Veteranų čempionate ryškėja pusfinalio kontūrai

Trečiadienį Vilniaus čempionate DSKS "Žalgiris" taurei laimėti susitiko visos ketvirtfinalio poros. Jei daugumai tai buvo pirmas susitikimas atkrintamosiose, tai "Savekstos-Koto" ekipai trečiadienio mačas tapo istoriniu. Komanda pirmą kartą pateko tarp keturių stipriausių čempionato dalyvių.

Nesitikėjo pasipriešinimo

Pirmas ketvirtfinalio rungtynes savoje arenoje "Savekstos" vyrai laimėjo gana įtikinamu rezultatu 64:53. Visgi apie atsakomojo mačo baigtį kalbėti dar buvo anksti. Tai patvirtino ir savoje aikštėje rungtyniavę "Arentalio" kovotojai. Jei pirmoje susitikimo dalyje jiems niekaip nesisekė įgyti solidesnio pranašumo ir abi ekipos žengė koja kojon, tai po pertraukos vaizdas pasikeitė. Kaip niekad ilgą atsarginių žaidėjų suolelį surinkę šeimininkai ėmė pamažu krautis pranašumą. Taigi prieš lemiamą kėlinuką viskas prasidėjo praktiškai nuo pradžių, kadangi "Arantalis" igijo 12 taškų pranašumą. Tikrame ketvirtojo kėlinuko nervų kare niekaip nenuilstančio ir į ramių veteranų gretas nenorinčio įsilieti Giedriaus Pikturnos vedama "Savekstos-Koto" komanda vis dėlto sugebėjo atsilaikyti ir sumažinti varžovų pranašumą iki 9 taškų. Susitikimas baigėsi rezultatu 71:62.

Pirmą kartą ketveriukę pasiekusios "Savekstos-Koto" vadovas Martynas Kulvinskas nepraleido progos pažerti varžovams šiek tiek kritikos: "Tiesą pasakius, nesitikėjom tokio pasipriešinimo iš varžovų, kuriems labiausiai padeda slidi jų namų salė, kurioje individualus techniškesnės komandos pranašumas dingsta, ir itin kietas žaidimo stilius. Gerose salėse jie jau visai kita komanda. Tiesa, reikia pripažinti, kad "taiklių rankelių" ši komanda turi, tačiau mūsų snaiperiai ir taiklesni, ir greitesni. Bet kokiu atveju, ačiū varžovams už intriguojančią dvikovą".

"Arentalis-Larus" komandos idėjinis vadas Virginijus Žaliaduonis sezoną apibūdino vienu sakiniu: "Sezono pradžia - fantastiška, o pabaiga - kaip košmariškas sapnas, kurį norisi kuo greičiau pamiršti".

Nugalėtojams G.Pikturna surinko 24 taškus ir buvo rezultatyviausias. Gytis Raudonis pelnė 17 taškų.

"Arentalio" kovotojų gretose Darius Zabotka įmetė daugiausiai - 16 taškų. Remigijus Andruška pridėjo 13, Robertas Okunevičius - 12 taškų.

Palankus varžovas

Jei šias rungtynes galima pavadinti netikėtumu, kuomet 6-oje vietoje buvusi komanda įveikė 3-ią poziciją reguliariajame sezone turėjusią ekipą, tai kitoje ketvitfinalio poroje netikėtumas įvyko dėl kitos priežasties. "Egda" svečiuose tiesiog sudorojo gretimoje pozicijoje buvusią "Karką" rezultatu 85:52. Pirmoje susitikimo dalyje dar kariavę šeimininkai po ilgosios pertraukos ėmė buksuoti. Tuo netruko pasinaudoti svečiai, susikrovę dviženklį pranašumą, kuris iki rungtynių pabaigos išaugo iki triuškinančio.

"Egdos" vadovas Darius Radžiūnas pergalės priežastis nupasakojo trumpai: "Pirmoje susitikimo dalyje tiesiog nepataikėm.  Po pertraukos taiklumas pagerėjo, be to, surengėm nemažai greitų atakų. Varžovai padarė keletą neteisingų keitimų, o mes tuo pasinaudojome ir pabėgom. Man regis, gavome itin palankų varžovą ketvirtfinalyje. Taigi paskutinė pergalė prieš "Brazyliją" buvo išties reikalinga".

Tuo tarpu "Karkos" atstovas Eimantas Frankonis sakė: "Kažkokių priežasčių čia ieškoti neverta. Vieniems pakrito, kitiems ne, tad ir rezultatas gavosi toks. Esam jau veteranai, nuovargis irgi daro savo. Juolab, kad žaidžiame per du turnyrus. Gaila, jog dar reguliariajame sezone šiek tiek pritrūko iki aukštesnės vietos. Tuomet turėtume kitą varžovą ketvirtfinalyje ir rezultatas būtų kitoks. Na, bet nieko nepadarysi".

Nugalėtojų komandoje net penki krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių. Iš jų išsiskyrė Ovidijus Mickus (19 tšk.), Saulius Mikelionis (15 tšk.), Artūras Daugulis (14 tšk. ir 12 rez. perd.).

"Karkos" ekipoje pasižymėjo Julius Petrašiūnas, surinkęs 19 taškų. Ramūno Kančiausko sąskaitoje - 9 taškai.

Kaip jaunystėje

Tikrą solo pasirodymą surengė "Brazylijos" žvaigždė Andrius Giedraitis. Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse su "Grigiškių SK veteranais" šis krepšininkas vienas pelnė daugiau nei pusė savo komandos taškų, o "Brazylija" šventė pergalę rezultatu 89:67.

S.Giedraičio sąskaitoje - 50 taškų, 18 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvūs perdavimai. Egidijus Mikalajūnas surinko 11 taškų.

Grigiškiečių gretose rezultatyviausiai žaidė Henrikas Rudelis su 18 taškų. Nuo jo nedaug atsiliko Gintautas Valutis (15 tšk.) ir Aldas Kolevinskas (14 tšk. ir 15 atk. kam.).

Nesunkią pergalę iškovoti pavyko ir "Ereliams 75". Svečiuose pas "Medea" vyriausieji "ereliai" pirmąjį ketvirtfinalio mačą laimėjo įtikinamu rezultatu 100:76.

"Erelių" gretose gaivališką jaunystę atsiminė Giedrius Aidietis, kuris surinko 24 taškus. Tadas Braniauskas pasirodė taip pat neprastai - 23 taškai ir 12 atkovotų kamuolių.

"Medea" ekipoje Juozas Ravinskas pelnė 24 taškus ir atkovojo kamuolių. Dalius Jatužis ne tik įmetė 15 taškų, bet ir sugebėjo atlikti 14 rezultatyvių perdavimų.