Paaiškėjo dvi D lygos ketvirtfinalių poros bei dar viena atkrintamųjų dalyvė

Ketvirtadienio vakarą "Sostinės" D lygoje įvyko trys susitikimai, po kurių paaiškėjo dvi ketvirtfinalio poros bei dar viena kelialapio į atkrintamąsias savininkė.

Trūko nedaug

Savo aikštėje žaidusi "BC Oriolos" (1/2) ekipa turėjo vilčių patekti į D lygos atkrintamąsias, tačiau norint pasiekti šį tikslą visų pirma reikėjo įveikti Vilniaus KM-94-II (3/0) kolektyvą. Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir įpusėjus joms turėjo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (42:26). Visgi vėliau išmušė svečių komandos lyderio Karolio Jadkonio valanda. VKM garbę ginantis aukštaūgis surengė neįtikėtiną solo pasirodymą, kuris ne tik padėjo likviduoti turėtą deficitą, bet ir leido jauniesiems krepšininkams išsiveržti į priekį.

Lemiamame kėlinuke "farmacininkai" dar bandė gelbėtis, tačiau netaiklūs metimai ir skylėta gynyba neleido "BC Oriolos" komandai pasiekti norimo tikslo. Galutinis rezultatas - 89:83.

Vilniaus KM-94-II: Karolis Jadkonis (10 atk. kam.,47 naud. balai) 33, Vytenis Stankevičius (11 atk. kam.) 28, Paulius Mičėnas 22.

"BC Oriola": Tomas Markevičius (11 atk. kam.) 25, Andrius Pieslikas, Paulius Uksas ir Justas Naruševičius po 16.

Vilniaus KM-94-II ekipa užsitikrino pirmąją vietą B grupėje ir D lygos ketvirtfinalyje susigrums "Senos chebros" atstovais.

Pasinaudojo proga

Puikias galimybes į sekantį etapą prasimušti turėję "IKI premijos" (2/1) krepšininkai pasinaudojo proga žengti tolyn ir sumindę "Bandžių" (0/3) ekipą rezultatu 60:30 jau ruošiasi D lygos atkrintamosioms.

Savo aikštėje žaidę "premijuotojai" apčiuopiamą persvarą įgijo jau pirmajame kėlinuke , o iki didžiosios pertraukos ją dar labiau padidino (31:20). "Bandžių" vyrai bandė vytis varžovus keisdami gynybos sistemą, tačiau tą padarę, svečiai visiškai užstrigo puolime ir galėjo tik stebėti nuolat tolstančius varžovus. Nors "IKI premijos" krepšininkai taip ir nesugebėjo įsukti puolimo mechanizmo, tačiau tam, kad būtų iškovota triuškinama pergalė, pakako ir pakankamai negausaus taškų kraičio.

"IKI premija": Nerijus Paknys ir Marius Geležiūnas po 14, Tomas Pesenka 10.

"Bandžiai": Kristijonas Širvinskas (16 atk. kam.) 15, Ernestas Miežys ir Tadas Malinauskas po 5.

"IKI premijos" atstovai užėmė antrąją vietą B grupėje ir kitame varžybų etape grumsis su VKSK vyrais.

Užtikrintai

Svečiuose žaidusi "Asseco Lietuva" (2/1) ekipa žaidė užtikrintai ir be didesnio vargo įveikę "Bretalitos" (1/2) atstovus išplėšė kelialapį į ketvirtfinalio kovas.

Susitikimo pradžioje žaidimo kontrolę savo rankose laikė aikštės šeimininkai, kurie sužaidus dešimt minučių turėjo dviejų taškų pranašumą (17:15). Tačiau vėliau viskas apsivertė aukštyn kojom. IT specialistai padidino žaidimo spartą, tiksliai žaidė puolime ir per keletą minučių pasiuntė varžovus į nokdauną.

Ledinį dušą patyrę "Bretalitos" vyrai dar bandė stotis ant kojų, tačiau pavyti įsibėgėjusių svečių jie taip ir nesugebėjo. Tuo tarpu pavyzdingai antrąją rungtynių dalį sužaidę "Asseco Lietuvos" krepšininkai galiausiai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 99:55 bei jau gali ramiai laukti savo varžovų kitame varžybų etape.

Nugalėtojų komandos vadovas Tadas Savičius pasidalino gera nuotaika: "Tiesiog buvome stipresni. Pirmame kėlinuke lėtai įsibėgėjome, bet  paskui visas rungtynes labai neblogai gynėmės bei dar neblogiau užpuolėm. Rezultatas tą atspindi. Dabar džiaugiamės perrašinėdami D lygos istoriją - patekome į atkrintamąsias varžybas", - patekimu į sekantį etapą džiaugėsi "Asseco Lietuvos" komandos vadovas T.Savičius.

"Asseco Lietuva": Julius Molis (6 rez. perd.) 31, Linas Stepanauskas 18, Mindaugas Staneliūnas 16.

"Bretalita": Gintaras Skadailis ir Vidmantas Poškus po 12.