Dramatiška "magistrų" pergalė

Savaitgalį įvyko trys gausiausios miesto lygos atkrintamųjų rungtynės. Pirmojoje aštuntfinalio akistatoje "MRU-Magistrai" tik po gramatiškos kovos įveikė "Rybvalda-Scan technika" kolektyvą, tuo tarpu dviejuose šešioliktfinalio mačuose intrigos buvo mažiau: "Domipa" sudorojo "LK-Gijonos" jaunimą, o "Willenbrock Baltic" sutriuškino "Lietuvos lenkų sąjungą".

Lemtingas tritaškis

Tiesiausiu keliu į aštuntfinalio kovas patekusios "Rybvalda-ScanTechnika" (7) ir čempionų titulą ginanti "MRU Magistrų" (10) komandos, pirmosios pradėjo ir aštuntfinalio kovas.

Pirmoje susitikimo pusėje geriau atrodė ir žymiai kovingiau žaidė svečiai. Magistrai be vargo griovė varžovų gynybos užtvaras bei rinko  taškus. Užtikrintas ir protingas žaidimas leido "alma mater" atstovams išsiveržti į priekį ir pirmajame kėlinuke įgyti keturių taškų pranašumą (16:12). Antrajame kėlinuke Martyno Girniaus vedami "riomeriečiai" dar pridėjo prie persvaros trys taškus ir įpusėjus dvikovai pirmavo (33:26).

Po didžiosios pertraukos pradėję kibiau gintis ir pakeitę savo žaidimą puolime aikštės šeimininkai pamažu perėmė iniciatyvą ir surengę spurtą trečiajame kėlinuke laimėjo jį (24:12) bei prieš lemiamas dešimt minučių atsidūrė pirmaujančių vaidmenyje (50:45).

Lemiamame kėlinuke aikštelėje užvirė tikras mūšis. Nei viena komanda nesugebėjo įgyti didesnės persvaros, o likus penkiolikai sekundžių, po taiklaus aikštės šeimininkų metimo, rezultatas tapo lygus.

"MRU-Magistrai" nedelsdami paprašė minutės pertraukėlės. Grįžę į aikštę svečiai, po puikiai atliktos užtvaros, smeigė tolimą tritaškį, kuris ir tapo lemiamas šiose rungtynėse. Nors šeimininkai dar turėjo keletą sekundžių atlikti tolimą metimą, bet varžovai jiems išmušė kamuolį ir nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė pirmąją "MRU Magistrų" pergalę šioje serijoje rezultatu 66:63.

Nugalėtojų komandos Ryšard Gotovt buvo patenkintas iškovota pergale:"Į rungtynes susirinkom susikaupę, nes teko žaisti prieš stiprią, gerai komplektuotą ir jauną komandą. Pirmasis kėlinukas buvo aktyvus, gerai žaidė maži žaidėjai. Vėliau mūsų vienas "mažiukas" Tomas Dacys gavo traumą, tad atsakomojoje dvikovoje jis tikrai negalės žaisti. Ankščiau buvo problemų su dideliais, dabar gali būti problemų su mažais".

Pirmuosius du kėlinukus neblogai apsigynėm, o trečiame papuolėme į mums būdingą trečiojo kėlinio duobę, kuri mus persekioja visą sezoną. Šių rungtynių kulminacija buvo kai likus penkiolikai sekundžių varžovai išlygino rezultatą. Nors per pertraukėlė buvo akcentuojama, kad reikia veržtis ir tikėtis varžovų pražangos, nes jie jau buvo peržengę keturių pražangų limitą, bet mūsų žaidėjas priėmė, kitą sprendimą ir atakavo iš trijų taškų zonos kažkur nuo septynių metrų atžymos. Labai džiaugėmės priešininkų aikštėje iškovota pergale. Dabar dar iki atsakomosios dvikovos yra laiko, todėl atsakingai treniruotėse jai ruošimės ir tikimės laimėti,- pokalbį baigė R. Gotovt.

"Rybvalda-ScanTechnika" komandos vadovas Vytautas Šinkūnas po rungtynių teigė:"Šioje dvikoje susitiko dvi apylygės komandos. Viena pralaimėjimo priežasčių buvo labai netaiklūs tritaškiai metimai. Tai turbūt pats blogiausias pataikymas šiame sezone. Taip pat nesisekė mūsų lyderiui Laimonui Alioniui. Varžovų komanda neblogai susižaidusi komanda, turi gera trenerį, ne veltui jie yra pernai metų čempionai. Kitose varžybose mums nebėra kur trauktis, todėl sieksime revanšo", - atkaklią kovą žadėjo "Rybvalda-Scan technika" komandos vadovas V.Šinkūnas.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Martynas Girnius pelnęs 30 taškų, Vilius Urniežius ir Dalius Šalucha pridėjo po 10 taškų.

"Rybvalda-ScanTechnika" ekipoje išsiskyrė Mantas Jankūnas pelnęs 16 taškų, Arminas Šaulys įmetė 10 taškų.

Savo sienos nepadėjo

Pirmose šešioliktfinalio rungtynėse savo aikštėje žaidusi "LK Gijona" (31) surėmė ginklus su "Domipos" (2) ekipa. Deja, šį kartą lentvariečiams nei namų sienos, nei puikiai pažįstami lankai nepadėjo. Nors iš artimos distancijos šeimininkai atakavo beveik penkiasdešimt septynių procentų taiklumu, tačiau tolimi metimai varė sirgalius į neviltį, nes tik vienas metimas iš trisdešimt vieno bandymo buvo taiklus. Tuo tarpu svečiai nors ir atakavo iš žaidimo tik trisdešimt penkių procentų taiklumu, bet taikliai realizuoti baudos metimai leido "Domipa" krepšininkams švęsti pergalę rezultatu 81:61 ir serijoje iki dviejų pergalių įsiveržti į priekį (1:0).

Aukštesnį reitingą turintys "domipiečiai" jau nuo susitikimo pradžios įsuko puolimo smagratį, tuo tarpu šeimininkų tolimi metimai skriejo pro šalį, tad svečiai jau po pirmojo kėlinuko susikrovė dvylikos taškų persvarą (23:11). Antrajame kėlinuke svečių puolimas kiek užstrigo, o puikiai iš artimos distancijos atakavę šeimininkai sumažino deficitą penkiais taškais ir abi komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant (38:31).

Po didžiosios pertraukos šeimininkų puolimas sustojo, vėl tolimi metimai skriejo pro šalį, tuo tarpu svečių lyderiai Antanas Mikučionis ir Remigijus Glinskas nesnaudė ir pasinaudoję šeimininkų taškų badu, trečiajame kėlinuke padidino persvarą iki penkiolikos taškų (56:41). Nors lemiamame kėlinuke šeimininkų puolimas atsigavo, bet "domipiečiai" sugebėjo atsakyti taikliais metimais ir dar labiau padidinti pranašumą.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Antanas Mikučionis pelnęs 25 taškus, Remigijus Glinskas atkovojo 12 kamuolių ir pridėjo 17 taškų, Tado Matiliūno sąskaitoje 14 taškų.

"LK Gijona" ekipoje pasižymėjo Mindaugas Kveraga pelnęs 12 taškų, Vitalijus Danilovas (10 atk. kam.) ir Jonas Beganskis (13 atk.kam.) pridėjo po 11 taškų.

"Sunkiasvoriai" neturėjo lygių

Vakar kovą šešioliktfinalyje pradėjo dar viena atkrintamųjų varžybų pora - "Willenbrock Baltic" bei "Lietuvos lenkų sąjunga".

"Willenbrock Baltic" į TOP32 pateko tiesiogiai, užėmusi trečią vietą C lygos stipriausių divizinio D grupėje, kai tuo tarpu "Lietuvos lenkų sąjunga" turėjo dalyvauti atrankos turnyre į šešioliktfinalį, kur pirmieji pateikė sensaciją, nugalėję aukštą reitingą turėjusius "Champion", bei iškovoję taip trokštamą kelialapį į atkrintamąsias rungtynes.

Visgi "Sunkiasvoriai" jau pirmajame kėlinuke ėmė įrodinėti, kad LLS pergalė atrankos turnyre buvo tik staigmena ir nieko daugiau, tad daugiausiai priekinės linijos pastangomis susikrovė 9 taškų persvarą (25:16), kurią iki ilgosios pertraukos dar padidino iki penkiolikos taškų (45:30).

Nors po ilgosios pertraukos žaidimas šiek tiek išsilygino, "Lietuvos lenkų sąjungos" krepšininkai niekaip nerado priešnuodžių priešininkų "sunkiajam duetui" Valerij Četovič bei Mariui Turbai, kurie kartu nusiėmė daugiau kamuolių nei visa jų komanda. Po trejų kėlinukų - 69:52 - šeimininkų naudai.

Per tris kėlinukus susikrauta septyniolikos taškų persvara "Willenbrock Baltic" ekipos nenuramino, kuri ketvirtajame kėlinuke ne nemanė paleisti priešininkų iš geležinių gniaužtų. Prie turėtos persvaros pridėję dar 8 taškus, "sunkiasvoriai" šventė lengvą pergalę, rezultatu 97:68.

"Lietuvos lenkų sąjungos" ekipos vadovas Vladimiras Seniut išskyrė varžovų aukštaūgį V. Četovič: "Rungtynės nesiklijavo. Keletas mūsų žaidėjų turėjo rungtynes kitoje lygoje, tad buvo pavargę, o ir metimai skriejo pro šalį. Daugiausiai sunkumų turėjome prieš varžovų aukštaūgį V. Četovič".

"Visgi, manau, kad su šia ekipa galima žaisti, tad bandysime atsigriebti savo sporto salėje", - optimistiškai buvo nusiteikęs V. Seniut.

"Willenbrock Baltic" ekipoje siautėjo jau minėtieji Valerij Četovič, pelnęs 26 taškus bei atkovojęs 18 kamuolių, bei Marius Turba pridėjęs 22 taškus bei taip pat 18 kamuolių.

"Lietuvos lenkų sąjungą" bandė ištempti Viktoras Azarkovas, surinkęs 24 taškus bei 4 rezultatyvius perdavimus. Nikolajus Majevskis pridėjo 19 taškų bei 16 atkovotų kamuolių.