VGTU atlaikė varžovų šturmą ir žengė pirmą žingsnį pusfinalio link

Blanki rungtynių pradžia ir žaidėjų trūkumas dar nereiškia, jog esi pasmerktas nesėkmei. Vakar savo aikštėje žaidę VGTU studentai į pirmąją ketvirtfinalio dvikovą delegavo negausias pajėgas bei ilgą laiką vijosi varžovus. Tačiau tuomet, kada to labiausiai reikėjo, aikštės šeimininkai sugebėjo neutralizuoti varžovų puolimą bei įgiję apčiuopiamą pranašumą šventė pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje.

Kaustė įtampa

Kaip ir buvo galima tikėtis, susitikimo pradžioje abi komandas kaustė įtampa. Studentams niekaip nepavyko įjungti aukštesnės pavaros ir žaisti sau įprastą greitą krepšinį, tad "TonyBet" veteranams neliko nieko kita, kaip tik pasinaudoti susidariusia padėtimi bei šauti į priekį (4:1). Nors VGTU gynėjas Alfredas Lukaševičius tolimu metimu dar buvo išlyginęs rezultatą, tačiau netrukus svečiai pelnė šešis taškus be atsako bei perėmė susitikimo kontrolę į savo rankas (10:4).

Beveik visą pirmąjį kėlinuką aikštės šeimininkai niekaip nerado savojo žaidimo. Jų metimai skriejo pro šalį arba buvo blokuojami žymiai labiau patyrusių svečių "centrų". Tuo tarpu čempionų titulą ginantys "lošėjai" pajutę žaidimo ritmą ėmė jaustis it žuvys vandenyje. Kęstučio Girštauto auklėtiniai sėkmingai gynėsi, puikiai suko kamuolį,pataikė iš laisvų padėčių ir pasibaigus pirmajai žaidimo atkarpai įgijo apčiuopiamą septynių taškų pranašumą (20:13).

Visgi antrajame kėlinuke situacija kardinaliai pasikeitė. Nors atrodė, jog "TonyBet" vyrai toliau sėkmingai tęs pradėtą darbą, tačiau studentai pradėjo kiečiau gintis, fantastišku taiklumu atakuoti iš toli (antrajame ketvirtyje pataikė net 5 iš 6 tolimų metimų) bei nejučia sugebėjo perimti susitikimo vadžias į savo rankas. Kėlinuko viduryje rungtynių svarstyklės išsilygino ir iki pat rungtynių pusiaukelės abi komandos ėmė žengti koja kojon. Įpusėjus dvikovai minimalia persvara aikštės šeimininkai 39:38.

Po didžiosios pertraukos drama aikštėje tęsėsi toliau. Trečiojo kėlinuko pradžioje "TonyBet" atstovai spurtavo ir per keletą minučių sugebėjo įgyti šešių taškų pranašumą (52:46). Visgi aikštės šeimininkai nepalūžo bei kėlinuko pabaigoje vėl sugebėjo atstatyti rungtynėse pusiausvyrą.

Tikros linksmybės prasidėjo lemiamame ketvirtyje. Tiek viena, tiek kita ekipa sunkiai rinko taškus, o salėje susirinkę žiūrovai dažniau regėjo krepšininkų klaidas, nei jų taiklius metimus. Likus žaisti keturias minutes aikštės šeimininkų pranašumas buvo vos du taškai (62:60), tačiau tuomet svečiai krito į gilią duobę ir per likusį laiką nesugebėjo pelnyti nė taško. Tuo tarpu VGTU ekipa tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose, neskubėjo bei puikiai išnaudojusi visas susikurtas progas sugebėjo įgyti apčiuopiamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje rezultatu 68:60.

"TonyBet" strategas Kęstutis Girštautas pasibaigus dvikovai teigė: "Tikrai galėjome laimėti, tačiau ketvirtajame kėlinuke traumą gavo Jokūbas Gintvainis, po kurios jis nebepakilo nuo atsarginių suolelio. Susitikimo pabaigoje studentai užspaudė veteranus, tad mums ir pritrūko aštrių jaunojo talento reidų krepšio link. Be to, neatkovojome kelių labai svarbių kamuolių ir leidome studentams reikiamu metu perimti rungtynių kontrolę į savo rankas", - dėl nesėkmingos rungtynių baigties apgailestavo "TonyBet" komandos strategas K.Girštautas.

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Evaldas Rastenis, pelnęs 17 taškų, Alfredas Lukaševičius pridėjo 16, o Karolis Alekna į savo sąskaitą įsirašė 14 taškų.

"TonyBet" ekipoje pasižymėjo Jokūbas Gintvainis įmetęs 18 bei Rolandas Skaisgirys pridėjęs 12 taškų.

Įdomūs faktai:

- VGTU pelnė vos šešis taškus per pirmąsias aštuonias rungtynių minutes. Visgi kur kas blogiau atrodo "TonyBet" rodiklis - vos šeši taškai per visą lemiamą kėlinuką.

- "TonyBet" komanda blokavo net 10 varžovų metimų pati negaudama nė vieno. Tačiau tai menkai tepadėjo, nes gausiausiai "stoguojamas" studentų žaidėjas A.Lukaševičius įmetė tuomet, kada to labiausiai reikėjo ir padėjo savo komandai pasiekti pergalę.

- Pirmaujanti komanda šiose rungtynėse keitėsi net 11 kartų.

- VGTU studentai surinko 13 taškų greitų atakų metu, tuo tarpu jų varžovai - vos 6.

- Rolandas Skaisgirys vienintelis savo komandoje surinko teigiamą +/- rodiklį: jam esant aikštėje komandos pranašumas išaugo 7 taškais.