Studentų derbyje - triuškinama "Medea-VU" pergalė

Trečiadienio vakarą "Sostinės" A lygoje vyko tai, ko daugelis laukė jau ilgai - dviejų principinių varžovų, "Medea-VU" ir VGTU universitetų, akistata. Tad visiškai nenuostabu, jog gan vėlai vykusios rungtynės sutraukė visą būrį žiūrovų, kurie sukūrė arenoje fantastišką atmosferą. Ištikimiems sirgaliams neliko skolingi ir krepšininkai, padovanoję savo gerbėjams puikų reginį.

Lyg iš pypkės

Savo aikštėje žaidę "Medea-VU" (13/2) studentai jau nuo pirmųjų susitikimo minučių parodė, kad yra puikiai pasiruošę akistatai. Aikštės šeimininkai be didesnio vargo gaudė varžovų lyderius gynyboje ir lyg žuvys vandenyje nardė VGTU (12/3) ekipos baudos aikštelėje. Maža to, Rimanto Kaminsko treniruojami Vilniaus universiteto atstovai fantastiškai pataikė iš trijų taškų zonos, tad jau pirmojo ketvirčio pabaigoje "Medea-VU" komanda mėgavosi dviženkle persvara (20:10).

Pertraukėlės tarp kėlinukų metu VGTU studentai ilgai klausė trenerio nurodymų, tačiau panašu, jog neišgirdo to, kas jiems buvo sakoma. Antrojo kėlinuko pradžioje aikštės šeimininkai tęsė tai, ką buvo pradėję ir sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų. VU rinktinė buvo greitesnė, taiklesnė, tiksliau gynėsi ir jau dvikovos pusiaukelėje savo kraityje turėjo solidų pranašumą (46:25).

Po didžiosios pertraukos stebuklo neįvyko. Nors svečiai vis dažniau rasdavo kelius varžovų krepšio link, tačiau R.Kaminsko auklėtiniai ir toliau demonstravo pavyzdingą puolimą bei neleido VGTU ekipai net pasvajoti apie pergalę. Antroje rungtynių dalyje "Medea-VU" komandos pranašumas nebeaugo geometrine progresija, tačiau aikštės šeimininkams to ir nereikėjo. Išsaugoję tai,ką buvo sukaupę Vilniaus universiteto garbę ginantys krepšininkai susitikimo pabaigoje šventė triuškinamą pergalę rezultatu 90:64.

Pasibaigus akistatai "Medea-VU" strategas Rimantas Kaminskas teigė: "Buvome ne tik nusiteikę dvikovai, bet ir puikiai pasiruošę jai. Žinojome, kaip žaisti prieš VGTU komandą, viską vykdėme pagal planą ir tai - pasiteisino. Taip pat, noriu pagirti vyrus už kovingumą. Visi puikiai suprato dvikovos svarbą ir visi pasirodę aikštėje paliko joje svarų indėlį", - auklėtiniams jokių priekaištų neturėjo "Medea-VU" strategas R.Kaminskas.

Tuo tarpu VGTU treneris Gintaras Šerkšnas pripažino varžovų pranašumą: "Kuomet pralaimi tai pačiai komandai trečią kartą tame pačiame sezone - vadinasi esi silpnesnis. Šiandien VU studentai buvo staigesni, geriau pataikė ir pasiekė pelnytą pergalę", - teigė VGTU komandos treneris G.Šerkšnas.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Laurynas Jacevičius - 24, naudingiausiai žaidė ir žiūrovus dėjimais džiugino Domantas Pipiras pridėjęs 23 taškus, Paulius Macijauskas į savo sąskaitą įsirašė 19 taškų.

VGTU komandoje lyderio naštos ėmėsi Alfredas Lukaševičius varžovams "įsūdęs" 26 taškus, Tomas Domarkas aikštę paliko įmetęs 9 taškus.

Iškovoję tryliktą pergalę per penkiolika susitikimų "Medea-VU" atstovai tapo vienvaldžiais turnyrinės lentelės lyderiais. VGTU atstovai savo sąskaitoje turintys dvylika pergalių šiuo metu žengia antri.

Greitai apsisuko

Kitoje vakaro akistatoje, kuri vyko Trakuose, vietos "TonyResort" (9/6) atstovai be didesnio vargo palaužė "Sąlyčio" (3/12) komandos pasipriešinimą rezultatu 95:68.

Aikštės šeimininkai greitai apsisuko ir visus reikalus sutvarkė jau pirmoje susitikimo dalyje. Trakų vyrai lengvai įveikdavo varžovų gynybą ir rinko taškus kone iš visų aikštės vietų. Tuo tarpu "Sąlyčio" ekipai kaupti kraitį sekėsi nepalyginamai sunkiau. Svečiai kone kaskart buvo priversti atakuoti iš nepatogių padėčių, tad tikslą pasiekdavo tik pavieniai jų metimai.

"TonyResort" jau pirmajame kėlinuke sukaupė dešimties (24:14), o dar po dešimties minučių jau aštuoniolikos taškų pranašumą (52:34). Antroje rungtynių dalyje žaidimo tempas kiek sulėtėjo, aikštės šeimininkų gynybos pančiai atsileido, tad "Sąlyčio" vyrams atsirado daugiau progų laisviems atakuoti krepšį. Visgi tai, rungtynių scenarijaus nepakeitė. Pavyzdingą žaidimą demonstravę trakiškiai nors ir pamažu, tačiau vis labiau didino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai kėlė rankas į viršų.

Trakų "TonyResort" komandą į pergalę vedė Tautvydas Pipiras, pelnęs 22 taškus, Gediminas Kieras pridėjo 19, o Eduard Rogačiov - 17 taškų.

"Sąlyčio" gretose rezultatyviausio titulą pasidalino net trys krepšininkai: Povilas Radzevičius, Andrius Fiodorovas ir Gytautas Poška (11 atk. kam.) įmetę po 14 taškų.

Trakų kolektyvas toliau tęsia kovą dėl ketvirtosios vietos reguliariajame sezone. "TonyResort", kaip ir "Tegros" ir MRU ekipos, savo sąskaitoje turi devynias pergales, tačiau trakiškiai turi viena nesėkme daugiau, tad šiuo metu užima šeštąją vietą. "Sąlyčio" vyrų padėtis kiek aiškesnė - iškovoję tris pergales ir patyrę vienuolika nesėkmių, jie kartu su "Vilniaus kolegijos" studentais dalijasi 11-12 turnyrinės lentelės poziciją.