Dviejų pratęsimų trileryje - "Adform-Insoft" pergalė

Informacinių technologijų srityje dirbančių įmonių lygoje reguliarusis sezonas artėja pabaigos link, tačiau tai nereiškia, jog čempionate mažėja intrigos ar įdomių įvykių. Bene daugiausiai aistrų per pastarąją savaitę sukėlė vakar (02 08) vykusi "Adform-Insoft" ir "Asseco-Sintagmos" akistata, kurią po dviejų pratęsimų laimėjo savo aikštėje žaidę "insoftai".

Lyg sūpuoklės

Savo aikštėje žaidusių "Adform-Insoft" (8/3) vyrų akistata su "Asseco-Sintagmos" (7/4) kolektyvu salėje susirinkusių žiūrovų aistras kaitino jau nuo pirmųjų dvikovos sekundžių. Aikštės šeimininkai kone iškart nėrė į greitą puolimą bei itin sėkmingai sužaidę susitikimo pradžią gana greitai susikrovė apčiuopiamą pranašumą ir pirmo kėlinuko pabaigoje jau mėgavosi devynių taškų persvara (19:10).

Antrajame ketvirtyje svečiai suaktyvino gynybą ir sugebėjo išjungti varžovų puolimo mašiną. Visgi patys "Asseco-Sintagmos" krepšininkai šaudė tuščiais šoviniais, tad dvikovos pusiaukelėje tik dar labiau atitolo nuo varžovų (21:31).

Įdomybės prasidėjo iškart po didžiosios pertraukos. Svečiai nusprendė nebejuokauti ir sustygavę savo žaidimą žaibiškai ėmė artėti prie varžovų. Trečiojo kėlinuko viduryje svečiai tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose, tad atrodė, jog aikštėje kaunasi dvi skirtingo pajėgumo komandos. "Asseco" vyrai vedami savo lyderio Vitalij Podgaiskij per dešimt minučių likvidavo turėtą deficitą ir likus vienam ketvirčiui jau buvo priekyje (44:41).

Tačiau tuomet, kai atrodė, jog rungtynėse nieko naujo nebeįvyks, aikštės šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą. "Adform-Insoft" ekipa įgavo antrąjį kvėpavimą bei iki pat rungtynių pabaigos ėmė žengti koja kojon su varžovais. Pagrindinio laiko pabaigoje pergalę savo rankose jau turėjo svečiai, tačiau aikštės šeimininkų snaiperis Arūnas Stonis švystelėjo sudėtingą metimą krepšio link ir... pataikė!

Papildomų penkių minučių metu drama aikštelėje tęsėsi toliau, o papildomų penkių minučių pabaigoje vėl viską savo rankose turėjo "Asseco" vyrai. Visgi istorija pasikartojo. Aikštės šeimininkai kone paskutinėmis sekundėmis įsūdė tritaškį kone iš aikštės vidurio taip išplėšdami dar vieną pratęsimą.

Visa intriga ir iki maksimumo įkaitusi atmosfera, persikėlė į antrą pratęsimą, kurio metu Fortūną galiausiai šyptelėjo aikštės šeimininkams. "Adform-Insoft" vyrai lyg iš natų sužaidė antrojo pratęsimo pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 79:78.

Nors ir po pralaimėtos dvikovos "Asseco-Sintagmos" komandos vadovas Tadas Savičius dalijosi gera nuotaika: "Kaip gali pastebėti akylesni asmenys, gavom į kaulus po dviejų pratęsimų. Bet pačios rungtynės buvo labai ir labai geros. Po pirmų dviejų kėlinių atsilikinėdami 10 taškų, trečio kėlinio viduryje jau buvome priekyje. Ir nedidelę persvarą išlaikėme iki pat rungtynių pabaigos".

"O vat likus 5 sekundėms ir mums pirmaujant 3 taškais, visai idealiai apsigynėme nuo A.Stonio. Deja, tas prisižiūrėjęs D.Šalengos metimų, vis tiek įsūdė kažkokią nesąmonę... O per likusį laiką mūsų gerai paruoštas metimas padunksėjo į lanką ir į krepšį neįkrito", - pasakojo T.Savičius.

"Teko žaisti pratęsimą. Šiame pratęsime vėlgi, sudėjome taškus ant "i" ir likus 5 sekundėms pirmavome trimis taškais. A.Stonį dėl viso pikto išbaudavome iki to laiko. Ir ką gi, vėl idealiai apsigynėme, bet tada S.Norkaitis, prisižiūrėjęs A.Stonio metimų (kuris, kaip minėjau - prisižiūrėjo D.Šalengos metimų), nusprendė, kad vieno pratęsimo per mažai ir įsūdė dar vieną nesamonę nuo 9 metrų per rankas, mesdamas link krepšio... Žodžiu, po viso šito nusprendėm, kad dviejų pratęsimų už tą pačią kainą mums jau gana, ir antrajame pratęsime, matyt, tiesiog pritrūkom jėgų".

"Sveikinimai varžovams(kolegoms po teisybei) su gražia pergale, tikėsimės dar susimatyti aikštelėje", - šmaikštavo "Asseco-Sintagmos" komandos vadovas T.Savičius.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Juozas Petravičius, pelnęs 32 taškus ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, Gediminas Eglinskas pridėjo 13, o Saulius Norkaitis į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

"Asseco-Sintagmos" ekipoje nesulaikomas buvo Vitalij Podgaiskij (31 tšk., 13 atk. kam., 38 naud. balai), jam neblogai talkino Tadas Savičius ir Jaroslav Klimaševski į savo sąskaitas įsirašę po 14 taškų.

Įdomybės kitose aikštelėse

Nelaimėliai. "Mokėjimai.lt" (2/9) kolektyvas ir toliau neišlipa iš nesėkmių liūno. Praėjusią savaitę "mokėtojai" vėl patyrė dvi apmaudžias nesėkmes, nusileisdami varžovams vidutiniu 61,5 taško skirtumu. Maža to, į čempionato favoritų "Atea-HP" (9/1) atstovų krepšį IT lygos nelaimėliai įmetė vos 19 taškų.

Kaimynai. Turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje geriau sekėsi "Affecto-Lietuvos" (6/4) ekipai, kuri savo aikštėje palaužė "iTree" (5/7) atstovus rezultatu 60:51. Pergalė leido "affectiečiams" pakilti į šeštąją vietą, tuo tarpu "medžiai" smuktelėjo į devintąją poziciją.

Tiesa, "iTree" kolektyvas jau po kelių dienų palaužė "Fimos" krepšininkus bei kiek pagerino savo pozicijas kovoje dėl bilieto į atkrintamąsias.

Nemažina. Ryžtingai savojo tikslo link eina ir apsukų nė kiek nemažina čempionų titulą ginantys "Teltonikos" (9/1) vyrai, kurie šventė dvi lengvas pergales ir likus trims turams jau beveik užsitikrino vietą stipriausių reguliariojo sezono komandų trejetuke.

Po laimėtos akistatos prieš "Sisneta-Elsis IT-IBM" (6/4) ekipą rezultatu 85:48 "Teltonikos" atstovas spaudai Naglis Jonušką teigė: "Rungtynes pradėjome labai susikaupę, kadangi varžovų padėtis turnyrinėje lentelėje lengvos pergalės nežadėjo. Vis dėlto, rimto pasipriešinimo nesulaukėme. Šį sezoną esame įpratę susidurti su itin rimtu varžovų nusiteikimu - suprantama, daugeliui ekipų norisi kuo geriau pasirodyti žaidžiant su čempionais. Deja, panašu, jog šios dienos varžovai į varžybas rinkosi jau susitaikę su pralaimėjimu. Gerai pradėję rungtynes ir pajutę, jog viskas klojasi gerai, rungtynių kontrolės nebepaleidome ir galėjome leisti daugiau pažaisti rečiau aikštėje pasirodantiems žaidėjams", - kalbėjo "Teltonikos"atstovas spaudai N.Jonuška.

Progresas. Nors turnyrinės lentelės apačioje esanti "Metasite" (0/11) ekipa ir toliau niekaip neranda rakto į pergales, tačiau šioks toks progresas komandos žaidime matosi. Puikiausias to pavyzdys - 43 pelnyti taškai akistatoje su "Asseco-Sintagmos" atstovais. Tai - šio sezono komandos rezultatyvumo rekordas. Nepaisant šio pasiekimo "metasitai" patyrė jau vienuoliktą nesėkmę iš eilės.

Dvikova. "Teltonikos" ir "Atea-HP" komandos dėl pirmų vietų kovoja ne tik pagrindiniame fronte. Abi čempionato favoritės nepasidalina pirmosios vietos ir pagrindinėse statistikos kategorijose: "Teltonika" yra rezultatyviausia ekipa, "Atea-HP" praleidžia mažiausiai taškų, tačiau čempionai lenkia savo konkurentus atkovotų kamuolių bei rezultatyvių perdavimų kategorijose.

Jei dabar visa tai atrodo tarsi skaičių žaidimas, tai artėjant finalų metui sausa statistika turėtų tapti visai įdomi.