Ambicingieji ŠMKA II atstovai - aštuntfinalyje

Prieš tai vykusiose dvejose dvikovose netrūko įtemptos kovos, tad ir trečioje lemiamoje dvikovoje tarp ŠMKA II (14) ir "Grigiškių SK veteranų" (46)ekipų, buvo laukiama atkaklios kovos. Pasitikėjimą savo jėgomis antrose rungtynėse įgiję "marčiulioniukai" nebuvo linkę nuleisti rankų ir lemiamose rungtynėse vedini savo lyderių Agniaus Savičiūno ir Lauryno Zurzos, pergalių ištroškę jaunieji krepšininkai puikiai sužaisto antrojo kėlinuko dėka žengė į kitą etapą. Aštuntfinalyje jaunieji krepšininkai susikaus su "Biovelos group" (3) vyrais, kuriems antrajame etape buvo nusileista tik po pratęsimo minimalia persvara.

Savo aikštėje žaidę ambicingieji ŠMKA auklėtiniai jau nuo rungtynių pradžios užsuko puolimo mechanizmą. Aikštės šeimininkų atakos buvo sklandžios ir rezultatyvios, o svečius pirmajame kėlinuke gelbėjo puikus pataikymas iš artimos distancijos, kuris išlaikydavo juos koviniu atstumu. Po pirmųjų dešimties minučių "mačiulioniukai" priekyje (25:21). Pagavę žaidimo ritmą šeimininkai antrajame kėlinuke pradėjo siautėti aikštelėje. Daužydami svečių gynybos užtvaras ir pasinaudoję varžovų emociniu protrūkiu, subombardavo varžovų krepšį per dešimt minučių įsūdydami net trisdešimt tris taškus ir pasiųsdami juos dvikovos pusiaukelėje į nokdauną. Po dviejų kėlinių rezultatas (58:41) ŠMKA naudai.

Nors trečiojo kėlinuko pradžioje skirtumas šoktelėjo virš dvidešimt taškų, bet gilioje duobėje atsidūrę veteranai laiku padarė išvadas. Grigiškių atstovai visiškai pristabdė varžovų siautėjimą aikštėje ir išnaudodami masės ir ūgio persvarą sėkmingai užbaigdavo puolime susikurtas progas. Brandus žaidimas davė akivaizdžių rezultatų, tad likus vienam ketvirčiui deficitas sumažėjo iki šešių taškų (76:70). Lemiamame kėlinuke veteranams buvo pavykę priartėti iki keturių taškų, bet dėl pražangų limito netekus keletos svarbių žaidėjų taip ir nepavyko perlaužti žaidimo sau naudinga linkme. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo sunkią ŠMKA II pergalę rezultatu 98:91

Nugalėtojų komandos treneris Šarūnas Ciparis gyrė varžovus ir džiaugėsi iškovota pergale: "Rungtynės buvo labai sunkios. Norisi pagirti varžovus, kad jie yra tokia vieninga komanda ir laikosi kaip tvirtas kumštis. Malonu žaisti prieš tokį varžovą. Rungtynės buvo banguotos. Pirmoje pusėje susikrovėm solidžią persvarą, kurią išlaikėm iki rungtynių pabaigos ir iškovojom pergalę. Nugalėtojų juk niekas neteisia. Šiose rungtynėse priešingai nei antrose nesisekė pataikyti iš toli. Antrose įmetėme penkiolika tritaškių, o šiose tik keturis".

"Malonu buvo žaisti, kai susirenka nemažai žiūrovų, ir mūsų, ir Grigiškių komandos sirgalių buvo nemažai, tik gal per daug emocijų buvo iš varžovų pusės, kurios nepuošė rungtynių",- pokalbį baigė Š. Ciparis.

"Grigiškių SK veteranų" komandos vadovas Rimas Miliauskas buvo labai nepatenkintas teisėjų veiksmais: "Kol su teisėjais nesusipykom, tol jie neteisėjavo. Ypač pirmoje rungtynių pusėje jie labai skirtingai traktavo pražangas. Jie daužydavo per rankas, o mes net negalėdavome prisiliesti, tad pirmoje pusėje gavome dvidešimt pražangų, o antroje pusėje tik šešias. Jų treneris galėdavo reikšti emocijas, o mūsų emocijos buvo baudžiamos techninėmis pražangomis, kurių pirmoje pusėje gavom keturias. Antroje pusėje, kai jau leido mums žaisti, tai beveik buvome pasiviję varžovus, bet pirmoje pusėje žaidėjai prisirinkę baudų, lemiamu momentu turėjo palikti aikštelę. Nenusimename dėl patirto pralaimėjimo, tegul jaunimas grūdinasi ateities kovoms ir linkime jiems sėkmės", - sėkmės varžovams pokalbio pabaigoje linkėjo R. Miliauskas.

Nugalėtojų gretose nesulaikomi buvo Agnius Savičiūnas pelnęs 36 taškus ir Laurynas Zurza, kuris įmetė 23 taškus ir sugriebė 11 atšokusių kamuolių. Teodoras Malinauskas ir Leigh Saffin (10 atk. kam.) pridėjo po 12 taškų.

"Grigiškių SK veteranų" ekipą dvigubais dubliais gelbėti bandė Andrius Vdovenko - 30 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Vladimir Ablajev - 20 taškų ir 16 atkovotų kamuolių. Vitalijus Rancovas - 19 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.