A lygoje - studentų vakaras

Ketvirtadienio vakarą "Sostinės" A lygoje grūmėsi net keturios studentų ekipos: VGTU, MRU, TTVAM ir "Vilniaus kolegija". Nors noro nugalėti ir intrigos netrūko, tačiau galiausiai pergales šventė favoritėmis laikomos komandos.

A.Udro šou

Po trijų mėnesių pertraukos į rikiuotę grįžęs MRU (11/10) "centras" Antanas Udras surengė fantastišką pasirodymą, o jo vedama komanda antroje susitikimo dalyje palaužė TTVAM (6/15) studentus rezultatu 79:59.

Iki didžiosios pertraukos aikštėje vyko dviejų lygių varžovų dvikova, o rungtynių svarstyklės svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Visgi vėliau savo aikštėje žaidę Mykolo Romerio universiteto atstovai įjungė aukštesnę pavarą ir puikiai išnaudodami savo priekinę liniją pamažu ėmė didinti savo persvarą. Svečiai dar bandė keisti taktiką greitindami žaidimą, tačiau ši strategija nepasiteisino.

Tuo tarpu žaidimo ritmą pajutę MRU atstovai nė nemanė sustoti. Puikiai iš visų aikštės vietų krepšį atakavę aikštės šeimininkai greitai susikrovė dviženklį pranašumą, kurį lemiamame kėlinuke padvigubino ir galiausiai šventė triuškinamą pergalę.

Nugalėtojų komandos treneris Vytautas Poteliūnas kalbėjo užtikrintai: "Įsivažiavome gana sunkiai, nes rungtynės kaip ir nieko nelėmė. Galbūt varžovai labai pyko ant mūsų ar tiesiog itin norėjo laimėti, nes iki didžiosios pertraukos TTVAM ekipa kovėsi iš paskutiniųjų. Visgi vėliau viskas stojo į savo vietas. Kaip sakoma: su šakėmis traukinį gali kiek pajudinti, tačiau nuo kelio jo nenustumsi. Antroje rungtynių dalyje pradėjome pataikyti tritaškius ir pamažu įgijome solidžią persvarą. Šiaip viskas yra gerai, tik labai susižaidimo komandai trūksta. Tačiau, laiko iki atkrintamųjų dar yra, tad tikiuosi jog viskas bus gerai", - optimistiškai kalbėjo MRU komandos treneris V.Poteliūnas.

TTVAM strategas Gintautas Rutkauskas teigė: "Buvome nusiteikę kovoti tik dėl pergalės ir pirmoje susitikimo dalyje viskas ėjosi pagal planą. Visgi po didžiosios pertraukos mus išvedė iš rikiuotės tam tikri varžovų taktiniai pakitimai, tad komanda pradėjo klysti, keletą kartų leidome varžovams pataikyti tolimus metimus, kurie leido varžovams įgyti psichologinį pasitikėjimą savo jėgomis. O mes atvirkščiai - nebesugebėjome atsitiesti. MRU komanda yra tikrai labai gerai sukomplektuota, na o mums pritrūko traumuoto Ugniaus Lunecko ir išvakarėse sunkias studentų lygos rungtynes žaidusio Donato Janavičiaus svaresnio indėlio. Rankų nenuleidžiame ir dabar stengsimės kuo geriau pasirodyti turnyre dėl 9-12 vietų ir bandyti pakartoti praėjusių metų pasiekimą, t.y. užimti devintąją vietą galutinėje įskaitoje", - artimiausiais planais dalijosi TTVAM strategas G.Rutkauskas.

MRU gretose siautėjo Antanas Udras įmetęs 22 taškus, atkovojęs 17 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 38 naudingumo balus, Rimgaudas Kukta pridėjo 13 taškų, Tadas Lukša į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

TTVAM komandoje pasižymėjo Vytautas Valiulis surinkęs 20 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, Deividas Ramoška pridėjo 10 taškų.

Sunkiai įsivažiavo

Savo aikštėje žaidę VGTU (18/3) studentai egzaminavo turnyrinės lentelės apačioje esantį "Vilniaus kolegijos" (4/15) kolektyvą. Nors akivaizdžiais rungtynių favoritais buvo laikomi Gintaro Šerkšno treniruojami aikštės šeimininkai, tačiau svečiai nebuvo linkę kelti baltos vėliavos.

Pirmajame kėlinuke "Vilniaus kolegijos" studentai kaip lygūs su lygiais kovojo su gerokai aukštesniame lygyje žengiančiais savo kolegomis, o sužaidus dešimt minučių net pirmavo rezultatu 21:18. Po trumpos pertraukėlės VGTU kolektyvui pavyko perimti susitikimo vadžias į savo rankas, tačiau susikrauti įtikinamesnės persvaros aikštės šeimininkams niekaip nepavyko. Įpusėjus dvikovai G.Šerkšno auklėtiniai priekyje vos dviem taškais (39:37).

Jei pirmoje rungtynių dalyje VGTU komanda itin sunkiai įsivažiavo, tai po didžiosios pertraukos viskas stojo į savo vietas. Aikštės šeimininkai pradėjo kibiau gintis, geriau išnaudoti susikurtas progas ir per keletą minučių įgijo apčiuopiamą pranašumą. Atsidūrę pirmaujančiųjų vaidmenyje G.Šerkšno auklėtiniai įgijo pasitikėjimą savo jėgomis bei netrukus nutolo nebepavejamai. Galutinis rungtynių rezultatas - 76:61 VGTU komandos naudai.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė Arūnas Pranevičius įmetęs 17 taškų, neprasčiau pasirodė dvigubą dublį atlikęs Saulius Žurauskis (14 tšk. ir 10 atk. kam.), Evaldas Rastenis ir Ignotas Braziulis į savo sąskaitas įsirašė po 12 taškų.

"Vilniaus kolegijos" ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi Lukas Bankieta (18 tšk. ir 11 atk. kam.), Darius Kibildis pridėjo 16 taškų.