Gausiausioje miesto lygoje - nesibaigiančios pergalių serijos

Šaltą ketvirtadienio vakarą (02 02), kai termometro stulpeliai rodė poliarinio rato temperatūrą, gausiausioje miesto lygoje vyko karštos dvikovos, o vakaro vinimi tapo pirmoji "LK Gijonos" pergalė antrajame etape prieš "Koto" vyrus. Tryliktąją pergalę iš eilės įsirašė "Domipos" atstovai, kurie patiesė "KK Argintos" žaidėjus. Taip pat pasižymėjo ir "Taurus" krepšininkai nepalikę vilčių "Hanse Trailer" ekipai.

Ilgai laukta pergalė

Vakar Šnipiškėse vykusiame mače "Koto" (1/4) ekipa priėmė "LK Gijonos" (1/5) vyrus. Abi komandos jau prarado visas viltis patekti į grupės ketvertuką bei šešioliktfinalį, tad turėjo pasistengti dvikovoje dėl pergalės taškų bei geresnės vietos grupėje, kuri lems sąlyginai silpnesnius varžovus atrankoje.

Ypač dėl pergalės norėjosi kovoti lentvariečiams, kurie pergalės džiaugsmo antrajame etape dar nebuvo patyrę, tad laimėjimo reikėjo kaip gryno oro komandos kovinei dvasiai pakelti.

Pirmasis kėlinukas prasidėjo šeimininkų sprintu, per ketvirtį surinkę net 30 taškų, "žvejai" įgijo 9 taškų persvarą (30:21), bet "LK Gijonos" vyrukai nesupanikavo ir ramiai žaisdami, iki ilgosios pertraukos skirtumą šiek tiek aptirpdė ir komandos išėjo ilsėtis esant rezultatui (44:39)šeimininkų naudai.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Lentvario renesansu, svečiai per pertrauką tikriausiai turėjo vienas kitam ką pasakyti, tad šiek tiek pailsėję ir grįžę į aikštę ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai (59:54) - priekyje "LK Gijona".

Lemiamas kėlinukas prasidėjo itin atkakliai, užvirė besąlygiška kova tarp abiejų komandų, o įgyti persvaros nei vienai, nei kitai ekipai nepavyko. Tačiau pergalę, kiek geriau sužaidusi rungtynių pabaigą, pelnė "LK Gijonos" ekipa, kuri nugalėjo varžovus rezultatu 75:73.

"Koto" ekipos vadovas Martynas Kulvinskas akcentavo prastą kovą dėl atšokusių kamuolių bei nepataikytus metimus: "Nepataikėme savų metimų, neatkovojome kamuolių, tad buvo sunkoka tikėtis pergalės. Paskutinę sekundę tikėjomės išplėšti pratęsimą, tačiau lemiamas metimas buvo netaiklus".

"Šiame etape ekipos daug stipresnės, tad ir nusiteikti reikia kitaip, ko mums ir trūksta. Mažai susirinkome, vieni komandiruotėse, kiti atostogauja, tad pritrūkome keleto žaidėjų. Žinodami, kad žaisime prieš autsaiderius, gal pritrūkome nusiteikimo rungtynėms ir sportinio pykčio".

"Liko dar trejos rungtynės, tad bandysime kovoti toliau. Vieta didelės reikšmės mums neturi kovojant dėl geresnės komandos atrankoje, nes šioje lygoje labai jau viskas reliatyvu", - užbaigė komentarą M. Kulvinskas.

"LK Gijonos" ekipoje puikiai žaidė Vitalijus Danilovas pelnęs 22 taškus bei atkovojęs 12 kamuolių. Artiom Riabinov bei Aurelijus Sinkevičius surinko po dešimt.

"Koto" ekipoje išsiskyrė Giedrius Pikturna pelnęs 28 taškus bei Rimantas Ravaitis - 14 taškų, 5 perimti kamuoliai.

Galinga kova po krepšiu

Dar vienose, vakar vykusiose rungtynėse, susitiko dvi pirmojo A grupės ketvertuko komandos - "Domipa" (6/0) bei "KK Arginta" (3/2). Iki šių rungtynių "apdailininkų" kariauna dar nejautė pralaimėjimo skonio burnoje, tad norėjo pratęsti šią malonią tradiciją. Tuo tarpu "suvirintojai" turėjo vieną pralaimėjimą, kurį patyrė pačioje antrojo etapo pradžioje, tačiau po to sekusios trys pergalės iš eilės rimtai nuteikė visus to mačo laukusius dalyvius.

Kad kova bus ir ji bus rimta, ekipos ėmė įrodinėti nuo pirmųjų minučių, tačiau šiek tiek stipresnė buvo, namie žaidusi "Domipos" ekipa, kuri įgijo trapų trejų taškų pranašumą (18:15). Antrasis kėlinukas mažai kuo skyrėsi nuo pirmojo, vėl šiek tiek stipresni buvo šeimininkai, kurie sugebėjo skirtumą padvigubinti (39:33).

Itin galinga kova po krepšiu bei taikliais tritaškiais pasižymėję "apdailininkai" rungtynes "perlaužė" į savo pusę trečiajame ketvirtyje, kuomet įgijo saugią 14 taškų persvarą (67:53), tad palaužę priešininkų kovinę dvasią, "Domipos" ekipa ketvirtajame kėlinuke skirtumą dar padidino iki 22 taškų bei iškovojo 13 pergalę iš eilės rezultatu 89:67.

"KK Argintos" neišgelbėjo puikus Andriaus Mikštos žaidimas, kuris pelnė daugiau nei pusę komandos taškų bei surinko net 34 naudingumo balus.

"Domipos" ekipos vadovas Donatas Miškinis buvo šiek tiek nusivylęs dvikova: "Labai tikėjomės, kad bus rimta kova, norėjosi pamatyti, kaip atrodo "Arginta", kaip atrodome mes prieš stiprią ekipą, bet gaila, jie atvyko be trijų pagrindinių žaidėjų, todėl ir matome rezultatą. Buvome ir aukštesni, ir stipresni, tad ir kamuolių grafoje skaičiai tą rodo, bet padarėme ir daug klaidų, kas nėra gerai".

"Pirmus du kėlinukus vyrai tikėjo lengva pergale, todėl mūsų žaidime atsirado chaosas, žaidėjai atsipalaidavo, leidome pažaisti rečiau žaidžiantiems, todėl ir tampėmės. Visgi per pertrauką su vyrais pakalbėjome, kad taip žaisti negalime, jeigu jau atėjome laimėti, tai ir turime žaisti, tad antroje pusėje reikalai pasitaisė".

"Ateinančios rungtynės bus tikriausiai psichologiškai sunkiausios, žaisime su "Ferimstos" ekipa, kur tikriausiai spręsis, kas užims pirmą vietą, tad tam jau ruošiamės. Blogai tik tai, kad dėl traumų retėja komanda, todėl neaišku kaip atrodysime atkrintamųjų varžybų fone", - susirūpinęs buvo D. Miškinis.

"KK Argintos" ekipos idėjinis vadas Mindaugas Pūras kalbėjo trumpai: "Turime mes čia problemų, traumos, kitos priežastys, tad negalime surinkti pilno pajėgumo ekipos. Jau atkėlėme rungtynes su "Ferimstos" ekipa, tad žiūrėsime kaip čia toliau seksis".

"Pirmus du kėlinukus dar laikėmės, kol nepavargome, tačiau vėliau išsibaudavome. O tuomet jau nelabai ką galėjome padaryti".

"Bandysime išsilaikyti TOP ketvertuke ir patekti tiesiogiai į atkrintamąsias, kiek žiūrėjome, varžovai tikrai visi įkandami, tad belieka kovoti", - optimistiškas išliko M. Pūras.

"Domipos" ekipą į pergalę vedė Tadas Matiliūnas pelnęs 23 taškus (7/12 tritaškių) bei Martynas Mažeika - 16 tšk.

"KK Argintos" ekipoje išsiskyrė Andrius Mikšta pelnęs 34 taškus, atkovojęs ir perėmęs 7 kamuolius, bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, Mindaugas Pūras pridėjo 10 taškų bei 7 rezultatyvius perdavimus.

Komandinio žaidimo galia

Tik penkiese susirinkę "Judėjimo krypties" atstovai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti LKA ekipai, kuri įveikė varžovus rezultatu 86:60

Itin drausmingai žaidę "kariūnai" persvarą susikrovė jau pirmajame kėlinuke, kurį laimėjo 12 taškų skirtumu (21:9). Pasinaudodami priešininkų nuovargiu, skirtumą svečiai nuolatos didino, tad prieš ilgąją pertrauką jis pasiekė 23 taškus (48:25).

Visgi reiktų pagirti kovinguosius "inžinierius", kurie sukaupę paskutines jėgas, garbingai priešinosi visą antrą rungtynių pusę ir užbaigė rungtynes, neleisdami varžovams labiau įsisiautėti.

LKA ekipoje rezultatyviausiai žaidė Povilas Stanaitis pelnęs 15 taškų, bei Rimantas Vilkys - 13 tšk.

"Judėjimo krypties" ekipoje iki paskutiniųjų kovojo Deividas Ridikas pelnęs 22 taškus bei Gintaras Matkevičius pelnęs 15 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir padaręs net 11 klaidų.

Lyderių mūšiai

F grupėje dar pralaimėjimų nepatyrusių komandų dvikovoje namuose žaidusi "Taurus" (7/0) ekipa po atkaklios kovos palaužė "Hanse Trailer" (6/1) komandos pasipriešinimą 71:63 ir iškovojusi septintą pergalę iš eilės žengė tvirtą žingsnį užsibrėžto tikslo - atkrintamųjų varžybų link. Nuo susitikimo pradžios šeimininkai pabėgo į priekį ir taikliai atakuodami iš tolimos distancijos netruko susikrauti dviženklio pranašumo ir įpusėjus dvikovai buvo priekyje (40:29).

Po didžiosios pertraukos "tauriečių" žaidimas išsiderino ir daugiausiai Kęstučio Bagdanavičiaus pastangomis ketvirtajame kėlinuke pavyko "vežėjams" priartėti iki keturių taškų persvaros. Laiku atsigavę šeimininkai, puolime atsikovojo keletą svarbių kamuolių, taikliai sumetė baudas lemiamu momentu ir susikrovę aštuonių persvarą privertė varžovus patirtį pirmąjį pralaimėjimą antrame etape.

Nugalėtojų komandos idėjinis vadas Mantas Bielinskas po pergalingai pasibaigusių rungtynių teigė: "Varžovai gynėsi neblogai, tik labai jau buvo susikoncentravę ties gynyba po krepšiu, kas leido mums atakuoti iš tolimos distancijos. Bandė jie gintis asmeniškai, tačiau greitai vėl grįžo prie zoninės gynybos. Varžovų komanda susižaidusi, turi lyderį, kovingi, matosi, kad į rungtynes ateina tik vieno tikslo vedami - pergalės, bet jiems šiek tiek trūksta fizinio pasirengimo ir atletiškumo. Mūsų žaidimas labai bangavo, gal todėl kad buvome gausiai susirinkę ir dažnai keitėme žaidėjus. Kai varžovai priartėdavome, vėl įleisdavome lyderius, kurie patraukdavo komandą į priekį. Pabaigoje intrigos nebuvo ir iškovojom pergalę".

Po pralaimėtų rungtynių "Hanse Trailer" vadovas Aurelijus Zinkevičius iš pradžių pasveikino varžovus su pergale: "Noriu pasveikinti varžovus su pergale, gana neblogai jie pataikė tritaškius. Nors ir žinojom, kad priešininkų komanda yra stipri, tačiau kovėmės iki galo, bet manau šioms rungtynėms mums trūko nusiteikimo. Buvome tarsi kita komanda, lyginant pergalingas rungtynes, kai kovingai nusiteikę laimėjome prieš stiprius varžovus - "Mb-nuoma.lt" komandą. Vakar mums iš tikrųjų buvo juoda diena, nekrito nei dvitaškiai, nei tritaškiai. Savo sudėtyje neturėjome dar dviejų aukštaūgių, nors dvikovos metu kamuolius rinkomės visai neblogai, bet lemiamu momentu leisdavome varžovams kartoti netaiklius metimus. Apibendrintai galima pasakyti, kad ne varžovai laimėjo, bet mes pralaimėjome varžybas".

"Taurus" gretose išsiskyrė Renaldas Leipus (5/8 tritašk.) pelnęs 25 taškus, Kęstutis Grigaliūnas įmetė 13 taškų, Marius Karvelis pridėjo 10 taškų ir atkovojo 14 kamuolių.

"Hanse Trailer" ekipą į priekį tempė Kęstutis Bagdanavičius pelnęs 28 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių, Donatas Krasickas surinko 10 taškų, Donatas Kucevičius ir Rytis Moroza pridėjo po 9 taškus.

Įtempta. Vėlai vakare ginklus surėmė ir G grupėje pralaimėjimų nepatyrusios "ISM universitetas" (6/1) ir "Grigiškės-plasta.lt" (6/0) komandos. Po gana įtemptos kovos pergalę rungtynių pabaigoje pavyko išplėšti svečiuose žaidusiems Grigiškių atstovams. Prie šaltos salės pirmi apsiprato svečiai ir pasinaudoję varžovų sąstingiu, pasibaigus pirmajam kėlinukui turėjo 9 taškų pranašumą. Po trumpos pertraukėlės šeimininkai atsigavo ir baigiantis antram ketvirčiui grąžino intrigą. Komandos, grįžusios į aikštę po ilgosios pertraukos, neišsiskyrė rezultatyvumu, dažniausiai atakos būdavo baigiamos metimais iš tolimos distancijos ir tik vos keletas metimų pasiekė tikslą. Likus iki lemiamo kėlinuko pabaigos nepilnai minutei komandas skyrė penki taškai ir greitą ataką surengę studentai tolimu metimu sušvelnino rezultatą iki dviejų taškų. Lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi Viktoras Urbanovič ir atstatė keturių taškų pranašumą, kurį Grigiškių atstovai išlaikė iki rungtynių pabaigos ir liko viena iš nedaugelio komandų, kuri antrame etape nepatyrė pralaimėjimų. Galutinis dvikovos rezultatas 59:55.

"Grigiškės-plasta.lt" vadovas Ričardas Petrikas teigė: "Vyko gana atkaklios rungtynės, šaltoje salėje. Pirmajame kėlinuke mums pavyko atitrūkti, vėliau žaidimas išsilygino ir vyko lygi kova. Varžovai atvyko nepilnos sudėties, bet buvo gana stiprūs. Šiek tiek teisėjai netolygiai traktavo pražangas, nors tikrai varžovams turėjo būti paskirta daugiau. Pergalę lėmė didesnis mūsų noras laimėti, gera kova dėl atšokusių kamuolių ir gana neagresyvus varžovų žaidimas puolime, kuriame jie dažniausiai bandė atakas užbaigti tolimais metimais,kurie jiems nekrito".

"Grigiškės-plasta.lt": Andrej Šurpickij (12 atk. kam.) - 17 tšk., Marius Kandrotas - 15 tšk., Erikas Krukauskas (7 rez. perd.) ir Viktoras Urbanovič po 8 tšk.

"ISM universitetas": Karolis Bielskis - 18 tšk., Justas Baranauskas (15 atk. kam.) - 13 tšk., Eigirdas Keblikas - 11 tšk.

Atkakliai

Liko už borto. Svečiuose žaidę "Wienerberger" (3/5) atstovai nusileido "Tampa Bay Lightning" (6/1) ekipai rezultatu 68:58 ir po šios nesėkmės tapo aišku, kad pirmą kartą komanda nuo įsikūrimo liko už atkrintamųjų varžybų borto. Pirmajame kėlinuke vyko apylygė kova, o kurios keturių taškų pranašumą turėjo šeimininkai. Antrajame kėlinuke ledo ritulininkai surengė įspūdingą spurtą ir įpusėjus dvikovai jau turėjo saugią septyniolikos taškų persvarą.

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, tačiau "Tampa Bay Lightning" atstovai visą laiką kontroliavo rungtynes ir neiššvaistę iki didžiosios pertraukos sukauptos persvaros šventė šeštąją pergalę antrame etape, kuri dar labiau šeimininkus priartino prie TOP 3.

"Tampa Bay Lightning" komandos vadovo Valdo Jonavičiaus komentaras buvo toks: "Gerai sužaidė priešininkų komanda, mūsų krepšiui pavojingas buvo kiekvienas iš jų. Tačiau, dėka vieno iš jų nesusivaldymo mes galėjome jaustis užtikrinčiau visas varžybas. Oro sąlygos mums buvo palankios, sužaidėm gerai, Ramūnas Šarmavičius puikiai sustabdė jų lyderį. Mykolas Subačius ir Simonas Norkūnas žaidė patikimai. O Marius Taparauskas kaip visada skriejo su vėjeliu. Tad man pačiam reikėjo likti ant ledo", - komandos lyderiams komplimentus žarstė bei pergale džiaugėsi "Tampa Bay Lightning" ekipos vadovas V.Jonavičius.

"Tampa Bay Lightning": Marius Taparauskas - 21 tšk., Mykolas Subačius - 11 tšk., Konstantin Stech - 9 tšk.

"Wienerberger": Julius Mackevičius, Laurynas Pališkis ir Rimas Sakavickas po 13 tšk.

Laikosi. Po pralaimėtų paskutinių rungtynių, kurios anksčiau laiko užkirto kelią patekti į atkrintamąsias varžybas, "Tikresta-specialusisservisas.lt" (4/4) ekipa laikosi duoto žodžio dar trinktelėti durimis ir vakar iškovojo jau trečią pergalę iš eilės. Savo aikštėje rungtyniavę "tikrestiečiai" tik po atkaklios kovos patiesė "Bretalitos" (2/5) atstovus 66:60. Pirmajame kėlinuke šeimininkai atrodė blankiai, o svečiai įspūdingai atakavę iš vidutinio nuotolio susikrovė vienuolikos taškų persvarą. Po trumpos pertraukėlės šeimininkai tarsi atsibudo, sutankinę gynybą ir priversdami varžovus dažnai klysti antrajame kėlinuke sumažino deficitą iki dviejų taškų (31:33).

Po ilgosios pertraukos svečiai vėl dažnai klydo, o "tikrestiečių" puolimo mašina dirbo puikiai ir likus dešimt minučių šeimininkai jau buvo priekyje (51:46). Lemiamame kėlinuke daugiau žaidybinės patirties turintys "tikrestiečiai" svarbiausiomis susitikimo akimirkomis sužaidė nepriekaištingai ir šventė pelnytą pergalę.

"Tikresta-specialusisservisas.lt": Tadas Kiallo - 17 tšk., Jonas Tirevičius - 12 tšk.

"Bretalita": Vidmantas Poškus - 18 tšk., Gintaras Skadailis - 15 tšk.

Atitrūko po pertraukos

Po pertraukos. Pirmoje rungtynių pusėje svečiuose žaidę "SK Ardas-JMP" (1/5) vyrukai kaip lygūs su lygiais grūmėsi su "BC Oriolos" (4/3) garbę ginančiais krepšininkais. Visgi po didžiosios pertraukos šeimininkams sutankinus gynybą "ardiečiai" pradėjo dažnai klysti, o "farmacininkai" taikliai atakuodami iš vidutinio nuotolio ir puikiai išnaudodami savo lyderį Žydrūną Baliūną nepastebimai susikrovė solidžią persvarą ir nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą "BC Oriola" pergalę rezultatu 82:50.

"BC Oriola": Žydrūnas Baliūnas (13/16 dvitašk.) - 36 tšk., Audrius Mikalajūnas - 13 tšk., Darius Sviderskis - 10 tšk.

"SK Ardas-JMP": Vaidas Jakavonis (10 kl.) - 19 tšk., Albinas Noreika - 10 tšk., Vladimir Kiseliov (12 atk. kam.) - 8 tšk.