Pirmasis "Senos chebros" taškas ir užtikrinta VKM pergalė

Pirmadienio vakarą "Švyturio" krepšinio čempionato D lygoje buvo sužaisti du susitikimai, kuriuose pergales šventė "Senos chebros" ir Vilniaus KM-94-II kolektyvai.

Palaužė ketvirtajame kėlinuke

Itin atkakli dvikova vakar vyko A grupėje tarp "Senos chebros" (1/1) bei "Kuršėnų" (0/1) ekipų, kur pergalę šventė šeimininkai, rezultatu 60:53.

Taškas į tašką vykusioje dvikovoje nei vienai ekipai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros, tačiau priekyje dažniau būdavo "Sena chebra", kuri itin gerai išnaudojo savo aukštaūgius bei skylėtą "Kuršėnų" gynybą. Po dvejų kėlinukų keturiais taškais priekyje "Sena chebra" - 31:27.

Pirmosios pusės scenarijus kartojosi ir antroje rungtynių pusėje, "Kuršėnų" ekipai niekaip nepavykdavo užkamšyti gynyboje skylių, kuomet varžovai kartodavo metimą po keletą kartų, tačiau taiklūs kuršėniškių dvitaškiai pabėgti į priekį "Senai chebrai" neleido, o paskutinę trečio ketvirčio sekundę svečiai turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau tritaškis nebuvo taiklus. Po trijų kėlinukų priekyje šeimininkai, 44:41.

Lemiame ketvirtyje iniciatyvos ėmėsi svečiai, kurie ne tik išlygino rezultatą bet ir persvėrė savo naudai, tačiau didesnės persvaros nei du taškai, įgyti vis nepavyko, šeimininkai rezultatą vis išlygindavo.

Likus trims minutėms, po "Kuršėnų" ekipos klaidų, "chebrantai" rezultatą persvėrė savo naudai, o sekančioje atakoje po taiklaus tritaškio įgijo penkių taškų persvarą. Desperatiški "Kuršėnų" bandymai išlyginti rezultatą naudos nedavė, o "Sena chebra" įgijo dešimties taškų persvarą, kurią kiek aptirpdė paskutinis "Kuršėnų" mestas tritaškis.

Po šios pergalės "Sena chebra" kyla į antrąją grupės lentelės vietą, tuo tarpu "Kuršėnai" patyrę pirmąją nesėkmę, bandys savo situaciją grupėje taisyti prieš lyderę - VKSK ekipą, kurią reguliariajame C lygos sezone jau buvo įveikę.

"Kuršėnų" ekipos vadovas Darius Simavičius išskyrė prastą kovą dėl atšokusių kamuolių: "Nors šįkart turėjome stipresnę priekinę grandį, bet komandai nepavyko apsiginti nuo varžovų aukštaūgių, kurie puolime atsikovojo daug kamuolių ir kartojo metimus. Skylėta gynyba buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis".

"Sveikiname varžovus su pergale, ir tikimės, kad dvikovoje prieš VKSK bandysime sužaisti pilnu pajėgumu ir juos įveiksime", - užbaigė pokalbį D. Simavičius.

"Senos chebros" ekipoje siautėjo Remigijus Utka, pelnęs 18 taškų bei atkovojęs 8 kamuolius. Rimantas Mačernis pridėjo 16 taškų bei atkovojo 24 kamuolius.

"Kuršėnų" ekipoje išsiskyrė Martynas Daujotas bei Benediktas Jonuška, abu surinkę po 17 taškų. Vytenis Kviklys pridėjo 7 taškus.

Ta pati bala

D lygoje tobulintis bandanti "Bandžių" (0/2) dar kartą įlipo į tą pačią balą ir paleidę varžovus jau susitikimo pradžioje patyrė skaudžią nesėkmę. Svečiuose žaidę Vilniaus KM-94-II (2/0) auklėtiniai fantastiškai pradėjo dvikovą bei per pirmąsias dešimt minučių įgijo solidų pranašumą (24:4).

Nors vėliau žaidimas abiejose aikštės pusės išsilygino, tačiau aikštės šeimininkams niekaip nepavyko bent per plauką priartėti prie varžovų, tad rungtynių pusiaukelėje svečiai vis dar priekyje 43:22.

Didžioji pertrauka esminių pokyčių neatnešė. "Bandžiai" kovojo iš paskutiniųjų ir darė viską, kas leistų bent kiek aptirpdyti turėtą deficitą, tačiau drausmingai žaidę VKM auklėtiniai nemažino apsukų ir dvikovos pabaigoje galiausiai šventė solidžią pergalę rezultatu 90:49.

Vilniaus KM-94-II: Vytenis Stankevičius 29, Paulius Mičėnas ir Karolis Jadkonis po 20.

"Bandžiai": Rimvydas Mickevičius 14, Kristijonas Širvinskas 12.