Saldžiai karti "Kuršėnų" pergalė

Trečiadienio vakarą "Švyturio" krepšinio čempionato D lygoje susitiko dvi principinės varžovės - Aukštaitijos garbę gynusi VKSK ekipa ir Žemaitijos - "Kuršėnai". Papildomos intrigos dvikovai suteikė faktas, jog čia buvo sprendžiamas kelialapio į atkrintamąsias likimas, o norint pasiekti jį - žemaičiams buvo būtina pergalė bent septynių taškų skirtumu.

Neįkandamas varžovas

Namuose rungtyniavę "Kuršėnai" (1/1) šiame sezone kartą jau buvo įveikę VKSK (2/1) krepšininkus, tad žemaičiai ir šį kartą tikėjosi sau palankios susitikimo baigties. Verta paminėti, kad šioje grupėje susiklostė tokia situacija, jog šiose rungtynėse sprendėsi vienintelio kelialapio dalybos į atkrintąmasias varžybas. Kuršėniškiams norint neprarasti teorinių vilčių patekti į akrintąmasias varžybas buvo būtina pergalė bent septynių taškų persvara.

Susitikimo pradžioje spurtavo šeimininkai kurie trimis tolimais šūviais iš eilės įsiveržė į priekį (9:2). Visgi kupiškėnams individualių reidų dėka, pirmojo kėlinuko pabaigoje ne tik pavyko pasivyti varžovus, bet ir paskutinėmis akimirkomis pataikius tritaškį metimą laimėti pirmąjį kėlinuką (20:19). Antrajame kėlinuke abi komandos sunkiai rinko taškus, bet keletą netaiklių komandos draugų metimų pakartoję kupiškėnai įpusėjus dvikovai turėjo keturių taškų persvarą (31:27).

Trečiojo kėlinuko pradžioje abi komandos toliau sunkiai rinko taškus. Visgi pasinaudojus varžovų klaidomis aukštaičiams pavyko ketvirčio gale susigrąžinti keturių taškų persvarą, kurią paskutinėje atakoje puikiu prasiveržimu per pusę panaikino žemaičių lyderis Martynas Daujotas (46:44). Lemiamame kėlinuke vyko atkakli kova svarstyklės krypo tai į vieną tai į kitą pusę. Visgi rungtynių pabaigoje geriau sekėsi šeimininkams kurie pataikę porą tolimų metimų jau buvo susikrovę šešių taškų persvarą ir jau atrodė, kad ranka pasiekiama taip reikalinga pergalė reikiama taškų persvara, bet lemiamu momentu kupiškėnai taikliai atakavo nuo baudos metimų linijos. Likus dešimčiai sekundžių ir kupiškėnams prasižengus žemaičiai turėjo dar vieną progą pasiekti pergalę reikiamu taškų skirtumu ir sėkmės atveju prieš Vilniaus KM-96 atstovus žengti į kitą etapą, bet vienas netaiklus baudos metimas iš trijų palaidojo "Kuršėnų" viltis. Galutinis dvikovos rezultatas 64:60 šeimininkų naudai.

Trūko atsarginių indėlio

Nugalėtojų komandos idėjinis vadas Darius Simavičius apgailestavo, kad nepavyko iškovoti pergalės reikiama persvara: "Gaila, kad, nors ir laimėjom, mums D lyga baigėsi. Dar turime mačą su Vilniaus KM-96, tačiau jis nieko nelems. Po vakar rungtynių paaiškėjo, kad mums keturių taškų pergalės prieš VKSK nepakako, nes buvome pralaimėję "Senai chebrai" septyniais taškais, tad tarpusavio taškų santykis yra mums nepalankiausias. Na, bent džiaugiamės, kad laimėjom ir žinome, kad tikrai buvome verti D taurės atkrintamųjų".

"Tikrai turėjome galimybę išplėšti pergalę ir didesniu taškų skirtumu, tačiau antrajame ir trečiajame kėlinuke sustojome, kuo varžovai pasinaudojo, tad teko juos vytis. Rungtynių pabaigoje turėjome šešių taškų persvarą, tačiau pražangos taktika mums nepasiteisino. Varžovai įmetė abi baudas, tuo tarpu Vytenio Kviklio mestas tritaškis paskutinę sekundę buvo netaiklus".

"Ačiū Kupiškio ekipai už dar vieną puikų ir įtemptą derbį, linkime jiems sėkmės tolimesniame etape, o mes ruošimės IKI pavasario čempionatui",- pokalbį baigė D. Simavičius.

VKSK vadovo Giedriaus Kubiliaus komentaras: "Norėjosi atsirevanšuoti varžovams už skaudų pralaimėjimą antrame etape, kuris užkirto mums kelią į atkrintąmasias varžybas, bet šį kartą ir vėl mums nepavyko. Šių rungtynių kainą buvo gana didelė, pralaimėjimo atveju aštuoniais taškais, būtume nepatekę į atkrintąmasias varžybas. Nors rungtynes ir pralaimėjome, bet lieka džiaugtis, kad grupėje liksime pirmi ir gausime sąlyginai silpnesnius varžovus. Nors neturėdami šiose rungtynėse nei vieno aukštaūgio iš startinio penketo, bendromis pastangomis laimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių, bet puolime nebuvo kas kompensuotų jų pelnomus taškus. Trūko didesnio atsarginių žaidėjų indėlio puolime. Labai prastai pataikėme, senai teko jau rungtyniauti prie tokių kietų lankų, visiškai netraukia kamuolio. Belieka pasveikinti varžovus su pergale, o mums džiaugtis kelialapiu į atkrintąmasias varžybas".

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Martynas Daujotas pelnęs 20 taškų, Vytenis Kviklys pridėjo 19 taškų.

VKSK ekipoje išsiskyrė: Darius Kuzmickas įmetęs 21 tašką, Vytautas Zaborskis pridėjo 15 taškų, Dainius Stanionis įmetė 12 taškų.