pastatyti ant kojų".

"Tikrą problemų iškamuotos komandos pajėgumą atskleis 22 dienos rungtynės su "Medea-VU", - pabrėžė VGTU treneris.

Nesėkmių liūnas

Į tikrą nesėkmių liūną klimpstanti "Stamperijos-Evitos-LR fanų" komanda patyrė dar vieną nesėkmę. Šįkart pralaimėta "Medea-VU" komandai rezultatu 73:95.

Rungtynes abi komandos pradėjo be žvalgybos. Aktyviai puldamos ir nevisad pagalvodamos apie savo krepšio saugumą ekipos rinko taškus. Pirmąjį kėlinuką vyko lygų varžovių kova, tačiau jau po pertraukėlės svečiai pabėgo. Fantastiškai pataikydami iš vidutinių ir tolimų distancijų bei būdami geresni gynyboje iki didžiosios pertraukos įgijo saugią aštuonių taškų persvarą (44:36).

Kiek pailsėję studentai tik dar labiau padidino žaidimo tempą, įgijo dviženklį pranašumą bei galutinai palaužė "Stamperija-Evita LR fanai" komandos pasitikėjimą savo jėgomis. VU iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 95:73.

"Medea-VU" komandoje puikiai sužaidė Paulius Macijauskas, pelnęs 25 taškus, jo komandos draugas Aurimas Šilys pridėjo 22.

"Stamperija-Evita-LR fanai" ekipoje išsiskyrė Laurynas Žilinskas (18 tšk.) ir Tomas Jonaitis (17 tšk.).

Iškovoję septintą pergalę per aštuonis susitikimus "Medea-VU" krepšininkai pakilo į antrąją vietą. Vos tris pergales turinti "Stamperijos-Evitos-LR fanų" komanda žengia tryliktoje turnyrinės lentelės vietoje.