"Rybvalda" į šešioliktuką prasimušė tiesiausiu keliu

Vakar (03 19) gausiausioje miesto lygoje vyko intriguojančios kovos, vienoje iš jų paaiškėjo antroji aštuntfinalio dalyvė - "Rybvaldos-Scan Technikos" komanda, kuri serijoje 2:0 įveikė "VU Fizikų" ekipą. Taip pat WWIAFTM ekipa gali didžiuotis patekusi į C lygos šešioliktfinalį.

Ketvirtame kėlinuke

Antruoju aštuntfinalio dalyviu tapo "Rybvaldos-Scan Technikos" (7) komanda, kuri ir antrą kartą per dvi dienas įveikė "VU Fizikų" (39) ekipą ir aštuntfinalyje išbandys jėgas su čempionų vardą ginančia "MRU-Magistrų" (10) komanda. Pirmoje dvikovoje gana lengvai varžovus įveikę "rybvaldiečiai" svečiuose sulaukė rimtesnio studentų pasipriešinimo ir tik sėkmingiau sužaidę lemiamą dvikovos ketvirtį iškovojo sunkią pergalę ir laimėjo seriją (2:0).

Šeimininkai pagerinę kovą dėl atšokusių kamuolių jau nuo susitikimo pradžios kibo varžovams į atlapus ir daugiausiai Roko Kondroto taiklių metimų dėka po pirmojo kėlinuko susikrovė šešių taškų persvarą (24:18). Per dviejų minučių pertraukėlę svečiai aptarę gynybos schemas, antrajame kėlinuke pristabdė studentų kariauną ir šiose rungtynėse "Rybvaldos-Scan Technikos" gretose žibėjusio Manto Jankūno pastangomis, pavyko ne tik išlyginti rezultatą, bet ir įpusėjus dvikovai pirmauti (40:36).

Didžiosios pertraukos metu jėgas atgavę šeimininkai vėl pakeitė žaidimą sau naudinga linkme. Atsidūrę varžovų užnugaryje fizikai pristabdė varžovų lyderius ir demonstruodami puikius puolimo sugebėjimus, susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas. Likus dešimčiai minučių "Alma mater" atstovai vėl priekyje (56:52).

Lemiamame kėlinuke, kad ir kaip stengėsi šeimininkai viskas stojo į savo vietas. Studentai vis sunkiau rasdavo kelius varžovų krepšio link, tuo tarpu "rybvaldiečiai", nors ir nedemonstravo savo žaidimo, bet nenorėdami dar vienų papildomų rungtynių, sugebėjo nusiteikti ir susigrąžino tai, ką trečiame kėlinuke buvo praradę, o dvikovos pabaigoje sugebėjo įgyti saugų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę penkių taškų skirtumu rezultatu 76:71.

Sunkiai nusiteikė

Nugalėtojų komandos žaidėjas Kristupas Rybakovas džiaugėsi komandos sėkme: "Pirmiausia labai džiaugiamės patekę į aštuntfinalį. Buvo sunku nusiteikti šioms rungtynėms, kai išvakarėse laimėjome nemažu skirtumu prieš tą patį varžovą. O varžovai namų salėje tikrai gerai pasirodė - gerai pataikė, puikiai gynėsi ir turėjo palaikymą. O mes atrodėme vangiai, pridarėme daug klaidų, nepataikėm ir tik rungtynių pabaigoje mūsų vyrai nusiteikė ir įrodė, jog esame stipresnė komanda. Dabar visos mintys tik apie sekantį varžovą praeitų metų čempionus - "MRU-Magistrų" komandą".

"VU Fizikų" komandos žaidėjo Justino Mikšio komentaras apie rungtynes: "Žinojom po pirmųjų varžybų, kad priešininkai individualiai stipresni, todėl negalėjom gintis asmeniškai, teko naudoti aikštės gynybą ir tikėtis, kad jie nepataikys, bet deja pataikė. Beveik nepralošėm šį kartą kovos dėl kamuolių, tai atspindi ir rezultatas. Rokas Kondrotas buvo tikras komandos lyderis ir patempė komandą, kada reikėjo, bet pabaigoje vis tiek paleidom varžovus ir pralaimėjom".

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Mantas Jankūnas pelnęs 31 tašką, Tomas Butkevičius pridėjo 12 taškų, Evaldo Černiausko sąskaitoje 11 taškų.

"VU Fizikų" ekipoje nesulaikomas buvo Rokas Kondrotas pelnęs 32 taškus, neblogai jam talkino Justas Laužadis įmetęs 17 taškų, Žydrūnas Kuršaitis pridėjo 10 taškų.

Geležinkelio bėgiais į šešioliktfinalį

Savo tvirtovėje žaidę WWIAFTM (17) vyrai ir antrąkart nepabūgo "Lietuvos geležinkelių" (48) traukinio bei plikomis rankomis jį sustabdė rezultatu 81:66.

Atsakomosiose rungtynėse Lazdynuose ilgiausio pavadinimo lygoje komanda pakartojo praeitų rungtynių scenarijų, vėlgi pirmajame kėlinuke susikrovę sau saugią dešimties taškų persvarą (26:16), tempą išlaikė iki ilgosios rungtynių pertraukos (38:31). Taip pat pasimokę iš praeitų rungtynių klaidų WWIAFTM atstovai šįkart neblogai atakavo iš vidutinio bei tolimo nuotolių, kai tuo tarpu "Lietuvos geležinkeliai" be pagrindinio įžaidėjo sunkiai skynėsi kelią po varžovų krepšiais.

Trečiajame kėlinuke šeimininkai spurtavo ir įgijo jau 16 taškų persvarą (61:45), taip palaidodami svečių viltis pakovoti bent dėl pergalės, tad atstumą išlaikę ir lemiamame ketvirtyje, WWIAFTM ekipa šventė nesunkią pergalę penkiolikos taškų skirtumu.

Po šios pergalės WWIAFTM pateko į šešioliktfinalį, kur susitiks su "KK Argintos" ekipa. Tuo tarpu "Lietuvos geležinkeliams" sezonas baigtas.

"Lietuvos geležinkelių" vadovas Arvydas Dveilys akcentavo komandos nukraujavimą: "Sunku ką ir pakomentuoti. Kaip ir po praeitų rungtynių kalbėjau, kad esame nukraujavę ir nebeturime pagrindinio įžaidėjo, vakar netekome dar dviejų pagrindinių žaidėjų, tad pagal situaciją atrankos turnyre sužaidėme garbingai".

"Komandoje žaidžia tik "geležinkeliečiai", o rotacija įmonėje vyksta, tai neturint žaidėjų, sunku ir kažką organizuoti", - apie planus kalbėjo A. Dveilys.

WWIAFTM ekipoje rezultatyviausiai žaidė Tadas Mockevičius pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius. Martynas Butrimanskas pridėjo dvigubą dublį - 15 taškų bei 13 atkovotų kamuolių. Renatas Bliuvas taip pat įsūdė 15 taškų bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

"Lietuvos geležinkelių" komandoje garbingai priešinosi Algimantas Akulavičius pelnęs 18 taškų. Arvydas Dveilys pridėjo 13 taškų bei 7 atkovotus kamuolius.

Pertrauka ne į naudą

Vis greičiau įsibėgėja šešioliktfinalio dvikovos, o į kovų sūkurį įsijungė po atrankos turnyro patekusi "Koto" ekipa bei tiesioginį bilietą gavusi "Vaimetos"komanda.

Atrankos kovose užsigrūdinę "žvejai" gerą formą pademonstravo ir pirmose šešiolikftinalio rungtynėse. Jau pirmajame kėlinuke leidę svečiams įmesti tik tris taškus, įgijo 11 taškų persvarą (14:3), kurią nuolatos didino, o po dviejų kėlinukų turėjo 17 taškų persvarą (35:18).

Nestabdė ritmo "Kotas" ir trečiajame kėlinuke, kuomet prie turėtos persvaros pridėjo dar vienuolika taškų (58:30), kai tuo tarpu "Vaimetai" sunkiai sekėsi pabusti iš žiemos miego. Tad šiek tiek atsipalaidavę "žvejai" ramiai užbaigė lemiamą ketvirtį ir laimėjo rungtynes 70:45 bei pirmauja serijoje iki dviejų pergalių 1:0.

"Vaimetos" ekipos vadovas Modestas Čereškevičius buvo nustebintas rungtynių eiga: "Rezultatas įdomus. Esame nustebinti. Žinoma, netaikliai mėtėme dvitaškius. O ir pridarėme daug klaidų, kai tuo tarpu jie suklydo daug mažiau".

"Manau, kad ilga pertrauka be žaidimo irgi turėjo tam įtakos, per tą laikotarpį, kol vyko atrankos turnyras, turėjome tik vienas draugiškas rungtynes, o ir tos silpno lygio. Ką gi, serija keliasi pas mus į namus, tad tikėkimės, kad padarysime išvadas ir iškovosime pergalę. Bandysime uždengti varžovų lyderį - Tadą Markilevičių, taip pat tikimės, kad jiems taip sėkmingai metimai nekris, kaip krito vakar", - žadėjo kautis M. Čereškevičius.

"Koto" ekipoje nesulaikomai žaidė Tadas Markilevičius pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. Rimantas Ravaitis pridėjo 21 tašką.

"Vaimetos" komandoje bandė priešintis Mindaugas Eimutis surinkęs 15 taškų bei atkovojęs 9 kamuolius. Modestas Čereškevičius pridėjo 12 taškų.